collapse

Reklama


Autor Wątek: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego  (Przeczytany 6004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« dnia: Marca 10, 2016, 16:57:41 pm »
Witam
Mam zapytanie - co należy wybrać przed pierwszym rozliczeniem:
sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego:
a) generowanie zbiorczego szablonu w ramach całej umowy
b) generowanie szablonów z dokładnością do punktu umowy
mam jedną umowę na dwa miejsca udzielania świadczeń  (ZPO, protetyka słuchu) i chcę się rozliczać jednorazowo w ramach umowy
czytam i czytam różne instrukcje i pisze, że muszę cos tam zaznaczyć obstawiam opcję a- ale Panie z NFZ mówią, że mam klikać anuluj jak to mi się pojawia...bo nie wiedzą co mam zaznaczyć:(
czy ktokolwiek zaznaczał/lub nie taką opcję?
 i jeszcze jedno zapytanie - jak długo "średnio" czeka się na sprawdzenie raportu statystycznego? to jest tydzień? miesiąc?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2016, 17:02:39 pm »
a) generowanie zbiorczego szablonu w ramach całej umowy

co do czasu to zależy od księstwa i czy to delegatura czy oddział. U mnie im to zajmuje 2-3 dni
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2016, 17:48:28 pm »
b) generowanie szablonów z dokładnością do punktu umowy
W tym przypadku dostaniesz po jednym (przynajmniej) szablonie na każdy punkt umowy, także biorąc pod uwagę ilość wystawianych dokumentów finansowych opcja a) zdecydowanie lepsza - mniej wystawiania.

W Podkarpackim NFZ na Portalu Świadczeniodawcy, pod warunkiem, że technicznie wszystko u nich działa, komunikat zwrotny z weryfikacją raportu ZPO to w zależności od ilości recept kilka-kilkanaście minut (ok 50 pozycji zwykle ok.5min), a naliczony szablon do pobrania jest praktycznie w momencie odświeżenia strony po kliknięciu ze zleceniem generacji.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2016, 19:51:02 pm »
dziękuję za informacje

zatem czekam na informację zwrotną z NFZ - rozliczam się w Poznaniu
skoro widzę status raportu: zaimportowany i weryfikowany to nie pozostaje nic innego jak czekać, aż pojawi się raport zwrotny. Cuda będą jak się pomyliłam:)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2016, 20:32:35 pm »
jak się pomyliłaś to poprawisz :) nic złego.
możesz robić rozliczenie dla prawidłowo sprawozdanych świadczeń, a poprawki później rozliczysz, żeby nie czekać na kolejną zwrotkę z rachunkiem.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 16, 2016, 18:13:22 pm »
Witam
chciałabym jeszcze raz prosić o pomoc/radę
otrzymałam dziś upragnioną informację zwrotną z nfz na raport statystyczny - do poprawy mam dwie pozycje (miałam dwa wnioski gdzie pacjent odbierał dwa aparaty i dwie wkładki - wpisałam w rozliczeniu od razu dla danego pacjenta liczbę wydanych aparatów 2 i wkładek 2 i odpowiednio przeliczyłam kwoty refundacji -podając jednocześnie umiejscowienie " obuusznie") -muszę to skorygować i osobno wprowadzić każdą stronę prawa potem lewa itp.
i teraz nie wiem jak to zrobić - mogę od razu poprawić to i przesłać te dwie pozycje, które zaczytałam z inf z nfz (w sumie 4 bo każdy aparat i wkładka osobno) czy mam cały raport jeszcze raz generować? rozumiem, że załączam ten plik z poprawkami jako odpowiedź na raport nfz? (więc może tylko te pozycje korygowane?)
a dwa jak tak zrobię dosyłając tylko te pozycje to generując potem jeden rachunek do zapłaty mogę to ująć razem?
będę wdzięczna za inf. pewnie problem banalny, ale niektóre rzeczy są tak oczywiste, że może aż "za" i mam wątpliwości

pozdr

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 16, 2016, 19:41:22 pm »
System działa tak:

1) wysyłasz raport np. 100 świadczeń
2) wraca zwrotka z z 96 poprawnymi i 4 błędnymi
2a) jak nie chcesz czekać na zwrotkę z poprawkami to robisz żądanie rozliczenia i rachunek :)
3) poprawiasz błędy tak jak wymaga NFZ (w twoim przypadku z dwóch po dwie szt robisz np. 1 lewy aparat i 1 lewą wkładkę dodajesz prawy aparat i prawą wkładkę)
4) generujesz kolejny raport (w którym będą tylko usługi korygowane, poprawne nie wczytują się ponownie do raportów)
5) wysyłasz i czekasz na zwrotkę, którą zaczytujesz do programu
6) robisz żądanie rozliczenia :)
7) pobierasz raport z szablonami i tworzysz rachunek(-ki)

Jeżeli było już robione żądanie rozliczenia, to kolejne uwzględni tylko nierozliczone pozycje.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2016, 21:36:39 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2016, 19:50:56 pm »
Dziękuję
muszę teraz spr bbsofta (z tego programu korzystam) i to skorygować:)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 16, 2016, 20:07:03 pm »
Z racji tego, ze np. u nas nie ma automata do weryfikacji to między pkt 2 i pkt 3 robi sie żądanie rozliczenia :)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 16, 2016, 20:48:21 pm »
Tak z ciekawości, co się dzieje jak nie jest puszczone żądanie między 2. a 3.? Czy może jest to tylko związane z przyspieszeniem wypłaty za poprawne pozycje?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 16, 2016, 21:18:57 pm »
Biorąc pod uwagę to, że raporty są sprawdzane w kilka dni to powoduje to opóźnienie w płatności. Jeżeli raport nie jest sprawdzany od razu to lepiej zrobić żądanie rozliczenia z poprawnych pozycji.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 16, 2016, 21:37:01 pm »
uzupełnione :)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 16, 2016, 22:22:43 pm »
Panie Pawle
Czy Pan pracuje na bbsofcie? (lub ktokolwiek:))
poprawiłam błędnie zweryfikowane dwa wnioski, utworzyłam "nowy" raport za luty 2016 z automatu tworzy się jako korekta i nie wiem co dalej wybrać..nie widzę nigdzie możliwości wskazania tych dwóch wniosków już poprawionych do zaczytania raz jeszcze - mogę prosić o podpowiedź co dalej zrobić? mam to najpierw zatwierdzić? a potem wybrać te dwie pozycje? (nie koryguję cen/ref tylko osobno teraz przypisałam dwa aparaty jako dwie odrębne pozycje dla danego pacjenta - numer wniosku nadany w programie jest ten sam)

pozdr




Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 17, 2016, 12:42:38 pm »
Dziękuję za wszelaką pomoc - ogarnęłam temat:) w sumie jest to proste, chyba za bardzo szukałam fajerwerków w programie:)
pozdr

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: sposób przypisania swiadczeń do szablonu rozliczeniowego
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 17, 2016, 20:59:13 pm »
Dziękuję
muszę teraz spr bbsofta (z tego programu korzystam) i to skorygować:)
Po naniesieniu poprawek na karcie wniosku/karty, należy wygenerować raport statystyczny który utworzony będzie jako raport korygujący uwzględniający pozycje błędne in-minus i ich nową postać in-plus.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]