collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej  (Przeczytany 17505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 04, 2009, 19:19:29 pm »
Mi us??ugi patrona??owe przesz??y wczoraj, wys??a??em za luty i zaleg??e za stycze?? i nawet uda??o siÄ? jeden rozliczeniowy a wiÄ?c i rachunek zrobiÄ? (wyjÄ?tkowo w tym miesiÄ?cu)

wprowadzane by??y noworodki, r??wnie?? i te bez peseli. W materia??ach ofertowych jest napisane, ??e wizyta patrona??owa jest wykonywna do uko??czenia 2 miesiÄ?ca i to dzia??a - w przypadku noworodka urodzonego 27 grudnia przesz??a wizyta udzielona 27 lutego. Urodzony 10 grudnia a wizyta 13 lutego - nie przesz??o....

Dzi?? us??ysza??em, ??e w naszym OW nie przesz??y komu?? wizyty patrona??owe bo nie mia?? wprowadzonej procedry ICD-9. Ja r??wnie?? nie mia??em i przesz??y. Wprowadzacie ICD-9?

Opieka przedporodowa - domy??lam siÄ?, ??e chodzi o edukacjÄ? przedporodowÄ?? Jest taki zapis w § 19 (105/2008) ??e wizyta w edukacji przedporodowej odbywa siÄ? nie czÄ???ciej ni?? 2 razy w tygodniu poczÄ?wszy od 26 tygodnia a?? do rozwiÄ?zania. Edukacja musi byÄ? prowadzona w oparciu o plan kt??ry sporzÄ?dzi po??o??na, a plan ten jest integralnÄ? czÄ???ciÄ? dokumentacji medycznej pacjentki. Oczywi??cie tak samo jak w przypadku wizyt patrona??owych po??o??na potwierdza ka??dÄ? wizytÄ? podpisem pacjentki...

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 04, 2009, 20:25:15 pm »
Dzi?? us??ysza??em, ??e w naszym OW nie przesz??y komu?? wizyty patrona??owe bo nie mia?? wprowadzonej procedry ICD-9. Ja r??wnie?? nie mia??em i przesz??y. Wprowadzacie ICD-9?

Nie mo??liwe, wszystkim by odrzucili. Ja nie wprowadzam ICD9. ZresztÄ? zgodnie z RozporzÄ?dzeniem MZ z dnia 20 czerwca 2008 r. w sprawie zakresu niezbÄ?dnych informacji gromadzonych przez ??wiadczeniodawc??w, szczeg????owego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiÄ?zanym do finansowania ??wiadcze?? ze ??rodk??w publicznych § 3 pkt. 1 ust. 5 m??wi:
kody zrealizowanych istotnych procedur medycznych wed??ug MiÄ?dzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych Rewizja DziewiÄ?ta CM (pe??ny kod sk??ada siÄ? z siedmiu znak??w), z wy??Ä?czeniem ??wiadcze?? zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej; a je??eli kod dotyczy procedury dokonania przeszczepu – dodatkowo datÄ? wykonania przeszczepu

Jestem teraz ciekaw jak oni sprawdzÄ? czy zosta??a przekroczona liczba wizyt patrona??owych. W styczniu by??y rejestrowane ??wiadczenia na matkÄ?, a w lutym na noworodka. Mo??na po 6 wizyt patrona??owych wpisaÄ? na matkÄ? i na noworodka. Chyba  na tym siÄ? nie sko??czy i naka??Ä? poprawÄ? stycznia.

Je??eli dziecko nie ma PESEL'a to pozycja musi zawieraÄ? pesel opiekuna (matki).

Do NFZ w raporcie nie bÄ?dzie przekazywany numeru PESEL matki bo wg nowego komunikatu ??wiadcze?? 4 1.4 dane opiekuna nie sÄ? przykazywane w raporcie. Mimo zaznaczenia pola noworodek i wpisania opiekuna. WyglÄ?da to tak w pliku xml:

<ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="NN" id-osoby="NN_20090205_00000122"/>
        <pacjent-stat plec="2" data-urodz="2009-02-05"/>
        <dane-osob imie="JAN" nazwisko="KOWALSKI">
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2009, 23:22:03 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 18, 2009, 21:42:49 pm »
Witam,
mia??am problem z raportem statystycznym z porad po??o??nej POZ w Mazowieckim oddziale.
Patrona??e wraca??y z b??Ä?dem "brak peselu opiekuna".
Otrzyma??am wiadomo??Ä? z kamsoftu, ??e pesel opiekuna nale??y wpisaÄ? w karcie ??wiadczenia w polu "nr dokumentacji medycznej".
Mo??e kto?? mia?? taki problem jak ja i ta informacja mu siÄ? przyda:)
Pozdrawiam!

Manioo

  • Gość
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 18, 2009, 21:48:59 pm »
PESEL opiekuna wpisujemy przy dodawaniu pacjenta w karcie pacjenta tam gzie imiÄ? nazwisko i data urodzenie.
Jesli mamy opiekuna w bazie to go wskazujemy jako opiekuna a je??li to kto?? spoza bazy wystarczy sam PESEL .

 karta pacjenta - podstawowe - opiekun

EDIT: to tak na przysz??o??Ä? ale teraz pewnie chodzi o korektÄ?, wiÄ?Ä? nie wiem czy poprawa danych pacjenta wystarczy , mo??e rzeczywi??cie nale??y to poprawiÄ? w karcie swiadczenia
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2009, 21:53:41 pm wysłana przez Manioo »

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 18, 2009, 21:51:35 pm »
Mia??am tak wpisanego opiekuna w ka??dym przypadku ??Ä?cznie z podstawowymi danymi, a patrona??e i tak wraca??y z takim b??Ä?dem. W zwiÄ?zku z tym je??li kto?? bÄ?dzie mia?? takÄ? sytuacjÄ?, niech zrobi to co poradzi?? mi kamsoft, a je??li kto?? nie ma z tym problem??w, to zazdroszczÄ? :)

Manioo

  • Gość
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 18, 2009, 21:54:31 pm »
w ZOW tylko tak robiÄ? zawsze i nigdy nie by??o  problem??w

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 18, 2009, 21:55:10 pm »
A przy braku nr PESEL nr dokumentacji medycznej nie jest wymagany? Bo w takim razie czy to bÄ?dzie wpisany nr PESEL opiekuna, czy dowolny inny ciÄ?g cyfr bÄ?dzie to obojÄ?tne.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 18, 2009, 22:01:51 pm »
Bo numer PESEL opiekuna nie jest przekazywany do NFZ w raportach statystycznych czy sobie wpiszesz w pacjencie opiekuna czy nie to i tak nie bÄ?dzie go w raporcie. Proponuje poczytaÄ? zarzÄ?dzenie Nr 4/2009/D?šOZ, a w szczeg??lno??ci za??Ä?cznik do zarzÄ?dzenia.
Pozdrawiam
Bartosz

Manioo

  • Gość
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 18, 2009, 22:08:47 pm »
to chyba trzeba siÄ? poprawiÄ? we wprowadzaniu nowych danych , bo to tylko kwestia czasu a bÄ?dÄ? mia?? korekty

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 18, 2009, 22:15:16 pm »
Bo numer PESEL opiekuna nie jest przekazywany do NFZ w raportach statystycznych czy sobie wpiszesz w pacjencie opiekuna czy nie to i tak nie bÄ?dzie go w raporcie. Proponuje poczytaÄ? zarzÄ?dzenie Nr 4/2009/D?šOZ, a w szczeg??lno??ci za??Ä?cznik do zarzÄ?dzenia.

CiÄ???ko przebrnÄ?Ä? przez te za??Ä?czniki ale dziÄ?ki temu wiadomo co jest tak naprawdÄ? wymagane.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 18, 2009, 22:31:01 pm »
Od roku 2009 identyfikator opiekuna wykorzystywany tylko do korekt zestaw??w ??wiadcze??.

A jak wpiszesz w polu dokumentacja medyczna numer PESEL (np. 03231888899) to tak bÄ?dzie wyglÄ?da?? raport statystyczny, wyglÄ?da to ciekawie:

<pacjent>
        <ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="NN" id-osoby="03231888899"/>
        <pacjent-stat plec="1" data-urodz="2009-03-18"/>
        <dane-osob imie="KOWALSKI" nazwisko="BARTOSZ">
        </dane-osob>
        <uprawnienie nfz:id-upraw="1" panstwo="PL" tytul-uprawn="U">
          <podmiot-fin>
            <nfz-min kod="02"/>
          </podmiot-fin>
        </uprawnienie>
      </pacjent>

bez wpisaniu numeru PESEL w polu dokumentacji medycznej, wyglÄ?da to tak:

<ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="NN" id-osoby="NN_20090205_00000122"/>
        <pacjent-stat plec="2" data-urodz="2009-02-05"/>
        <dane-osob imie="JAN" nazwisko="KOWALSKI">

i w tym przypadku atrybut id-osoby program samo uzupe??nia losowo.

Pewnie NFZ na??o??y?? filtr czy w atrybucie id-osoby wystÄ?puje numer PESEL.

A wed??ug za??Ä?cznika do zarzÄ?dzenia w atrybucie id-osoby to Identyfikator pacjenta i jest mo??liwo??Ä? wpisania do 20 znak??w.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 18, 2009, 23:09:18 pm »
Ja przyznam szczerze nie znam siÄ? na tym kompletnie, wiÄ?c po prostu opisujÄ? czego dowiedzia??am siÄ? dzwoniÄ?c zar??wno do NFZ jak i do kamsoftu. Je??li uznajÄ? mi te wizyty patrona??owe, to mi to wystarczy, dam znaÄ? czy to dzia??a :) Przy dzieciach kt??re majÄ? w??asny nr pesel wszystko jest ok, ale wiadomo, ??e kilkudniowe noworodki nie majÄ?...

Manioo

  • Gość
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 19, 2009, 07:55:15 am »
Szkoda ??e nie mo??na ( albo ja nie potrafiÄ? ) wpisaÄ? takich danych w danych pacjenta. Wynika wiÄ?c konieczno??Ä? ka??dorazowo przy wype??nianiu ??wiadczenia patrona??u w polu dokumentacji medycznej wpisywaÄ? Pesel.
Nasuwa mi siÄ? te?? pytanie, jak to nfz bÄ?dzie traktowa?? przy kontroli dokumentacji, czy uzna pesel opiekuna jako nr dokumentacji czy oczekuje numerowania dokumentacji pacjenta i zgodno??ci z tym co siÄ? do nfz wysy??a.

Offline m.rozumek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 20, 2009, 20:53:09 pm »
Wszystkie wys??ane patrona??e zosta??y teraz uznane. Mam nadziejÄ?, ??e uprzedzÄ? czyj?? problem.
Pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczenie ??wiadcze?? u po??o??nej
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 20, 2009, 22:52:37 pm »
Szkoda ??e nie mo??na ( albo ja nie potrafiÄ? ) wpisaÄ? takich danych w danych pacjenta. Wynika wiÄ?c konieczno??Ä? ka??dorazowo przy wype??nianiu ??wiadczenia patrona??u w polu dokumentacji medycznej wpisywaÄ? Pesel.

Tak trzeba niestety ka??dorazowo wpisywaÄ? PESEL opiekuna w polu nr. dok. medycznej. Mo??na dodaÄ? zg??oszenie na Gie??dzie Pomys????w, ??e gdy wpisujemy opiekuna na karcie pacjenta to numer PESEL kopiowany jest do pola numer dok. medycznej.

Nasuwa mi siÄ? te?? pytanie, jak to nfz bÄ?dzie traktowa?? przy kontroli dokumentacji, czy uzna pesel opiekuna jako nr dokumentacji czy oczekuje numerowania dokumentacji pacjenta i zgodno??ci z tym co siÄ? do nfz wysy??a.

Je??li NFZ ??yczy sobie przekazywania numeru PESEL opiekuna jako numer dokumentacji medycznej to tak chyba nie bÄ?dzie mia?? jaki?? uwag. To ??e od tego roku nie jest przekazywany numer PESEL opiekuna wynika z rozporzÄ?dzenia MZ za??Ä?cznika nr 3 tabela 7. Pacjenta w pierwszej kolejno??ci identyfikuje siÄ? po numerze PESEL. Pacjenci rozliczani na podstawie przepis??w o koordynacji, bez wzglÄ?du na to czy ma nadany numer PESEL identyfikuje siÄ? za pomocÄ? osobistego numeru identyfikacyjnego. W przypadku gdy osoba nie ma nadanego numeru PESEL lub osobistego numeru identyfikacyjnego, pacjenta identyfikuje siÄ? za pomocÄ?: seriÄ? i numerem dowodu osobistego lub seria i numer paszportu lub nazwa, seria i numer innego dokumentu stwierdzajÄ?cego to??samo??Ä?. A w przypadku gdy osoba nie posiada ??adnego z identyfikator??w wymienionych wpisujÄ? siÄ? numer dokumentacji medycznej.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 227
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]