collapse

Reklama


Autor Wątek: program do rejestracji RTG/USG  (Przeczytany 14480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
program do rejestracji RTG/USG
« dnia: Kwietnia 14, 2008, 12:44:07 pm »
Witam

Szukam jakiegos prostego i w miare taniego programu do obslugi rejestracji pacjentow na badania RTG i USG oraz pozniejszej "obslugi" takiego pacjenta przez lekarza, czyli zrobienia opisu (najlepiej wg zdefiniowanych szablonow) do wykonanych badan. Jakby to jeszcze mialo mozliwosc archiwizacji badan z USG (pliki graficzne lub video) to juz wogole byloby super ;-)

Do tej pory spotkalem sie z 2 programami
1) ZDO - maly, prosty programik ale w wersji sprzed ponad roku ktora testowlaem cos mi nie pasowalo ..
2) nazwy drugiego nie pamietam ale byl duzy, kolorowy, tylko do USG i kosztowal krocie (dodatkowa kaska za modol do opisu roznych rodzajow badan USG ..)

bylbym bardzo wdzieczny za pomoc w tym temacie

pozdrawiam

nicholson

  • Gość
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2008, 16:55:41 pm »
Ten drugi to pewnie Sonomedica ?  http://www.sonomedica.pl

Te?? siÄ? rozglÄ?dam za programem do opis??w i archiwizacji USG, przy czym u mnie 90% to sutki. Jeszcze nie znalaz??em nic rozsÄ?dnego.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 24, 2008, 23:49:42 pm »
Ja u siebie mam program SARO do USG http://www.meden.com.pl/data/wyroby/saro/saro_pl.html. Do RTG swego czasu te?? szuka??em, ale nic ciekawego nie znalaz??em.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2008, 09:50:24 am »
Witam

Znalazlem jeszcze cos takiego
http://www.synektik.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=19
Wczoraj byl u mnie handlowiec i mam miec oferte na przyszly tydzien
Na pierwszy rzut oka wyglada na profi program przedewszystkim pod wzgledem medycznym
ale rowniez z czescia statystyczno-opisowa
Niestety obawiam sie o cene tego rozwiazania ...

pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 25, 2008, 22:16:48 pm »
Uzywa moze ktos KS-SOLAB? Bo to chyba jedyny sensowny program tego typu ???

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2009, 19:26:26 pm »
PoszukujÄ? programu do rejestracji RTG/USG, czy przez ostatni rok mo??e co?? siÄ? zmieni??o?

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2009, 17:00:56 pm »
w dwóch gabinetach USG używamy Saro firmy Meden. program dość prosty w obsłudze posiada zapis fotek
z aparatów za pośrednictwem karty tv, posiada możliwość definiowania wyników standardowych do późniejszego wykorzystania

z praktycznych uwag:
1. kartę tv kupić od Medenu aby uniknąć problemu ze sterownikami choćby konieczność ciągłego przestawiania parametrów karty.
2. problem ze współpracą z Norton Internet Security - Saro potrafi się wykrzaczać podczas np. autoaktualizacji NIS.
3. drukarkę zalecam atramentową (najlepsze obrazy uzyskaliśmy na drukarkach HP z tuszem 339/344 mogą być napełniane) - lepsza głębia fotek.
4. po uzyskaniu bazy roboczej wielkości ponad 600 MB program nakaże wykonanie archiwizacji
5. reklamowana przez nich funkcja zapisu do lustra działa dziwnie i tak do końca nie zdaje egzaminu a po włączeniu również może wpływać na stabilność programu.
6. można włożyć drugą niezależną kartę do komputera i np. nagrywać całe badanie na dysk niezależnie od zapamiętanych obrazów w Saro.

Jaka cena obecnie - nie wiem (myślę, że powinna być poniżej 1000 zł) ale można się z nimi dogadywać, to już nie czasy, że sprzedawali jak "ciepłe bułeczki" w cenie ponad 3000 zł. ;)

program znam chyba bardzo dobrze więc jeśli by ktoś potrzebował z nim pomocy to niech pyta.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2009, 17:15:37 pm wysłana przez eMCeH »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 04, 2009, 20:40:18 pm »
program do??Ä? prosty w obs??udze posiada zapis fotek z aparat??w za po??rednictwem karty tv

jak slysze cos takiego to juz mnie trzepie ..
powiedz jeszcze ze to normalny analogowy tuner tv a do usg jest podlaczony przez chinche albo s-video
jezeli tak to ja dziekuje za taki szajs

i drukowanie badan (o obrazy chodzi) na zwyklej drukarce ...

ktos ma pozniej z tego cos zdjagnozowac czy tylko do albumu rodzinnego fotki beda :-/

nam cos takiego wykombinowali do wypasionego USG GE (bez programu do archiwizacji ale przelapywanie
obrazow przez tuner tv)
i jest to totalna beznadzieja

a najweselsze w tym jest to ze to USG ma aktywny DICOM i wystarczy odrobina wiedzy zeby wyciagac
z niego obrazy w medycznej jakosci !
jak wreszcie uda mi sie znalesc czas to sprobuje postawic w firmie jakiegos darmowego RIS/PACSa
(o dziwo jest tego troche na sieci) i podlaczyc sie do tego USG

co do tych darmowych programow to nie podpadaja one pod podstawowe pytanie w tym watku bo nie sluza
one do "obslugi pracowni" tylko do medycznej analizy i archiwizacji badan

jak kogos interesuja to moge podac linki jutro

pozdrawiam

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 11, 2009, 03:59:32 am »
hmm... niby masz racjÄ? a niby nie...
obrazy, kt??re dostajesz zar??wno w formie wydruku jak i np. na p??ytce nie stanowiÄ? w ??aden spos??b dokumentacji w sensie medycznym - to tylko przeglÄ?d??wka i jakby dow??d na to, ??e wykonujÄ?cy opis opiera?? siÄ? o w??a??ciwe fotki.
Sp??jrz np. na adnotacjÄ?, kt??ra dostajesz wraz z p??ytkÄ? z fotkami np. z tomografu "materia?? nie do oceny medycznej" lub podobne info.
Po to otrzymujesz opis/wynik badania przez osobÄ?, kt??ra je wykonuje i to od niej zale??y poprawna interpretacja obrazu, kt??ry obejrza??a w trakcie trwania badania.
PamiÄ?taj, ??e nie zawsze jeste?? w stanie wykonaÄ? ??adnÄ? fotkÄ? USG np. kamyczk??w w woreczku kiedy jest pacjent oddycha jak chce a  nie jak diagnosta chce lub np. z ponad 500 fotek (cyfrowo przygotowanych przez tomograf) wrzuÄ? to na p??ytkÄ? i daj lekarzowi zlecajÄ?cemu aby sobie sam oceni??... ;)
PrzyznajÄ? Ci jednak racjÄ? je??li chodzi o jako??Ä? pobranych frame-grabberem fotek + wydruk na drukarce - nie jest to rewelacja, chcia??oby siÄ? lepiej, ale to jest co?? - za co??. Do dalszej diagnostyki ew. dalszych czynno??ci medycznych (np. leczenie) mimo wszystko wystarczÄ? szczeg??lnie je??li diagnosta dobry i wykona dobry opis.

Ps. 1. kt??ry to taki model GE uwa??asz za wypasiony? no i jak sie sprawuje? 2. uwa??aj na serwis je??li masz aparat na gwarancji - czasami potrafiÄ? Ci wmawiaÄ?, ??e co?? siÄ? popsu??o nie dlatego ??e siÄ? popsu?? ale np. dlatego ??e ingerowa??e?? (co jest paranojÄ? - kopiowa??e??) zgromadzone na dysku aparatu pliki.

Offline KubaV

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 28, 2011, 20:56:22 pm »
Witam
Odkopuję, bo mam problem z SARO.

W tej chwili używam programu praktycznie tylko do opisywania i archiwizacji opisów. (Przechwytywanie obrazu z USG tunerem tv jest totalną porażką.) Czeka mnie prawdopodobnie przesiadka z win xp na win 7.

Czy SARO będzie działało bez problemów pod win7? Testował ktoś?
A może jest jakiś lepszy zamiennik w przystępnej cenie?

Offline eMCeH

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 2
  • Świętokrzyski OW NFZ
    • www.compumix.pl
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 28, 2011, 21:45:35 pm »
Saro jak większość aplikacji 32-bitowych powinno pracować na WIN7, w razie problemu Meden chętnie pewnie Ci odstąpi jakąś aktualizację (za oczywiście odpłatnością).
Jeśli w chwili obecnej Saro służy Ci tylko do archiwizowania opisów i pewnie do tego będzie Ci służył (jak rozumiem bez obrazów) to pisz w jakimkolwiek edytorze tekstów i daj sobie spokój z aplikacją.
Aplikacje współpracujące z DICOM obecnie kosztują w granicach 3 - 7 tyś. pln.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: program do rejestracji RTG/USG
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 06, 2015, 08:34:14 am »
Odświeżę temat.

Znowu szukam jakiegoś prostego programu do opisów.
Póki co znalazłem kilka ciekawych pozycji.

1) Programy firmy Excom do opisu rt i drugi do usg - http://excom.com.pl - cena bardzo dobra - dzisiaj potestuję demo i zobaczę czy się nada.

2) Program firmy Hypersys z Gliwic - http://hypersys.pl - na razie wiem, że jest, ktoś tego używa i jest zadowolony.. nie znam cen ani nie widziałem programu a nawet opisu..

3) Radiolog firmy XAPS - http://www.radiolog.org.pl - jest demo - potestuję - ceny nieznane

4) SEBMED dirmy PLSOFT - http://sklepdlalekarza.com/pl/oprogramowanie-medyczne/1122-sebmed-system-ewidencji-bada-medycznych-pracowni-radiologicznych-.html - jest demo do przetestowania ale póki co cena odstrasza.. przy jedny stanowisku jeszcze w miarę znośnie ale jak policzyć dla kilku to kiepsko... (przy założeniu poszukiwań taniego softu!)

5) i jeszcze ZDO.. tylko pytanie które.. bo znalazłem darmowe OpenZDO z 2012 roku i komercyjne ZDO chyba świeższe, ale nie wiem czy z nim związane..
pierwsze
http://mrzepn.republika.pl/zdo/zdo.htm
drugie
http://www.jmprojekt.com/produkty.html

EDIT do pkt 5 - już wiem, że to 2 osobne programy, różnych autorów

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2015, 10:56:19 am wysłana przez PiotrSz »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 141
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]