collapse

Reklama


Autor Wątek: e-rejestraja  (Przeczytany 8245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
e-rejestraja
« dnia: Stycznia 21, 2015, 17:21:31 pm »
Jak wasze placówki poradziły sobie z obowiązkiem wprowadzenia e-rejestracji?? Czy ktoś skusił się na usługę oferowaną w tym zakresie  przez kamsoft??

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2015, 18:37:24 pm »
Pozakładałem dla wszystkich lekarzy dokładnie 16, ale jeszcze nie udostępniłem terminarzy. Nie mam kiedy i tak to leży, ale na dniach wezmę się za to to napiszę co i jak
Edward z Kętrzyna

Offline zielony

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 21, 2015, 22:18:14 pm »
Działa to całkiem fajnie. Mogę polecić.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2015, 09:38:06 am »
Działa to całkiem fajnie. Mogę polecić.

I 100% zgodnie z Ustawą i Rozporządzeniem MZ ?

Pozdrawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:05:17 am »
ja od lat korzystam z serum.com.pl . w zupelnosci wystarczajace do kolejek,terminarzy, dokumentacji online itd.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:10:21 am »
Czy w PPS trzeba coś ustawić w ADMIN aby terminarz działał w pełnej symbiozie z OSOZ
Edward z Kętrzyna

Offline zielony

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2015, 23:00:58 pm »
Działa to całkiem fajnie. Mogę polecić.

I 100% zgodnie z Ustawą i Rozporządzeniem MZ ?

Pozdrawiam

Wg mnie tak. Można włączyć wpisywanie do kolejki. Można poustawiać terminarze tak aby było ok. Raczej bezproblemowo działa.

Offline zielony

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2015, 23:02:36 pm »
Czy w PPS trzeba coś ustawić w ADMIN aby terminarz działał w pełnej symbiozie z OSOZ

Na początek trzeba się podpiąć do OSOZ. Potem wykupić usługę terminarza i ją skonfigurować.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2015, 10:29:44 am »
Działa to całkiem fajnie. Mogę polecić.

I 100% zgodnie z Ustawą i Rozporządzeniem MZ ?

Pozdrawiam

Wg mnie tak. Można włączyć wpisywanie do kolejki. Można poustawiać terminarze tak aby było ok. Raczej bezproblemowo działa.

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Cytuj
Art. 23a
1. Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20, jest obowiązany umożliwić świadczeniobiorcom umawianie się drogą elektroniczną na wizyty, monitorowanie statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia oraz powiadamianie o terminie udzielenia świadczenia.
2. Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20, przekazuje dane zawarte na listach oczekujących na udzielenie świadczenia do systemu informacji w ochronie zdrowia, o którym mowa w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia.
3. Minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw informatyzacji określi, w drodze rozporządzenia, minimalną funkcjonalność dla systemów teleinformatycznych umożliwiających realizację usług, o których mowa w ust. 1 i 2, mając na uwadze konieczność zapewnienia świadczeniobiorcom nieograniczonego dostępu do danych zawartych w listach oczekują-cych na udzielenie świadczenia, z jednoczesnym obowiązkiem zapewnienia ochrony danych osobowych świadczeniobiorców przed nieuprawnionym dostępem i ujawnieniem oraz integralności systemów teleinformatycznych umożliwiającej weryfikację list oczekujących na udzielenie świadczenia w oparciu o dane zgromadzone w systemie informacji w ochronie zdrowia.

I odpowiednie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 19 kwietnia 2013 r.
w sprawie minimalnej funkcjonalności dla systemów teleinformatycznych umożliwiających realizację usług związanych z prowadzeniem przez świadczeniodawców list oczekujących na udzielenie świadczenia zdrowotnego.
Cytuj
§ 2.
1.            Systemy teleinformatyczne świadczeniodawców, zwane dalej ?systemami?, w zakresie swojej minimalnej funkcjonalności zapewniają następujące usługi:
1)            automatycznego wyszukania wolnych terminów udzielenia świadczenia zdrowotnego oraz możliwość rejestracji na wizytę i wyboru terminu wizyty podczas procesu rejestracji;
2)            monitorowania przez świadczeniobiorcę statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia;
3)            wyszukiwania według określonych kryteriów:
a)            nazwy i specjalności komórki organizacyjnej świadczeniodawcy zgodnie z danymi zawartymi w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 217),
b)           miejsca wykonywania działalności leczniczej,
c)            kodu albo nazwy świadczenia opieki zdrowotnej,
d)           terminu świadczenia opieki zdrowotnej;
4)            powiadamiania świadczeniobiorców za pomocą środków komunikacji elektronicznej o zmianie terminu wizyty;
5)            przeglądu i wydruku przez świadczeniobiorcę zaplanowanych przez niego wizyt;
6)            uwierzytelnienia świadczeniobiorców przy wykorzystaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego w rozumieniu art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 262) albo podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP w rozumieniu art. 3 pkt 15 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2013 r. poz. 235);
7)            dokonania przez świadczeniobiorców korekty danych wprowadzonych na etapie rejestracji, w tym powiadomienia świadczeniodawcy o niemożności stawienia się w określonym terminie bądź rezygnacji z realizacji świadczenia opieki zdrowotnej;
8)            uniemożliwienia wpisania świadczeniobiorcy na więcej niż jedną listę oczekujących w przypadku świadczeń udzielanych na podstawie skierowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych;
9)            przekazywania danych zawartych w listach oczekujących na udzielenie świadczenia do systemu informacji w ochronie zdrowia, o którym mowa w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, z wykorzystaniem struktur i formatów dokumentów elektronicznych, o których mowa w § 4 ust. 1.
2.            Kryteria, o których mowa w ust. 1 pkt 3, nie muszą być wybierane łącznie.?

spełnia wszystkie wymagania ?

pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2015, 19:44:50 pm »
Coś mi to nie idzie. Wydaje się, że wszystko ustawiłem jak należy, inauguracje, umowa jest, godziny są, nie widać lekarza no i terminarza nie ma w OSOZ. Podobno to bardzo proste, ale im bardziej prosto tym bardziej do dupy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 19:47:05 pm wysłana przez Edward_B »
Edward z Kętrzyna

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2015, 12:06:07 pm »
Coś mi to nie idzie. Wydaje się, że wszystko ustawiłem jak należy, inauguracje, umowa jest, godziny są, nie widać lekarza no i terminarza nie ma w OSOZ. Podobno to bardzo proste, ale im bardziej prosto tym bardziej do dupy

Nic prostszego! Napisz na pomoc@osoz.pl i już po miesiącu powinni odpisać! ;-)

Pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 26, 2015, 12:52:24 pm »
Jakieś jaja u jednego wskoczył terminarz. Myślę, że ma to jakiś związek z komputerem może coś blokuje, albo czegoś nie ma
Edward z Kętrzyna

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 22, 2015, 20:28:03 pm »
Jakieś jaja u jednego wskoczył terminarz. Myślę, że ma to jakiś związek z komputerem może coś blokuje, albo czegoś nie ma
Edward, walczę z tym samym, wszystko wydaje się że poustawiane jak potrzeba, wydaje mi się że jest powiązanie pps-osoz ,a na osoz nie widzę swojego terminarza i lekarzy. Możesz coś podpowiedzieć, co było u Ciebie przyczyną ?

Offline kleksiq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Pomógł? 1
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 25, 2015, 11:51:57 am »
No to teraz powiedźcie mi jak pacjent ma wiedzieć na który termin się zapisać do lekarza
a) jeżeli jest pierwszorazowy - trzeba go umieścić w kolejce do AOS
b) kolejna wizyta kontrolna
c) ma na skierowaniu cito =D bądź tryb pilny
Ogółem do AOS ze skierowaniami osoz.pl jest mówiąc potocznie do dupy.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-rejestraja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 25, 2015, 17:08:06 pm »
Egon u mnie w końcu konfigurację zdalnie zrobił KAMSOFT
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]