collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań w POZ  (Przeczytany 153775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #135 dnia: Lipca 30, 2015, 10:50:54 am »
800 świadczeńzakwestionowanych- kod przyczyny medycznej udzielonego świadczenia niezgodny z wykazem rozpoznań dla świadczeń udzielanych w zakresie POZ.
i co teraz>????

wprowadzam wszystkie badania w POZ od kwietnia.

czy ktoś wie co z tym zrobić?
W jaki sposób wprowadzane są badania - moduł POZ czy jako procedura?
Druga sprawa - czy na pewno jest mowa o raporcie WYKBAD? Bo u mnie w PPSie i Somedzie nie są wprowadzane badania z rozpoznaniami (de facto od początku czerwca jak nie ma podziału na cukrzycowo

na pewno jest to raport WYKBAD.  Badania wprowadzam indywidualnie, peselowo, ale nie tylko te z tabeli a wszystkie i może w tym tkwi problem.
Oprócz tego prowadzamy ICD-10 też do każdego pacjenta.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2015, 10:17:58 am wysłana przez PiotrSz »
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #136 dnia: Lipca 30, 2015, 10:52:08 am »
wproawdzam badania raportem, WYKBAD.

Tylko może wyskakuje mi ten błąd, bo wprowadzam wszystkie badania peselowo a nie tylko te z tabeli 17 ????  oprócz tego wszędzie rozpoznanie
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #137 dnia: Lipca 30, 2015, 12:53:57 pm »
Raportem sprawozdaje się badania - wprowadza do PPSa jak wcześniej napisałem na dwa sposoby. Pytanie która ścieżka tutaj działa.

Wprowadzać można jak najbardziej wszystkie badania PESELowo - wtedy wyliczy się zarówno miesięczny WYKBAD jak i kwartalny ZBPOZ na podstawie tych danych.

Jeśli jest możliwość załacznia raportu zwrotnego, w którym są te błędy, przynajmniej części nagłówkowej (można z niej wyciąć dane identyfikujące jednostkę), to może bym coś więcej powiedział.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #138 dnia: Lipca 31, 2015, 10:24:24 am »
Wprowadzać można jak najbardziej wszystkie badania PESELowo - wtedy wyliczy się zarówno miesięczny WYKBAD jak i kwartalny ZBPOZ na podstawie tych danych.

Jesteś tego pewien, że PPS potrafi zebrać dane z wpisanych peselowo do ZBPOZ?

Co do PDFa który załączyłem to ja tą część odnośnie WYKBAD rozumiem tak, że... wszystkie badania wykonane danemu pacjentowi w danym miesiącu są dla niego zbierane w jednym zestawie świadczeń (?) i tylko jeden taki zestaw świadczeń dla danego pacjenta może w miesiącu wystąpić i ewentualne zmiany wprowadzane są poprzez korektę już wysłanego zestawu świadczeń a nie dodanie kolejnego..
Jeżeli mam rację to PPS musi to jakoś mądrze spinać w kupę ale przyznam bez bicia, że nie analizowałem ani XMLa z WYKBAD wyplutego przez PPSa ani dokumentu opisującego tworzenie XMLa w tej części.
W programie każde badania, nawet jak wykazujemy kilka w tym samym dniu i dodajemy ciągiem na jednej karcie, widnieje jako osobna pozycja.

Tak czy siak burdel dalej jest..
Za kwiecień-czerwiec wysyłałem co miesiąc badania wykonane wg słownika w WYKBAD oraz na koniec kwartału wysłałem pozostałe badania w ZBPOZ na co oczywiście dostałem w zwrotce info, że nie przesłałem danych dla kodów które wykazywałem w WYKBAD..
W moim OW NFZ nic się na razie nie dowiedziałem bo nikt z pracowników nie chce się przyznać kto się tym u nich zajmuje ;-)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2015, 10:27:08 am wysłana przez PiotrSz »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #139 dnia: Lipca 31, 2015, 12:11:32 pm »
Odnośnie wysłania ZBPOZ bez pozycji wysłanych wcześniej WBX, to radzę to poprawić, wstawiając w ZBPOZ pozycje z wartością zero w miejscu tych z wbx. Właśnie dostałem na SZOI pismo, że pod rygorem wykonania na mnie wyroku przez NFZ, mam uzupełnić dane, nie przesłane w ZBPOZ. Nie podoba mi się to, bo na raporty są sprzeczne. W jednym jest w drugim zero... Brak mi słów.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #140 dnia: Lipca 31, 2015, 14:24:13 pm »
Nie podoba mi się to, bo na raporty są sprzeczne. W jednym jest w drugim zero... Brak mi słów.

Dokładnie!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #141 dnia: Lipca 31, 2015, 23:56:51 pm »
Wprowadzać można jak najbardziej wszystkie badania PESELowo - wtedy wyliczy się zarówno miesięczny WYKBAD jak i kwartalny ZBPOZ na podstawie tych danych.

Jesteś tego pewien, że PPS potrafi zebrać dane z wpisanych peselowo do ZBPOZ?
Tak - tak robiłem raport czerwcowy kwartalny, badania były wprowadzane w module wizyta przez lekarzy poprzez procedury podłączane do produktu NFZ. Wszystko ok, nawet badania sprawozdane WYKBADem miesięcznie pokazały się z ilością 0, ale dopiero po poprawce w wersji ...02.0.0.
Tak samo działa na badaniach wprowadzanych w module POZ.

Cytuj
Cytat: gringo w Dzisiaj o 12:11:32

    Nie podoba mi się to, bo na raporty są sprzeczne. W jednym jest w drugim zero... Brak mi słów.


Dokładnie!

Kamsoft też założył, zresztą jest to logiczne, że pozycji z WYKBAD ma nie być w ZBPOZ. Ale z punktu widzenia NFZ - pojawił się WYKBAD, niektórzy go robią, inni nie, w takim razie przecież nie możemy w systemie wyłączyć walidacji obecności pozycji w ZBPOZ, bo niektórzy muszą sprawozdać wszystkie badania.
NFZ Podkarpacki (nie SZOIowy) po wysłaniu ZBPOZ bez jakiejś pozycji odsyłał zwrotkę BAD - z informacją, że brakuje badania o kodzie takim a takim. Przynajmniej dzięki temu, nie było pism, bo trzeba było zrobić raport, aż do momentu, aż zwrotka przyszła OK.

Wprowadzać można jak najbardziej wszystkie badania PESELowo - wtedy wyliczy się zarówno miesięczny WYKBAD jak i kwartalny ZBPOZ na podstawie tych danych.
Jeżeli mam rację to PPS musi to jakoś mądrze spinać w kupę ale przyznam bez bicia, że nie analizowałem ani XMLa z WYKBAD wyplutego przez PPSa ani dokumentu opisującego tworzenie XMLa w tej części.
W programie każde badania, nawet jak wykazujemy kilka w tym samym dniu i dodajemy ciągiem na jednej karcie, widnieje jako osobna pozycja.
Spina - dla danego pacjenta z okresem z dokładnością do miesiąca jest budowany jeden zestaw świadczeń. Niżej przykład na podstawie danych wprowadzanych w module POZ.
  <nfz:zestaw-wyk-bad-poz id-inst="XXXXXXXX" id-zest-wyk-bad-poz="1011" nr-wersji="9" usun="N" mom-wprow="2015-05-19T09:40:16" mom-modyf="2015-06-19T14:52:09">
    <nfz:dane-zest-wyk-bad>
      <nfz:pacjent>
        <nfz:ident-pacj typ-osoby="P" typ-id="P" id-osoby="XXXXXXXXXXXX"/>
        <nfz:adres-zam-pacj teryt="180XXXX"/>
      </nfz:pacjent>
      <nfz:umowa-okres-spr umowa="09XXXXXX01201513" rok="2015" mies="4"/>
      <nfz:wyk-badanie data-wyk-badania="2015-04-10" kod-badania="1001900001" krotnosc="1">
        <nfz:diag-schorz diagnozowane-schorzenie="P"/>
      </nfz:wyk-badanie>
      <nfz:wyk-badanie data-wyk-badania="2015-04-10" kod-badania="1001200029" krotnosc="1">
        <nfz:diag-schorz diagnozowane-schorzenie="P"/>
      </nfz:wyk-badanie>
      <nfz:wyk-badanie data-wyk-badania="2015-04-16" kod-badania="1001800005" krotnosc="1">
        <nfz:diag-schorz diagnozowane-schorzenie="P"/>
      </nfz:wyk-badanie>
    </nfz:dane-zest-wyk-bad>

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2015, 00:06:28 am wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Tom Hagen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 06, 2015, 07:53:43 am »
Dzień dobry

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów podzielić się miesięcznym szablonem ZBPOZ + transport?

Offline polaki899

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 15, 2015, 20:05:39 pm »
Ja zrobiłem tak że za I i II kwartał wysłałem po staremu ilość wykonanych badań laboratoryjnych według nowego schematy, tam gdzie nie wiedziałem wpisałem poprostu 0.

I teraz od 1 lipca dobrowolnie jak będziemy wykazywać peselowo dla każdego pacjęta to bedzie wieksza stawka kapitalizacyjna? te 22 badań, jako icd9 lekarz ma wykazywać w karcie pacjęta ? a program sobie przekształci w 10 znakowy kod ? i wysyłać do 20 każdego miesiąca nowym formatem sprawozdawczym ?
a co kwartał po staremu całą tabelke ?
Troche to pogmatwane ale dają na to pół roku przygotowań
Ale już to widze jak lekarzą wytłumaczyyć aby coś dodatkowo wpisywali
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2015, 20:08:30 pm wysłana przez polaki899 »

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 18, 2015, 20:19:37 pm »
Frapuje mnie dlaczego w tabeli nr 17 sa 24 badania, a w slowniku wyszczegolnione 22, ktore sie sprawozdaje indywidualnie? Brakuje USG piersi i moszny..

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 20, 2015, 09:29:14 am »
Frapuje mnie dlaczego w tabeli nr 17 sa 24 badania, a w slowniku wyszczegolnione 22, ktore sie sprawozdaje indywidualnie? Brakuje USG piersi i moszny..

W tabeli 17 są 22 badania, a nie jak piszesz 24. Było zarządzanie zmieniające już jakiś czas temu ;-)

Masz poniżej w załączniku

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:58:30 am »
To teraz pytanie za 100pkt: do czego służy waga punktowa badania?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 23, 2015, 12:06:12 pm »
O ile dobrze pamiętam, jest taki wzorek za pomocą którego będą doliczali kokosy do płatności za deklarację. I tam jest to wykorzystywane.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 24, 2015, 09:55:41 am »
wskaźnik wykonania badań diagnostycznych (WWBD) ? począwszy od IV kwartału 2015 r., wyliczany przez Fundusz półrocznie dla celów rozliczeń ze świadczeniodawcą na podstawie rocznej stawki kapitacyjnej, wskaźnik poziomu wykorzystania badań diagnostycznych pozostających w zakresie zadań lekarza poz w procesie diagnostyki i leczenia realizowanych w ramach umowy

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 25, 2015, 20:27:34 pm »
Hm, próbuję wpisywać w module POZ/Badania Diagnostyczne (PPS) ale po rozwinięciu pola umowy mam pusto (odświeżenie tymi śmiesznymi strzałkami też nie pomaga). Wersja PPS-a najnowsza, do tej pory badania wpisywane w module świadczenia jak ICD-9.
Wiecie może, dlaczego tak jest?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]