collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań POZ w roku 2015.  (Przeczytany 123301 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 28, 2015, 12:28:32 pm »
Jeśli chodzi o badania diagnostyczne jednostkowe to należy je wprowadzać w module rozliczenia-świadczenia-świadczenia jednostkowe-wykonanie procedury ICD-9 i miejsce wykonywania np.laboratorium, czy w jakiś inny sposób? A jaka wpisujemy datę badania? Jeśli w module wpisuję badania diagnostyczne to ich nie widzę w module rozliczenia, pewnie nie ma coś dokupionego? Bardzo proszę o odpowiedz :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2015, 15:26:43 pm wysłana przez Anita »

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 29, 2015, 12:32:01 pm »
Jeśli chodzi o badania diagnostyczne jednostkowe to należy je wprowadzać w module rozliczenia-świadczenia-świadczenia jednostkowe-wykonanie procedury ICD-9 i miejsce wykonywania np.laboratorium, czy w jakiś inny sposób? A jaka wpisujemy datę badania? Jeśli w module wpisuję badania diagnostyczne to ich nie widzę w module rozliczenia, pewnie nie ma coś dokupionego? Bardzo proszę o odpowiedz :)
W NFZ nie wiedzą jak należy sprawozdawać te badania, prawdopodobnie przez ICD9. System NFZ i tak tego na razie nie zlicza.
Jeśli chodzi o datę procedury to chyba nie może być data z poza zakresu dat świadczenia. Wg rozporządzenia ma to być "data rozpoczęcia udzielania świadczenia zdrowotnego"
I jeszcze jedno w par3 ust 1 pkt 5 rozporządzenia.  Dz.U. 2008 nr 123 poz. 801, mówi że ICD9 NIE sprawozdaje się w POZ.

My na razie zbieramy te dane w ICD9, jak trzeba będzie to inaczej sprawozdawać to się będę się zastanawiał jak to przenieść

Może ktoś ma inny pomysł, ale wie już coś więcej ?

Dane zbiorcze należy przekazywać co kwartał (do 20 dnia po kwartale). Załącznik 3c został uchylony i obowiązuje Słownik badań diagnostycznych, który ma być opublikowany w formie komunikatu. Chyba jeszcze nie został opublikowany :).
Od 1 kwietnia 2015 trzeba będzie przekazywać szczegółowo (czyli po peselu pacjenta) badania wykonywane osobom z ChUK i cukrzycą.

§ 5. Dane, o których mowa w:
1) § 6 ust. 4 pkt 1 rozporządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, są przekazywane
przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej po raz pierwszy w komunikacie dotyczącym świadczeń udzielonych
w kwietniu 2015 r.;
2) § 6 ust. 4 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, mogą być
przekazywane w formie zbiorczej do dnia 31 grudnia 2015 r.


To cytat z rozporządzenia MZ z 18 grudnia 2014 r. Więc wynika że dane dotyczące każdego wykonanego badania ?
w przypadku badań udzielonych świadczeniobiorcom w związku z diagnozowaną cukrzycą lub przewlekłą chorobą
układu krążenia, trzeba będzie sprawozdawać od kwietnia. Badania do wyliczenia wskaźnika WWBD dobrowolnie a obowiązkowo od 2016.

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 29, 2015, 12:40:07 pm »
Po co siejecie panikę ?. Olej te rozporządzenia i poczekaj na ruch funduszu.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 29, 2015, 13:49:01 pm »
Dziękuję kapi :) Dzwoniłam do Funduszu i Pani mówiła że należy wykazywać procedurą ICD-9, ale może lepiej poczekać.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 04, 2015, 08:20:19 am »
To jeśli nie można wprowadzać procedurą ICD-9 badań to w jaki inny sposób należy je wprowadzać. Pomóżcie proszę :)

Offline maplas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 06, 2015, 15:51:28 pm »
Dziękuję wszystkim za wpisy. Przynajmniej uspokoiłem się, że nie tylko ja nie wiem jak to zrobić.

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 09, 2015, 14:43:08 pm »
Przed paroma minutami rozmawiałem z LOW. Poinformowała mnie miła Pani że: trwają prace nad słownikiem badań diagnostycznych i trzeba się uzbroić jeszcze w cierpliwość. Jak wszystko będzie już gotowe to przesłane zostaną komunikaty na SZOI
Ja już jestem uzbrojony od dawna  ;)

Pozdr

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 09, 2015, 15:23:17 pm »
Zanim słownik potem PPS i będzie koniec lutego, a może i marca
Edward z Kętrzyna

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 10, 2015, 22:57:00 pm »
Witam,

Przyznam szczerze, ze troche sie pogubilem (pewnie nie jestem jedyny) w tych wszystkich zmianach i przepraszam jesli zadaje oczywiste pytania, ale probuje swoje watpliwosci zebrac w jedna calosc.
1. W ktorym rozporzadzeniu znajde aktualny formaty ZBPOZ? Czy jesli zdecyduje sie przekazywac info o badaniach diagnostycznych za pomoca SWIAD to musze jeszcze cokolwiek ZBPOZ wysylac? Bylby ktos tak dobry i udostepnil szablon do PPS?
2. Czy jest jakas oficjalna informacja na temat dat od ktorych trzeba wysylac badania diagnostyczne za pomoca SWIAD, zeby miec od sierpnia wyzsza stawke? W rozporzadzeniu widze styczen, ale ktos tez o kwietniu wspominal.
3. W rozporzadzeniu czytalem, ze badania diagnostyczne mam raportowac do 20tego kazdego miesiaca, ale wizyty raportowac do 10tego. Jesli mialbym to wykazywac jako ICD-9 do wizyt, to i tak bym musial to do 10tego przekazac, prawda?
4. Czy to juz jest pewne, ze badania maja byc jako ICD-9 do wizyt dodawane? Do ktorej wizyty? Do tej, gdzie pacjent zostal wyslany na zrobienie badania?
5. Jakie dane podajecie przy wydaniu karty onkologicznej? Jakie ICD-10, ICD-9 i kod swiadczenia?

Bardzo bardzo dziekuje za odpowiedzi

Offline mkotxl

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 12, 2015, 09:03:02 am »
Witam
Proponuje się zapoznać z najnowszą wersją pliku "Zmiany w aplikacji KS-PPS 2015"
ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/Zmiany%20w%20aplikacji%20KS-PPS%202015.pdf
PDF zawiera m.in. opis jak wprowadzać badania i je raportować.

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 12, 2015, 11:39:19 am »
mkotxl, a czy wiesz gdzie wpisywać wykonane badania? Na wizycie, na której badanie zostało zlecone nie można bo nie wiadomo czy pacjent badanie wykonał. Często jak pacjent wykona badania, to później nie pojawia się na wizycie u lekarza, więc też nie można.
Chyba trzeba będzie na początku kolejnego miesiąca wziąć zestawienie wykonanych badań od podwykonawców i wklepywać te badania do już wpisanych wizyt.

PS. W K-P OW NFZ, oczywiście telefonicznie, poinformowano mnie, że nie ma jeszcze możliwości przesłania informacji o tych badaniach bo nie ma wytycznych z centrali i odpowiedniego zarządzenia prezesa NFZ. Poproszono o telefon w połowie przyszłego tygodnia :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2015, 11:44:08 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mkotxl

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 12, 2015, 11:51:36 am »
Michał, ja mam zamiar wprowadzać wykonane badania na podstawie faktur (zestawień) od podwykonawców i je wklepać do już wpisanych wizyt i raport wysłać ponownie za dany miesiąc oraz zestawienie zbiorcze z badań.

Pozdrawiam

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 12, 2015, 12:05:23 pm »
Głupio, że ministerialny kod świadczeń trzeba dobrać do rodzaju badania.
Dajemy np. Porada Lekarska Diagn-Terap.,W Miejscu Udzielania Świadczeń Z Innych Przyczyn Niż Cukrzyca I/Lub Choroba Układu Krążenia
Z automatu wchodzi nam kod 2.4, dodajemy icd9 na Rtg Zatok Nosa i ministerialny kod musimy zmienić na 18.9.
Powinni ustawić jakiś automat, że jak wprowadzę kod ICD9 na badanie, to zmieni się kod ministerialny na odpowiedni.



Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 12, 2015, 12:08:00 pm »
Głupio, że ministerialny kod świadczeń trzeba dobrać do rodzaju badania.
Dajemy np. Porada Lekarska Diagn-Terap.,W Miejscu Udzielania Świadczeń Z Innych Przyczyn Niż Cukrzyca I/Lub Choroba Układu Krążenia
Z automatu wchodzi nam kod 2.4, dodajemy icd9 na Rtg Zatok Nosa i ministerialny kod musimy zmienić na 18.9.
Powinni ustawić jakiś automat, że jak wprowadzę kod ICD9 na badanie, to zmieni się kod ministerialny na odpowiedni.

Eee... a niby czemu tak ? Przecież to dalej jest wizyta lekarska i powinno zostać chyba 2.4?!

Pozdrawiam

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 12, 2015, 12:16:09 pm »
No właśnie z KS-pdf'a  wygląda, że nie. Zobacz sam. Porada patronażowa, icd9 na rtg i kod zmieniony na 18.9. W Somedzie jest lepiej bo pod np. wizytę dodaję drugą usługę badania z innym kodem ministerialnym.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]