collapse

Reklama


Autor Wątek: Jaki serwer  (Przeczytany 12094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Jaki serwer
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 09, 2015, 17:34:44 pm »
[...] (wtedy bym musiał mieć więcej licencji co było nie do przebrnięcia dla właścicieli) ale przerwę 30min w pracy zaakceptowali.

Nie dość, że kiepsko płacą :) to jeszcze na IT oszczędzają.
Trzeba było jeszcze zapytać ile danych mogą stracić, bo to że system 30 min nie będzie działał,
nie oznacza, że tylko tyle danych trzeba będzie uzupełnić.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jaki serwer
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 09, 2015, 17:54:34 pm »
[...] Plan jest żeby na 2 takich maszynach spróbować uruchomić jakąś synchronizację bazy albo i całego serwera...

Czy to już coś więcej niż plan?

Tak jak pisałem wyżej.. robota z tym leży bo musiałem się zając ogarnięciem zmian noworocznych itd.. przecież lekarze sobie sami nie potrafią przeczytać żadnych zarządzeń i trzeba im wszystko podać na tacy.. a bywa, że i to za mało i mając wszystkie materiały wykazują mi teraz świadczenia kompleksowe w AOS.. szkoda słów :-/

Cytuj
 
8GB ramu,
2x lan gigabit

To są słabe punkty konfiguracji.
2 x 1 Gbps to na samą replikację wystarczy.

W innym wątku gdzie chwaliłem się zakupem tych zabawek na początku grudnia chyba pisałem, że są to maszyny które przez rok mają pociągnąć i zabezpieczyć PPSa. Jakikolwiek nowy duży system zamiast PPSa = nowy sprzęt.
Dlatego wydaje mi się, że 8GB na Win7 z PPSem będzie wystarczające. Na chwilę obecną "serwer" śmiga z 3GB ramu a jeszcze niedawno miał 2..

Co do sieciówek to plan był, że jedna służy do pracy PPSa a druga do replikacji. Myślisz, że to się może zapchać ? Sam PPS ma minimalne wymagania praktycznie.

Pozdrawiam

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Jaki serwer
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 09, 2015, 18:08:41 pm »
Co do sieciówek to plan był, że jedna służy do pracy PPSa a druga do replikacji. Myślisz, że to się może zapchać ? Sam PPS ma minimalne wymagania praktycznie.

Jeżeli chcesz się bawić replikacją macierzową to nigdy nie projektuj tego na jednej sieciówce.
Zapchać się nie zapcha, ale RJ-tka może wyskoczyć z przełącznika a wtedy nieszczęście gotowe.
Poza tym chyba nie chcesz tego podłączyć do jednego przełącznika? Co będzie jak padnie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 182
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]