collapse

Reklama


Autor Wątek: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015  (Przeczytany 99078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #150 dnia: Lutego 14, 2015, 13:30:26 pm »
To chyba można sobie uściślić, że  jako pacjenta pierwszorazowego możemy potraktować takiego ,który
1. Nie był nigdy naszym pacjentem, nie ma dokumentacji
2. Nie był 730 dni
3. Zaczyna leczyć nową jednostkę chorobową
4. i (chyba tylko do STM)- jeżeli wychodzi z gabinetu a nie umówił się z lekarzem na dalsze leczenie  (jako kontynuacja). Jeżeli sam chce się umówić w  rejestracji to wędruje do KO
No dobrze a co zrobić z takim który się umówił na dalsze leczenie, ale innego zęba? Załóżmy przyszedł pacjent z zębem "X" Lekarz się przyjrzał zrobił ząb "X" z którym przyszedł pacjent. Dodatkowo zrobił przegląd i stwierdził że do zrobienia jest jeszcze ząb "Y" ale nie na tej wizycie. Ząb z którym przyszedł został wyleczony, czyli wydaje mi się że leczenie zakończone. Na następnego zęba pacjent zostaje zapisany na inną wizytę, wpisywać go w kolejkę czy nie?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #151 dnia: Lutego 14, 2015, 13:48:47 pm »
Moim zdaniem, pacjent STM w zakresach Ogólnostomatologicznch dla dorosłych i dzieci powinien być wrzucany w kolejkę tylko wtedy gdy nie ma u nas karty i ewentualnie nie było go bardzo długo. W/w zakresy to stomatologia zachowawcza, więc co by nie robił to cały czas kontynuuje leczenie utrzymania dobrego stanu zębów i jamy ustnej. Wyjątkiem może być jeszcze proteza w tych zakresach.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #152 dnia: Lutego 14, 2015, 19:27:55 pm »
Nie twórzmy sztucznych kolejek bo Pan Minister będzie smutny ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #153 dnia: Lutego 15, 2015, 10:00:17 am »
popieram kolegów

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #154 dnia: Lutego 15, 2015, 11:06:28 am »
No i mamy kompromis, strajk zakończony :) NFZ może nam da interpretację na 2017 ;)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #155 dnia: Lutego 19, 2015, 21:29:53 pm »
czyli kolejka oczkujących będzie na:
1. świadczenia protetyczne

2. ortodontyczne

3. ogólnostomatologiczne?
a jak ja mam  tylko zakresy ogólnostomatologiczny i ortodontyczny, to mam rozbijać kolejkę pomimo to na ogólnostom. i protetyczną???\
odrazu uprzedzę poszlam na łatwiznę i nie czytałam wątku, jeśli jest odp. wcześniej to przepraszam
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #156 dnia: Lutego 27, 2015, 21:57:26 pm »
To chyba można sobie uściślić, że  jako pacjenta pierwszorazowego możemy potraktować takiego ,który
1. Nie był nigdy naszym pacjentem, nie ma dokumentacji
2. Nie był 730 dni
3. Zaczyna leczyć nową jednostkę chorobową
4. i (chyba tylko do STM)- jeżeli wychodzi z gabinetu a nie umówił się z lekarzem na dalsze leczenie  (jako kontynuacja). Jeżeli sam chce się umówić w  rejestracji to wędruje do KO
No dobrze a co zrobić z takim który się umówił na dalsze leczenie, ale innego zęba? Załóżmy przyszedł pacjent z zębem "X" Lekarz się przyjrzał zrobił ząb "X" z którym przyszedł pacjent. Dodatkowo zrobił przegląd i stwierdził że do zrobienia jest jeszcze ząb "Y" ale nie na tej wizycie. Ząb z którym przyszedł został wyleczony, czyli wydaje mi się że leczenie zakończone. Na następnego zęba pacjent zostaje zapisany na inną wizytę, wpisywać go w kolejkę czy nie?
Nie wpisujemy- lekarz ustalił pewien tok leczenia , który rozłożył na kilka wizyt. Na stronie Wielkopolskiego oddziału są dobre odpowiedzi na takie pytania. Granica jest dość płynna i pozwala na różne interpretacje  podobnych sytuacji. Lekarz może ustalić z pacjentem sanację jamy ustnej, gdzie w grę będą wchodziły i ekstrakcje , leczenia kanałowe, wypełnienia i skaling. A pacjent będzie zapisany do KO tylko  pierwszy raz. A inny pacjent będzie przychodził sam, wtedy kiedy mu będzie pasowało i z takimi samymi zabiegami za każdym razem może być wpisywany do kolejki.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #157 dnia: Marca 04, 2015, 14:47:55 pm »
Jak w końcu wygląda sprawa z kolejką na leczenie aparatem ortodontycznym i leczenie protetyczne (załącznik 11)? Jeśli prowadzę kolejkę do poradni ortodontycznej i do protetycznej, mam mieć osobne kolejki na te świadczenia z rozporządzenia?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #158 dnia: Marca 04, 2015, 21:22:08 pm »
Chyba od kwietnia.

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #159 dnia: Marca 18, 2015, 13:49:35 pm »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #160 dnia: Marca 18, 2015, 19:54:03 pm »
WARTO POCZYTAĆ http://wil.org.pl/ask-6-1.html

Ja tam widzę niezłe kwiatki, np:

Cytuj
Na ile lat do przodu można wpisywać pacjentów protetycznych?, u mnie jesli wpisze wszystkich pacjentów to okres oczekiwania wyniesie do 30 lat, a moze nawet wiecej
KS WIL: Na pewno nie dalej niż koniec kontraktu. Zgodnie z ustawą wpisanie na liste jest zobowiązaniem sie do udzielenia świadczenia. Wpisywanie na listę z terminem, co do którego nie ma żadnej pewności, że będziemy mieli umowę jest tylko blokowaniem pacjenta (nie może sie on wpisać w tym momencie na żadną inną liste protetyczną)

Przy rocznym kontrakcie z AOSu, już w marcu musiałbym przestać zapisywać :D

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #161 dnia: Marca 19, 2015, 14:54:02 pm »
Mam takie pytanie czysto techniczne,mój zakres świadczeń to stomatologia,tak więc zgodnie z ustawą zaczęłam wprowadzać pacjentów na listę peselową w marcu,pytanie dotyczy wykreślania z kolejki pacjentów  w kspps z powodu wykonanego świadczenia,jak zauważyłam można po wprowadzeniu świadczeń usunąć pacjenta z kolejki lub też nie usuwać- zamknąć program i pacjent zostaje usunięty automatycznie przez program ,takie poczyniłam obserwacje,czy dobrze to ogarniam ?
proszę o podpowiedź.

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 961
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #163 dnia: Marca 26, 2015, 09:32:14 am »
Czu najnowsza wersja KS-PPS jest już przystosowana do tworzenia odrębnych kolejek na procedury (protetyka) od 1 kwietnia?
Czy już wiadomo że na protetykę będzie trzeba wysyłać PWT ?

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #164 dnia: Marca 26, 2015, 15:08:02 pm »
http://wildent.org.pl/a-Kolejki-KOMUNIKAT-121.html
Tam jest napisane:
Cytuj
W dniu 1 kwietnia pacjentów, których dotyczą w kontraktach :

    A/ ogólnostomatologicznych  4 wybrane procedury protetyczne:23.3102; 23.3103; 23.3104; 23.3105
    B/ ortodontycznych procedury : 23.2402; 23.2401; 23.2310

powinniśmy wykreślić z list ogólnych . Jako powód wykreślenia należy podać kod  "inny".
Nie powinno być raczej "przeniesienie osoby wpisanej na listę oczekujących na inną listę oczekujących u danego świadczeniodawcy" (kod 5)?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 236
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]