collapse

Reklama


Autor Wątek: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?  (Przeczytany 7852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waniaPPS

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« dnia: Grudnia 07, 2014, 10:39:47 am »
Witam, w ZARZĄDZENIU Nr 79/2014/DSOZ z dnia 5 grudnia 2014 r. dotyczącego naszego zakresu zapisano: (nadmieniam,że udzielam się w Poradni Powiatowej AOS w małym miasteczku  :-\)

2. Świadczeniodawca biorący udział w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń w poradniach specjalistycznych, w zakresach obejmujących skojarzony zakres świadczeń, wymienionych w kolumnie nr 7 -świadczenia diagnostyki onkologicznej załącznika nr 1a do zarządzenia, w przypadku deklaracji jego realizacji, obowiązany jest:
1) zapewniać i finansować w ramach diagnostyki onkologicznej, dostęp co najmniej do badań tomografii komputerowej (TK), rezonansu magnetycznego (RM), pozytonowej tomografii (...)
2) posiadać procedurę postępowania i organizacji udzielania świadczeń diagnostyki onkologicznej i leczenia onkologicznego.


Tymczasem, nasz ukochany Fundusz (Podlaski OW) przysyła propozycję finansową z pakietem onkologicznym jako całość z nakazem podpisania pod groźbą zerwania umowy i dodatkowo do podpisu oświadczenie o spełnieniu warunków do realizacji wszystkich świadczeń - jak wynika
z rozporządzenia należy z dniem 1.01.2015 posiadać umowy na TK,NMR, PET i inne...
We wcześniejszej korespondencji (liczne złączniki...  :o) nie podpisywałem żadnej deklaracji na wykonywanie świadczeń onkologicznych,bo jej nie dostałem.Co robić? Czy w innych OW też tak jest?

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 08, 2014, 09:49:59 am »
ja jeszcze nic nie dostałam- żadnej propozycji finansowej
ale mam problem z jedynym pulmonologiem, dłuższa nieobecność - kilka miesięcy i dostalismy prykaz z nfz że albo podpisujemy we wszystkich zakresach pakiet albo w żadnym.
Chciałam podpsiac w wszystkich oprócz pulmonologii bo poprostu nie będe miala lekarza
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2014, 12:52:46 pm »
W Małopolsce można było na "negocjacjach" wybrać czy bierzemy czy nie pakiety onkologiczne do poszczególnych poradni. Nie dało się jednak negocjować ich wysokości i albo się brało tak jak wyliczył NFZ albo w ogóle (dla danej poradni)

Pozdrawiam

Offline yahodka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Pomógł? 0
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 08, 2014, 15:24:10 pm »
pomorskie-dostałam aneks aos na przyszły rok - 19 pkt na pakiet onkologiczny  :)

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 08, 2014, 16:20:36 pm »
16R do wyboru właśnie na SZOI
Bierzesz i zapewniasz  nie bierzesz i masz mniej kasy . Ale ile mniej czytamy :.
ten tekścik na nie  : " PKT 2 .
Cytuj
Deklaruje brak przystąpienia do realizacji ......................w RAMACH PAKIETU ONKOLOGICZNEGO. Jednoczesnie przyjmuję do w................... iż ustalona wczeęniej kwota zobowiązania OFN ...... ulegnie pomniejszeniu o środki wyodrębnione ....


Czyli nie dają kasy a zabierają gdy  nie chcesz .  U mnie to ok 10% . Było wyszczególnione we wstępnym uzgodnieniu .
Ale jak popatrzę na to co miałbym zlecać i płacić + robota itd . Mam to gdzieś .

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 08, 2014, 18:56:29 pm »
pomorskie-dostałam aneks aos na przyszły rok - 19 pkt na pakiet onkologiczny  :)

to widzę, że cuda w innych OW robią..
u nas jeżeli z obliczeń im wyszło mniej niż jeden pakiet to zaokrąglają do jednego w górę (120pkt?)
ale mogę się tutaj mylić bo osobiście tego akurat nie liczyłem

16R do wyboru właśnie na SZOI
Bierzesz i zapewniasz  nie bierzesz i masz mniej kasy . Ale ile mniej czytamy :.
ten tekścik na nie  : " PKT 2 .
Cytuj
Deklaruje brak przystąpienia do realizacji ......................w RAMACH PAKIETU ONKOLOGICZNEGO. Jednoczesnie przyjmuję do w................... iż ustalona wczeęniej kwota zobowiązania OFN ...... ulegnie pomniejszeniu o środki wyodrębnione ....

Czyli nie dają kasy a zabierają gdy  nie chcesz .  U mnie to ok 10% . Było wyszczególnione we wstępnym uzgodnieniu .

też cuda jakieś..
u nas jeżeli nie bierzesz pakietu onkologicznego to biorą 20% ale z tej wydzielonej kwoty na pakiet onkologiczny a nie z całości kontraktu..

W załączeniu macie zasady wyliczeń do aneksowania z Małopolski
Udało mi się na podstawie tego mniej więcej wyliczyć to co zaproponował NFZ na "negocjacjach" chociaż oczywiście w niektórych miejscach nie zgadzało się kompletnie tak jakby NFZ się własnych wytycznych nie trzymał :-/ Np w okulistyce zabiegowej przy niewykonaniu limitu obcinali do wysokości symulowanego wykonania a wg mnie powinni zostawić niezmienione (wg własnych wytycznych).

pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 08, 2014, 19:05:36 pm »
A tak pozatym to pomimo "negocjacji" i podpisywania aneksów dalej nie możemy być pewni tego co będzie bo MZ i NFZ dalej kombinują..
http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=0&dzialnr=2&artnr=6418
szkoda słów..

pozdrawiam

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 08, 2014, 19:54:24 pm »
Może... Ja żuczek jestem. ISPL.
Ale dlatego pilnuje.
Gdybym był właścicielem ,no to inna gadka.
W każdym razie idzie na gorsze.
PS obcinania w niewykonaniach , można było nie podpisywać, ja tak raz zrobiłem . Po prostu nie , bo nie , choć jest zdanko by podać przyczynę .olałem
Nie trzeba się tłumaczyć dlaczego nam nie pasuje aneks. I tyle

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 08, 2014, 20:41:27 pm »
ja mam np w zakresie  świadczen w zakresie gruzlicy i chorób płuc - pakiet onkologiczny - 7 pk (???????????)
rozumiem że w przypadku gdy zgłasza się pacjent onkologiczny rozliczam go w poradni zgodnie z planem plus ekstra z pakietu onkologicznego - katalog diagnostycznych pakietów onkologicznych???
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline jarekbart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? -1
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2014, 08:27:01 am »
W podlaskiem specjaliści wciąż się wahają, podpisać pakiet onkologiczny czy nie? krążą różne teorie spiskowe: a to NFZ obniży kontrakt, albo nawet zerwie kontrakt. Sam NFZ twierdzi, że można zrezygnować z pakietu onkologicznego, wówczas przygotują aneks bez tego pakietu!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9316
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2014, 08:42:34 am »
Wczoraj pojawiło sie na SZOI u wszystkich. Nawet u tych, którzy nie mają pakietu onkologicznego.

W załączeniu, przesyłamy Państwu komunikat dotyczący realizacji świadczeń szpitalnych w roku 2015 w związku z wejściem w życie zarządzenia nr 81/2014/DSOZ Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne, w szczególności odnoszący sie do zasad realizacji świadczeń w ramach tzw Pakietu Onkologicznego.

załacznik nr 2
2.   Deklaruje brak przystąpienia do realizacji od dnia 01.01.2015r. świadczeń w ramach PAKIETU ONKOLOGICZNEGO. Jednocześnie przyjmuje do wiadomości, iż ustalona wcześniej kwota zobowiązania Oddziału Funduszu z tytułu realizacji umowy w roku 2015, ulegnie pomniejszeniu o środki, które wyodrębnione zostały na realizację świadczeń PAKIETU ONKOLOGICZNEGO.

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 09, 2014, 09:43:42 am »
rozumiem że w przypadku gdy zgłasza się pacjent onkologiczny rozliczam go w poradni zgodnie z planem plus ekstra z pakietu onkologicznego - katalog diagnostycznych pakietów onkologicznych???
Chyba jeżeli taki pacjent się zgłosi, "rozliczasz" za friko poradę początkową, a po wykonanych badaniach pakiet.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9316
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 09, 2014, 21:02:08 pm »
A jak wyślesz na badania a pacjent nie wróci to porada początkowa i koszt badań jak krew w piach.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Pakiet onkologiczny w AOS, deklaracja czy przymus ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 10, 2014, 07:26:11 am »
podobnie jak z ciężarnymi ...dlatego ja ich tak nie rozliczam.

Wystarczy byle jaki brak w badaniach bez uzasadnienia , brak wpisu itd.. i w razie kontroli jest do tyłu.

Np. Brak wpisu o treści  :"wpisano do karty ciąży" ,  lub  "założono kartę ciąży".... już może dyskwalifikować poradę.
Podobnie będzie i tu. Może nie od razu , bo to teraz POLITYCZNA sprawa, ale za 5 lat  podczas kontroli . ??
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2014, 10:12:01 am wysłana przez PanDB »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 37
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9316 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]