collapse

Reklama


Autor Wątek: rozliczenia 2014 - Wielkopolska  (Przeczytany 5556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« dnia: Czerwca 17, 2014, 23:24:57 pm »
zakres świadczeń: Świadczenia ogólnostomatologiczne

Czeol, zaczynam rozliczenia w stomatologii.

1) Proszę osoby z Wielkopolski o garść informacji dot. rozliczeń, tj. jakie informacje powinny znaleźć się w raporcie statystycznym, tj. czy wymagane ICD9, ICD10, kod umiejscowienia, kod powierzchni zęba, kod świadczenia, itp.

2) PROTETYKA /Czy w Wielkopolsce jest techniczna możliwość sprawdzenia prawa pacjenta do uzyskania uzupełnienia protetycznego?, tj. np. dzwonię na infolinie i podaję numer pesel pacjenta, którego chcę sprawdzić

3) UMIEJSCOWIENIA/ czy ktoś z was otrzymał/posiada zapisane w pliku (np. excel) kody dopuszczalnych umiejscowień dla procedur rozliczeniowych? :P

PS. bardzo fajne forum. Gratulacje dla autorów :)
PL

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 18, 2014, 11:25:40 am »
1/wymagane icd9,icd10 kod umiejscowienia , kod procedury .Co do powierzchni to ja zaznaczam aby mieć jasność w przypadku poprawek.
2/ uprawnienia sprawdzisz na SZOI
3/ZOBACZ TUTAJ http://forumpps.pl/index.php?topic=4118.0

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 18, 2014, 12:11:48 pm »
1) ok, zgoda, dzięki
2) nie mam takich możliwości technicznych na SZOI. Uprawnienia mam na full.  :P
3) ok, zgoda, dzięki

PL

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 18, 2014, 12:30:53 pm »
2/ ale w czym problem?

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 18, 2014, 13:43:36 pm »
2) nie wiem gdzie tego szukać na SZOI, tj. jest opcja na SZOI "Pacjent/świadczenia limitowane" ale do niej nie mam dostępu (widzę ją, ale jest nieaktywna). Nie mam jeszcze umowy w wersji elektronicznej na SZOI może to jest powód ?

PL

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 825
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2014, 13:51:02 pm »
admin->operatorzy->uprawnienia->numer 28.

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2014, 14:01:30 pm »
Uprawnienia mam na full, tj. wszystkie zaznaczone od 1 do 38. Tak jak wcześniej napisałem, przyczyna może być fakt, że nie mam jeszcze wersji elektronicznej umowy. Czy oprócz możliwości sprawdzenia na SZOI jest Wielkopolsce uruchomiona jakaś infolinia w do tego typu sprawdzeń ?

PL

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2014, 16:45:46 pm »
Możliwość sprawdzenia uprawnień uzyskasz  po otrzymaniu umowy elekt. Jak znam życie to będzie to druga połowa lipca.Musisz pobierać oświadczenia od pacjentów i ewentualnie dzwonić do nfz-rozliczenia

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 03, 2014, 10:16:07 am »
Umowę elektroniczną powinieneś już mieć (oczywiście jeśli odesłałeś przysłaną przez NFZ wersję papierową). Moim znajomi stomatolodzy już mają. Pewnie wizja wakacji zmobilizowała urzędasów ;-)

Offline Paj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 03, 2014, 15:09:10 pm »
Mam już elektroniczną wersję umowy. Wczoraj otrzymałem, tj. 2014-07-02. Na SZOI funkcjonalność "Świadczenia limitowane" działa doskonale. Mam takie pytanko:

Korzystając z tej funkcjonalności można sprawdzić i wynik sprawdzenia  wydrukować lub zapisać do pliku *.pdf. Jaką moc prawną ma ten dokument z SZOI. Czy to potwierdzenie z SZOI zastępuję oświadczenie pacjenta, o tym że w okresie ostatnich 5 lat nie korzystała z uzupełnienia protetycznego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego ? Jakie papiery zbieracie przy świadczeniach protetycznych od pacjenta ?

z pozdrowieniem, Paj

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: rozliczenia 2014 - Wielkopolska
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 03, 2014, 18:02:15 pm »
Korzystając z tej funkcjonalności można sprawdzić i wynik sprawdzenia  wydrukować lub zapisać do pliku *.pdf. Jaką moc prawną ma ten dokument z SZOI. Czy to potwierdzenie z SZOI zastępuję oświadczenie pacjenta, o tym że w okresie ostatnich 5 lat nie korzystała z uzupełnienia protetycznego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego ?

Sam w sobie ten dokument ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest żadną wyrocznią. Nie mam teraz dostępu do wcześniejszych informacji o prawie świadczeniobiorcy do uzyskania uzupełnienia protetycznego, ale stosowny zapis znajdował się na wydruku. Widzę, że w dzisiaj wygenerowanym dokumencie tego zapisu nie ma. W każdym razie jak chcesz podstawę prawną to w zarządzeniu Nr 77/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 12 grudnia ubiegłego roku jest zapis: "Potwierdzenie prawa świadczeniobiorcy do uzyskania uzupełnienia protetycznego odbywa się na podstawie pisemnego oświadczenia składanego przez świadczeniobiorcę oraz dodatkowo może być weryfikowane drogą elektroniczną (w formacie dostarczonym przez Fundusz).

Ponadto trzeba pamiętać, że dowodem wykonania protezy zębowej, aparatu ortodontycznego lub ich naprawy jest zlecenie świadczenia protetycznego/świadczenia ortodontycznego, zawierające informacje określone w załączniku nr 5 do w/w przeze mnie zarządzenia, w którym świadczeniobiorca potwierdza odbiór wykonanego świadczenia. Potwierdzone zlecenie załączane jest do dokumentacji medycznej świadczeniobiorcy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2014, 18:11:36 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 220
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]