collapse

Reklama


Autor Wątek: Wezwanie do złożenia wyjaśnień  (Przeczytany 13224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KRYSTYNa

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« dnia: Kwietnia 25, 2014, 15:22:08 pm »
Otrzymałam wezwanie do złożenia w sprawie złożonej oferty stomatologicznej, w której przyjmuje jeden stomatolog,  ze względu na stwierdzone przez fundusz rozbieżności między udzielonymi odpowiedziami na pytania zawarte w ankiecie a danymi umieszczonymi w ofercie. W ofercie są wykazane 3 dni pracy do godziny 18  i na pytanie "czy praca lekarza w poradni w godzinach popołudniowych (do godziny 18) wynosi powyżej jednego dnia na każde 0,5 etatu przeliczeniowego?" dałam odpowiedź - tak.
Wg funduszu "oferent nie wykazał odpowiedniej ilosci dni pracy w podzinach popoludniowych bo wg pracowników NFZ powyżej jednego dnia to powinno być 2 a nie 1,5.
Natomiast inny świadczeniodawca którzy miał wykazane 2 dni pracy do godz 18 i składał ofertę na cały etat, przy takiej samej odpowiedzi - tak, wezwania nie otrzymał.
Czegoś tu nie rozumiem a może nie należy tego rozumieć i tylko założyć ze komisja konkursowa ma zawsze rację.

Offline Jarekk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 25, 2014, 16:33:33 pm »
Ile godzin dziennie pracuje stomatolog przez te trzy dni? Po drugie. Lepiej nie patrzeć na to co ma inny świadczeniodawca bo z jego kontaktu korzysta ON. Poza tym myślę, że otrzyma miły liścik w odpowiednim czasie.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 25, 2014, 16:42:10 pm »
A czy przed złożenem oferty pytałaś w biurze ofert nfz jak interpretują ten punkt ankiety o dodatkowych popołudniówkach,bo ja,a właściwie mój informatyk pytał i stwierdzili ,że trzy popołudniówki to już wystarczy aby odpowiedzieć tak na to pytanie w ankiecie,no ale co kraj to obyczaj,co nfz to inna opinia ,nfz kuj-pom może jest bardziej liberalny.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2014, 17:03:26 pm »
albo po prostu komuś z komisji się coś delikatnie mówiąc pomyliło... też się zdarza ... i to ostatnio coraz cześciej

Offline KRYSTYNa

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 25, 2014, 17:05:24 pm »
Stomatolog pracuje dokładnie tyle ile jest wymagane czyli 5 dni po 6 godzin.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 25, 2014, 18:43:46 pm »
A wyjaśnij mi jak to się pracuje 1,5 dnia po południu?

Offline KRYSTYNa

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 25, 2014, 19:42:56 pm »
W gabinecie jeden lekarz przyjmuje 3 dni po południu (do 18) a 2 dni rano. Na 1/2 etatu przeliczeniowego przypada wiecej niż 1 dzień pracy do godz. 18

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 954
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 25, 2014, 21:34:12 pm »
Wobec powyżeszego wynika ze obecnie w zachodniopomorskim obowiazuje interpretacja jak w wielkopolskim i lubelskim

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 29, 2014, 15:49:02 pm »
Otrzymałam wezwanie do złożenia w sprawie złożonej oferty stomatologicznej, w której przyjmuje jeden stomatolog,  ze względu na stwierdzone przez fundusz rozbieżności między udzielonymi odpowiedziami na pytania zawarte w ankiecie a danymi umieszczonymi w ofercie. W ofercie są wykazane 3 dni pracy do godziny 18  i na pytanie "czy praca lekarza w poradni w godzinach popołudniowych (do godziny 18) wynosi powyżej jednego dnia na każde 0,5 etatu przeliczeniowego?" dałam odpowiedź - tak.
Wg funduszu "oferent nie wykazał odpowiedniej ilosci dni pracy w podzinach popoludniowych bo wg pracowników NFZ powyżej jednego dnia to powinno być 2 a nie 1,5.
Natomiast inny świadczeniodawca którzy miał wykazane 2 dni pracy do godz 18 i składał ofertę na cały etat, przy takiej samej odpowiedzi - tak, wezwania nie otrzymał.
Czegoś tu nie rozumiem a może nie należy tego rozumieć i tylko założyć ze komisja konkursowa ma zawsze rację.

Dodzwoniłem się do szanownej komisji : mając 4,5 etatu - żeby zaspokoić warunki na dodatkowe punkty za wspomniany pkt w ankiecie należy wykazać 18 popołudniówek.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 08, 2014, 21:06:04 pm »
Hej witam,
ja także otrzymałem pismo w sprawie wyjaśnienia ankiety:

W ankiecie na Świadczenia Ogólnostomatologiczne w punkcie PERSONEL-LEKARZE jest pytanie nr 2 :
Jaki udział w czasie pracy wszystkich lekarzy stanowi czas pracy lekarzy dentystów specjalistów w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją,  dziedzinie stomatologii dziecięcej itd ?
są 4 odpowiedzi.
ponieważ mam 2 lekarzy stomatologów z tym ze jeden : stomatologia ogólna I stopnia , nie wspomniał nic czy ma uprawnienia do endodoncji, a drugi ze specjalizacją II stopnia i z endodoncją
i skoro obaj pracują w tym samym zakresie to udzieliłem odpowiedzi ze co najmniej 50-74%.
Następne zas pytanie czy lekarz  specjalista I stopnia stanowi powyżej 75%.
odpowiedziałem ze "TAK", gdyz wydawalo mi ze ze do tego punktu mozna i nalezy wliczyc lekarza ze II stopniem okazuje sie to jest tu  sprzeczność.
Prosze o wyjaśnienie, czy sie myle czy w ankiecie NFZ jest pewna nieścisłość ktora wprowadza w błąd.
Skoro mam to poprawić wynika ze na I-wsze pytanie o specjalistów odpowiedz jest prawidłowa tzn stanowi to conajmniej 50% wszystkich lekarzy skoro obaj pracuja w tym samym wymiarze pracy
zas w przypadku lekarzy I stopnia, mimo ze mam lekarza z II stopniem to powinienem odpowiedzieć ze NIE skoro nie jest on brany pod uwagę.
Otrzymalem fax po 16stej wiec nie moglem sie juz skontaktowac z NFZ, ale jutro chce byc przygotowanym do tematu.
W faxie jest informacja zeby to dostarczyc jedynie pismo, jednak nie wiem czy nie musze to oznakowac jako uzupelnienie oferty, gdyz mzoe ponownie zostałem wprowadzony w blad.
dzieki za pomoc.
Ankiete uzupelnilem przy pomocy osoby z NFZ, ktory potwierdzil moj tok rozumowania, ale okazuje sie ze jednak takze i ta osoba nie do konca rozumiala ten punkt
Pozdrawiam:)



Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 16, 2014, 12:48:58 pm »
Witam
Moja oferta dot STM została odrzucona, ponieważ na pytanie "Czy minimalna liczba dni pracy w tygodniu lekarza w poradni wynosi w przypadku całego etatu przeliczeniowego 5 dni po 6 godzin dziennie" na które odpowiedziałam że "Nie spełniam warunków w dniu złożenia ofert". Stomatolog nie ma u nas 12 tys pkt co daje pełen etat, więc etat przeliczeniowy jest mniejszy. Dalczego odrzucili nam ofertę?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 16, 2014, 12:57:11 pm »
Odrzucili bo zaznaczyłaś, ze nie spełniasz wymaganego warunku.

Niestety ale czytanie ze zrozumieniem się kłania.

"Czy minimalna liczba dni pracy w tygodniu lekarza w poradni wynosi w przypadku całego etatu przeliczeniowego 5 dni po 6 godzin dziennie"

Czyli w przypadku niepełnego etatu podaje się proporcjonalnie mniejszą ilość godzin.
Zakładam, ze oferta jest dobrze zrobiona ale w ankiecie jest błąd przy tej odpowiedzi.
Zawsze można złożyć protest ale czy to coś da?

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 16, 2014, 13:15:37 pm »
Ale nie spełniam tego warunku bo nie mamy całego etatu

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 16, 2014, 13:23:39 pm »
W wiesz co oznacza słowo proporcjonalnie?

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Wezwanie do złożenia wyjaśnień
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2014, 13:33:00 pm »
No wiem. Tak jak napisałeś czytanie nie zrozumieniem Pewnie złożeniu protestu z wyjaśnieniem nic nie da ?
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2014, 13:41:27 pm wysłana przez Anita »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]