collapse

Reklama


Autor Wątek: REH czas pracy  (Przeczytany 8819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
REH czas pracy
« dnia: Marca 19, 2014, 17:28:44 pm »
witam,
jak rozumiecie trochę już stary komunikat NFZ (16) odnośnie : Interpretacja przepisów obowiązujacego rozporządzenia MZ w rodzaju
Rehabilitacja Lecznicza a mianowicie:

Cytuj
2. w zakresie fizjoterapia ambulatoryjna ? świadczenia udzielane w fizjoterapii
ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej magistra fizjoterapii,
z wyjątkiem masażu oznacza to, że wykazane w harmonogramie do umowy godziny
pracy technika fizjoterapii wykonującego zabiegi fizjoterapeutyczne z wyjątkiem masażu
muszą pokrywać się z czasem pracy magistra fizjoterapii lub specjalisty w
dziedzinie fizjoterapii.

a zarazem to, że
Cytuj
od dnia 2 lipca 2014 roku czas pracy fizjoterapeutów realizujących świadczenia w ramach umów w rodzaju rehabilitacja lecznicza wynosi przeciętnie 37 godzin i 55 minut (etat przeliczeniowy) na tydzień w 5-dniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.

1. mgr pracuje np 29h tygodniowo a technik 35h jak wykazać że te 6h to są na masaże ? czy musi być 1 do 1?
2. czy przeciętnie 37:55 tzn że tyle ma być czynna komórka ? ale nijak ma się to do minimalnych godzin pracy czyli 25h

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 19, 2014, 19:01:25 pm »
Pragnę zauważyć, że od 1 lipca zmienia się wymiar czasu pracy m.in. fizjoterapeutów. Od tego dnia pracują tyle co wszyscy czyli 37h55m.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2014, 11:33:51 am »
Ok dzięki Paweł, ale jako właściciel tego gabinetu reh to już może ile wlezie co? np 10h dziennie

Offline Jarekk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2014, 14:13:11 pm »
Ok dzięki Paweł, ale jako właściciel tego gabinetu reh to już może ile wlezie co? np 10h dziennie

Jako właściciel możesz pracować ile chcesz. W granicach rozsądku... że tak się do dyskusji wtrącę.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 20, 2014, 17:20:16 pm »
no i super, ale chyba jeśli zatrudniam kogoś ale nie na umowę o pracę a np na kontrakt to również ta osoba zatrudniona może więcej.

Offline Jarekk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 23, 2014, 14:50:14 pm »
no i super, ale chyba jeśli zatrudniam kogoś ale nie na umowę o pracę a np na kontrakt to również ta osoba zatrudniona może więcej.

Czas pracy regulowany jest kodeksem pracy, a takowy ma zastosowanie wyłącznie do osób zatrudnionych na umowę o pracę. Ergo. Wobec osób na kontraktach i innych wykonujących pracę w oparciu o umowy cywilno - prawne kodeksowi kodeks pracy nie ma zastosowania. Przynajmniej na razie. ;)

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2014, 08:11:43 am »
a idąc dalej, czy takie coś by można zastosować:
zatrudniam mgr fizjoterapii na umowę o pracę na tyle ile mogę czyli 37:55 a różnicę do 50h tygodniowo dostaje np umowę zlecenie a ja mam poradnię wykazaną 10h dziennie?

a może jeszcze inaczej odnosząc się do:
Cytuj
2. w zakresie fizjoterapia ambulatoryjna ? świadczenia udzielane w fizjoterapii
ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej magistra fizjoterapii,
z wyjątkiem masażu oznacza to, że wykazane w harmonogramie do umowy godziny
pracy technika fizjoterapii wykonującego zabiegi fizjoterapeutyczne z wyjątkiem masażu
muszą pokrywać się z czasem pracy magistra fizjoterapii lub specjalisty w
dziedzinie fizjoterapii.

mam mgr na 37:55h (tygodniowo) sam jestem technikiem i ja chcę pracować 10h dziennie ale mgr musi "nadzorować" jak wykazać różnicę te ok 2:25 dziennie że to będą masaże tak abym mógł robić sam a poradnia mogła być wykazana 10h?
 

Offline Jarekk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2014, 16:28:48 pm »
Wszystko jest do zrobienia. Jeżeli magister się zgodzi, to te 2,25 dziennie płacisz mu jako nadgodziny. Jeżeli 2,25 to umowa- zlecenie to płacisz ZUs tak jak od etatu a potem przyjeżdża inspektor PIP i każe Ci wypłacić wstecz nadgodziny itd.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: REH czas pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 24, 2014, 18:16:24 pm »
dzięki :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 142
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]