Rozliczenia świadczeń > STM

lakierowanie zębów stałych - jaka krotność

(1/1)

annawito:
Jak liczycie krotności 1006?

Mnie nauczono, że skoro procedura jest dla 1/4 łuku, to równoznaczne z tym, że dla 4 zębów.
Jeśli dziecko ma np 15 lat, wszystkie zęby stałe do siódemek to wpisuje się x7.
Z kolei, jeśli dziecko ma lat np 7 i ze stałych zębów - siekacze górne i dolne i cztery szóstki - to wpisuje się x3.

Dla odmiany - widzę kolegę który niezależnie od ilości stałych i mlecznych zębów pisze x8.

I głupieję :)

maciek777:
Rozumiem, że przeszukałaś wcześniej Forum...

http://forumpps.pl/index.php?topic=2254.msg11594#msg11594

oczywiście nie wiemy z jakiego jesteś OW

annawito:
warmińsko-mazurski

Przeszukałam, znalazłam to co wyżej. Nie mam problemu z wpisaniem samej procedury i jej umiejscowieniem - wchodzi dowolna krotność dla umiejscowienia "00".
Chodzi mi o to, jak poprawnie określić tą krotność - czy matematycznie - policzyć ile jest zębów stałych, podzielić przez cztery i tyle wykazać. Czy raczej "geograficznie" - dzieląc sobie na zakresy zębów: 18-15, 14-11, 21-24, 25-28 i odpowiednio dla żuchwy - i wtedy, obojętnie czy w  "ćwiartce łuku" jest jeden czy cztery zęby to liczyć jako jedną procedurę.

maciek777:
To chyba leży raczej w kompetencjach lekarza oraz w interpretacji osoby rozliczającej Twoją umowę o WM OW, bo to co Ty sobie wyfantazjujesz to jedno, a to co chce mieć po swojej stronie nieomylny NFZ to drugie, reasumując proponuję tel. do przyjaciela w Twojej delegaturze  ;)

P.S. żeby było jasne nie jest to nigdzie klarownie napisane jak mamy to sprawozdawać...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej