collapse

Reklama


Autor Wątek: Zintegrowany Informator Pacjenta  (Przeczytany 15177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zintegrowany Informator Pacjenta
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 18, 2013, 12:22:08 pm »
Ze strony głównej NFZ:

Cytuj
ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

A więc każdy pacjent, który się zaloguje na swoje konto zobaczy koszt świadczeń jakie zostały mu udzielone a w domyśle uzna że zostały one sfinansowane. Ja też tak myślałem do dziś. 8 lipca miałem udzielone świadczenie a kilka dni później wysłałem raport statystyczny, który już jest zweryfikowany. "Moje" koszty zwiększyły się o 59.50 i pojawiło się to świadczenie. Raportu rozliczeniowego a tym bardziej rachunku jeszcze nie zrobiłem. Dlaczego więc w informacjach o finansowaniu jest ta kwota?
Dotyczy to też nadwykonań: dlaczego usługi ponad limit pokazywane są jako sfinansowane? Albo np. ugody w tym roku u nas były takie że za punkt zamiast 8,50 było coś ok 3 zł. Jak wygląda taka usługa w ZIP? Po normalnej cenie?

EDIT:
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=454943#
Cytuj
- Jeżeli dana usługa jest w ZIP, to znaczy, że fundusz już za nią zapłacił. Gdy po weryfikacji się okaże, że świadczeniodawca wykazał nieprawdę, bo świadczenie nie zostało w rzeczywistości wykonane, to będzie musiał zwrócić nienależnie pobrane pieniądze - podkreśla Magdalena Szefernaker z biura prasowego centrali NFZ.

Nieprawda. Na swoim przykładzie widzę że nie każda usługa w ZIP jest zapłacona.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2013, 13:15:14 pm wysłana przez mpi »

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Zintegrowany Informator Pacjenta
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 18, 2013, 13:20:45 pm »
Z tego co mówiłi wczoraj w radiu jeszcze, to ZIP jest aktualizowany na koniec każdego miesiąca.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zintegrowany Informator Pacjenta
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 18, 2013, 13:26:18 pm »
W takim razie to też nie jest prawda, bo dziś nie ma końca miesiąca a na moim koncie jest już usługa z 8 lipca. Być może pojawiła się zaraz po zweryfikowaniu statystycznego - nie wiem bo nie sprawdzałem wcześniej.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Zintegrowany Informator Pacjenta
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 19, 2013, 09:55:35 am »
Byłoby uczciwie ze strony funduszu podawanie dwóch parametrów
1. kwota przynależnej refundacji (a nie jak to nazwano Koszt - bo to z kosztem świadczenia niewiele ma wspólengo) 
2. fakt refundacji lub jeszcze lepiej faktyczna kwota refundacji.

Tak, żeby było widać np. ugody zawierane na procent wartości i niezapłacone świadczenia ponad limit.
 
Wówczas pacjent zostałby uczciwie poinformowany ile i czy napewno NFZ zapłacił świadczeniodawcy za to świadczenie . Na chwilę obecna dane te ("Koszt") są zwykłym oszukiwaniem obywatela, który nieświadomy zasad fiansowania może wyciągać mylne wrażenie ile to fundusz płaci . 
Ale , jak mówią nam na spotkaniach przedtawiciele NFZ - system jest "rozwojowy" - oby tylko rozwój szedł we właściwym kierunku, bo na razie wprowdza dużo szumu informacyjnego.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zintegrowany Informator Pacjenta
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 07, 2013, 21:36:15 pm »
Deklaracje też dziwnie pokazuje. Dla części miesięcy brak danych a wiem że raporty były wysyłane bo sam to robiłem a przychodnia dostawała pieniądze.

wejdź na SZOI i zobacz co jest z tymi okresami, których Ci w ZIP nie pokazuje :)
Prawie cały 2009 i 2010 status to: "weryfikacja"

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 12
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]