Pozostałe problemy > Problemy ogólne

Deklaracje - zmiana personelu

(1/1)

marek_piw:
Witam
Być może zaśmiecam forum ale mam pytanie:
Zwolniła się pielęgniarka na którą zbierane były deklaracje - czy muszę teraz zebrać wszystkie na nową?
Jakiś czas temu był mówiło się o tym że deklaracje będą przypisane do miejsca a nie do osoby. Czy coś się w tm temacie wyjaśniło?
Czy muszę zebrać deklaracje wszystkich pacjentów na nową pielęgniarkę?
Czy czas na zebranie nowych deklaracji to 31.12.2013 roku czy też okres obowiązywania trzyletniej umowy?

Pozdrawiam

mpi:
Obecnie tą kwestię reguluje umowa z NFZ. Jest tam zapis, który mówi że w takim przypadku deklaracja zachowuje ważność do momentu złożenia nowej deklaracji przez pacjenta. Jednak jest to zapis w umowie a więc ważny w okresie obowiązywania umowy. Jeśli umowa kończy się 2013-12-31 to jedynie do tej daty ta deklaracja zachowuje ważność.

Obecnie jest projekt zmian ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych który ma m.in uregulować ten problem. Przewiduje on nowe deklaracje które zachowują ważność przy odejściu np. pielęgniarki. Jest zapis, że stare deklaracje stają się nowymi, ale jest to dopiero projekt. Jeśli wejdzie w życie to czy będą uznane deklaracje na pielęgniarkę która odeszła przed wejściem w życie tych zmian? W tym dniu te deklaracje będą zachowywały ważność na podstawie umowy z NFZ ale nie wiem czy mogą one być również uznane przez ustawę (jeśli zmiany wejdą w życie).

Przemyslaw:
eh ja kiedyś przygotowałem w wordzie masowa wysyłkę około tysiąca listów;> Był jakiś termin chyba kilku miesięcy - nie jestem pewny bo to było z 8 lat temu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej