collapse

Reklama


Autor Wątek: Przenoszenie bazy danych na nowy serwer i rozbudowa o dodatkowego klienta  (Przeczytany 12503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mass

  • Gość
Witam,
zaczynam dopiero z ks-pps wiÄ?c proszÄ? mnie na wstÄ?pie nie opie....

Mam pytanie zwiÄ?zane z instalacjÄ? wersji sieciowej ks-pps.
W tej chwili mam dzia??ajÄ?cy system na jednym stanowisku (baza:firebird), a muszÄ? rozbudowaÄ? go o kolejne stanowisko. Klientem ma zostaÄ? obecny komputer z zainstalowanym programem, serwerem ma byÄ? nowy komputer (tak??e baza firebird).
LicencjÄ? na drugi komputer ju?? zakupili??my.
Jak mam przenie??Ä? bazÄ? na nowy komputer by wszystko dzia??a??o?
Funkcja 'odtwarzanie' w zak??adce 'Serwis' nie wczytuje bazy  >:(
ProszÄ? o info jak zaimportowaÄ? bazy.
DziÄ?ki.


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przenoszenie bazy danych na nowy serwer i rozbudowa o dodatkowego klienta
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 16, 2008, 20:43:55 pm »
Zr??b kopie bezpiecze??stwa (modu?? serwis, kopia bezp.) na obecnym komputerze z PPS'em. Zainstaluj PPS'a na serwerze (nowy komputer). Odtw??rz bazÄ? danych na nowym komputerze (modu?? serwis, odtwarzanie) z kopii bezpiecze??stwa zrobionej na starym komputerze. Zaktualizuj licencje (pewnie wraz z plikiem licencji dosta??e?? informacje jak to zrobiÄ?). Zmodyfikuj plik C:\KS\KS-PPS\kspps.ini na starym kliencie tak aby PPS na tym komputerze by?? klientem (na forum na pewno znajdziesz jak to zrobiÄ?. mo??esz to zrobiÄ? jeszcze przed stworzeniem kopii bezpiecze??stwa).

Uwaga
Je??eli na starym komputerze PPS dzia??a na firebird 1.5 najpierw zaktualizuj go do 2.0 (instrukcje znajdziesz na forum) a dopiero potem stw??rz kopiÄ? bezpiecze??stwa, z kt??rej bÄ?dziesz odtwarza?? bazÄ? na nowym komputerze.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 62
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]