collapse

Reklama


Autor Wątek: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę  (Przeczytany 15892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 14, 2013, 13:38:46 pm »
No oczywiście, że tak. Niech podniesie rękę ten kto prowadzi dokumentację medyczną w sposób zgodny w 100% ze wszystkimi przepisami.

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 14, 2013, 13:46:19 pm »
Gdyby np. przyjmowac 14 pacjentów dziennie , może i byłby czas na pisaninę.
Ale wyobraźcie to sobie   ( przy 50 dziennie),  ale   nawet gdyby. To  wszystko zgodnie z wymogami przelane na papier u jednego emeryta miało by,  objętość akt sprawy smoleńskiej.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 14, 2013, 13:48:31 pm »
A jeśli już nawet będą wszystkie informacje w dokumentacji to zawsze można uznać że jest nieczytelna :)

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 14, 2013, 13:56:32 pm »
Juz od Gomułki , zawsze szukano haka . Nikt nie lubi medyków . Normalka . Z tym ,że nie o to tu chodzi . W cały kraju jest jakas dziwna tendencja do kodyfikowania , uściślania , . Do tego dochodzi chęć wpływania na wszystko . Obojetnie czy to handel , medycyna , czy działalność gospodarcza.
Państwo staje sie moim wrogiem . Mamy go za przeciwnika , jeden drugiego sie boi , że czegoś nie dopatrzy w formalnościach .
A ludzie umierają , chorują , są niszczeni , nie dlatego ,że nie chcieli czegoś zrobić. Tylko sie bali wychylić po za reguły . A te nie przewidują np. przyzwoitości itp.
Zaradzenie temu jawi sie rządzącym pod postacią  kontroli i dokręcania śruby.

Żłodziej , oszust ( można czyt. - polityk) , zawsze będzie mierzył innych swoją miarą .
Skoro sam jest nie w porządku to uważa ,że inni też tacy są.

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 13:58:58 pm wysłana przez PanDB »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 14, 2013, 14:03:42 pm »
(...)Nikt nie lubi medyków . (...)

W tym sęk, że kontrolę przeprowadzi medyk :). Dokumentację medyczną i zasadność udzielania świadczeń może kontrolować tylko osoba z wykształceniem medycznym

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 14, 2013, 14:10:52 pm »
To nic nie zmienia. Zasada jest słuszna. Ale przecież wiesz ,że nie o meritum tu chodzi. To tak jak z "kultowymi" juz potwierdzeniami E-wuś . 
A medyk , to Ok . I do tego sie nie p.... p..,  Tylko co ma kontrolować , po kilku latach ??? Pacjent przezył , zdrowy usmiechniety . Ale 3 lata temu dali polopirynę a nie paracetamol i nie wpisali ,że go głowa bolała?? Albo ,że za długo leżał w szpitalu , że tomografia mu sie nie należała bo brak było wskazań . ITD. Szkoda klawiatury.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 14, 2013, 14:39:14 pm »
W takie szczegóły nie będą się zagłębiać :)
Będzie raczej: tutaj na pieczątce nie ma aktualnego numeru kontraktu, na tej stronie nie ma numerów albo podpisów. Nie wpisane jest 7 rozpoznań 5-znakowych. Brak wszystkich kodów procedur icd9 :) Takie rzeczy są najważniejsze.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 14, 2013, 16:08:25 pm »
A kody procedur icd9 trzeba w dokumentacji pisać?

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 14, 2013, 16:19:59 pm »
A kody procedur icd9 trzeba w dokumentacji pisać?
Niby nie ale jak podasz np w raporcie że badano cycki a w dokumentacji bedzie że fizykalnie bez zmian . To.... Wiele niuansów . naprawdę szkoda naszej inwencji. To jawny ucisk. Ale jak to mozna rodmuchac . Kłamstwo, oszustwo , publiczne pieniadze itd.
Ps off topic : Mam pół skrzynki raportów zwrotnych z 2012r- nic w nich nowego nie ma. Ale migają . Ciagle coś mieszają.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 16:24:33 pm wysłana przez PanDB »

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 15, 2013, 10:11:42 am »
A kody procedur icd9 trzeba w dokumentacji pisać?
Nie, nie trzeba, tz. Historia choroby, w części dotyczącej wypisania pacjenta ze szpitala, zawiera ICD-9 - dla zainteresowanych § 19 pkt.3 ROZP.MIN. ZDR. z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.
Co do zawartości:
§ 10
datę dokonania wpisu;
5)   informacje dotyczące stanu zdrowia i choroby oraz procesu diagnostycznego, leczniczego, pielęgnacyjnego lub rehabilitacji, w szczególności:
a)  opis udzielonych świadczeń zdrowotnych,
b)  rozpoznanie choroby, problemu zdrowotnego, urazu lub rozpoznanie ciąży,
c)  zalecenia,
d)  informacje o wydanych orzeczeniach, opiniach lub zaświadczeniach lekarskich,
e)  informacje o produktach leczniczych, wraz z dawkowaniem, lub wyrobach medycznych zapisanych pacjentowi na receptach
 no i nie zapomnijmy o tych wszystkich oświadczeniach pacjenta.
przy ICD 10 o kropce ;)
a jak to wszystko będziemy mieli to usłyszymy,że i tak kara się należy za.......... nadgorliwość.
Pozdrawiam wszystkich -właśnie rozpoczynam  weekend  ;D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 15, 2013, 14:09:46 pm »
W Brodnicy nie wyprosili wizytujących pracowników NFZ i w efekcie nie mają już kontraktu.

http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/o_oddziale/dla_mediow/article.php?id_item_tree=5b87d145ca82de22f6138d0c88b665a0&id_art=c9f3a472f5bde270f361fe09d8d746a4

W tym przypadku przegięli trochę. I takie coś mnie wkurza. Przez takie postępowanie jest coraz gorzej - coraz więcej weryfikacji, kontroli itd. Uczciwi cierpią przez nieuczciwych.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2013, 14:12:58 pm wysłana przez mpi »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 15, 2013, 14:17:15 pm »
Wpuścisz - źle. Wykopiesz też źle. Masakra jakaś :)

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 15, 2013, 15:17:54 pm »
W Brodnicy nie wyprosili wizytujących pracowników NFZ i w efekcie nie mają już kontraktu.

http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/o_oddziale/dla_mediow/article.php?id_item_tree=5b87d145ca82de22f6138d0c88b665a0&id_art=c9f3a472f5bde270f361fe09d8d746a4

W tym przypadku przegięli trochę. I takie coś mnie wkurza. Przez takie postępowanie jest coraz gorzej - coraz więcej weryfikacji, kontroli itd. Uczciwi cierpią przez nieuczciwych.
Miesiąc temu miałem podobną sytuację w bydgoskim MSWiA tylko, że potrzebowałem pomocy rano o 7.00, a p.doktor powiedziała mi, że: ona jest pediatrą, właśnie się minąłem w drzwiach z lekarzem od dorosłych, ma komputer wyłączony i by musiała go włączyć, i żebym poczekał aż lekarz rodzinny mnie przyjmie. Sytuacja była kryzysowa i chyba dlatego nie doniosłem uczciwie aczkolwiek z obrzydzeniem

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 15, 2013, 15:49:26 pm »
Nawet gdybyś doniósł to i tak nic by nie było. Ja kiedyś próbowałem się zapisać na pewne świadczenie. Pierwszy raz spróbowałem w listopadzie. Powiedziano mi, że limit na rok już wyczerpany a nie wiedzą jaki będzie kontrakt na następny rok i zapisy dopiero po 1 stycznia. Myślę sobie "ok, nieprawidłowo ale niech im będzie". Wiedząc że już jest po negocjacjach w naszym OW w pod koniec grudnia wybrałem się znowu ale oni oczywiście cały czas nie wiedzą jaki będzie kontrakt i dopiero po 1 stycznia będą zapisywać. Myślę sobie "pewnie 2 stycznia o 8 rano dostaną telefon z NFZ jaki mają kontrakt :)". Ale znowu milczałem. Gdy 2 stycznia się pojawiłem to kolejka na kilka godzin czekania. Jak doszedłem do okienka to zapisy na moje świadczenie już odwołane - skończył się limit na pierwszy kwartał a na następne nie wiedzą jaki będzie kontrakt. "Prosimy przyjść po 1 kwietnia".
No to się wkurwiłem. Nie będą ze mnie idioty robić. Zadzwoniłem do NFZ a tam co? Poradzili mi się dogadać z placówką. Że może rejestratorki nie wiedzą jak zapisywać pacjentów i żeby do przełożonych zadzwonić.
Oczywiście że zadzwoniłem do przełożonych ale powiedziałem że mi w NFZ powiedzieli troszkę coś innego ;) i natychmiast zostałem zapisany do kolejki.
W każdym razie w K-P NFZ nie za bardzo się przejęli moim problemem i gdyby nie moja wiedza w tym zakresie to bym pewnie do tej pory nie zrobił tego świadczenia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kraków: świadczeniodawca wyprosił pracowników NFZ wizytujących placówkę
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 15, 2013, 16:27:14 pm »
W Szczecinie zrobili aferę bo jadąc do pracy w funduszu mijają szpital i pewnego pięknego dnia jak "otworzyli" zapisy to kolejka wychodziła na chodnik przed szpitalem :D Tak to pewnie też by pewnie nie było problemu.

i gdyby nie moja wiedza w tym zakresie to bym pewnie do tej pory nie zrobił tego świadczenia.

Nie pisz, że mając kontakt z lekarzami nie potrafisz zobie załatwić czegoś :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]