collapse

Reklama


Autor Wątek: [xml] jak usunąć świadczenie z zestawu świadczeń  (Przeczytany 25344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
[xml] jak usunąć świadczenie z zestawu świadczeń
« dnia: Listopada 09, 2010, 10:15:49 am »
Jak usunąć jeden produkt z zestawu świadczeń, w którym jest ich więcej? Wystarczy <swiadczenie> z atrybutem nfz:usun, czy muszę również wstawiać <nfz:pozycja-kor>?
Czy w zestawie muszę powtórzyć zawarte w nim wcześniej świadczenia, których teraz nie chcę zmieniać?

Nie mam już w bazie tych świadczeń, ale zachowały się przesłane raporty. Wyglądało to tak:

<swiadczenie id-swiad="..." kod-swiad="..." data-od="..." data-do="..." tryb="1">
  <kom-org id-kom-org="..." nfz:id-tech-kom-org="..."/>
  <personel-real typ-pers="..." npwz="..."/>
  <przyczyna glowna="..."/>
  <nfz:pozycja-rozl id-poz-rozlicz="..." nr-wersji-pr="...">
    <nfz:dane-poz-rozl prod-jedn="..." prod-kontr="..." wyroznik="1" nr-umowy="..." rok="2008" miesiac="06" swiadcz-ratuj-zycie="N" data-od="..." data-do="..." cena="..." waga-pkt="1.0000" krotnosc="1.0000" krotn-fakt="1.0000" id-upraw="1" lb-jedn-rozlicz="1.0000">
    </nfz:dane-poz-rozl>
  </nfz:pozycja-rozl>
</swiadczenie>
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2010, 18:02:45 pm wysłana przez Zdrowy »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2010, 11:01:14 am »
Jak usunąć jeden produkt z zestawu świadczeń, w którym jest ich więcej? Wystarczy <swiadczenie> z atrybutem nfz:usun, czy muszę również wstawiać <nfz:pozycja-kor>?
Czy w zestawie muszę powtórzyć zawarte w nim wcześniej świadczenia, których teraz nie chcę zmieniać?

Nie mam już w bazie tych świadczeń, ale zachowały się przesłane raporty. Wyglądało to tak:

<swiadczenie id-swiad="..." kod-swiad="..." data-od="..." data-do="..." tryb="1">
  <kom-org id-kom-org="..." nfz:id-tech-kom-org="..."/>
  <personel-real typ-pers="..." npwz="..."/>
  <przyczyna glowna="..."/>
  <nfz:pozycja-rozl id-poz-rozlicz="..." nr-wersji-pr="...">
    <nfz:dane-poz-rozl prod-jedn="..." prod-kontr="..." wyroznik="1" nr-umowy="..." rok="2008" miesiac="06" swiadcz-ratuj-zycie="N" data-od="..." data-do="..." cena="..." waga-pkt="1.0000" krotnosc="1.0000" krotn-fakt="1.0000" id-upraw="1" lb-jedn-rozlicz="1.0000">
    </nfz:dane-poz-rozl>
  </nfz:pozycja-rozl>
</swiadczenie>

Mam nadzieję,  że wiesz co robisz  :o
('dzierganie' raportów w Notepadzie, to taka trochę "jazda bez trzymanki"),
ale najpierw poleciłbym lekturę opisu formatu z Zarządzenia Prezesa 59/2010/DSOZ
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=4230


 

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2010, 11:07:13 am »
Mam nadzieję,  że wiesz co robisz  :o
('dzierganie' raportów w Notepadzie, to taka trochę "jazda bez trzymanki"),

Nie mam za bardzo wyjścia, do 12-go muszę wywalić błędne świadczenia z 2008 roku. Te świadczenia nie były rozliczane (od razu po wysłaniu w 2008 były zweryfikowane jako błędne).

Cytuj
ale najpierw poleciłbym lekturę opisu formatu z Zarządzenia Prezesa 59/2010/DSOZ

Wysyłam w starym formacie, więc raczej 79/2009/DSOZ. Oczywiście zapoznałem się, ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 09, 2010, 11:23:23 am »
O ile dobrze pamiętam (chyba nawet pisałem o tym na forum) w takim wypadku, podwyższamy nr wersji zestawu świadczeń i przesyłamy ponownie produkty jednostkowe, ale tylko potwierdzone. Zafakutowanych nie musimy przesyłać ponownie. A pozycji, których nie chcesz, po prostu nie ujmujesz w zestawie świadczeń.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2010, 11:38:53 am »
A pozycji, których nie chcesz, po prostu nie ujmujesz w zestawie świadczeń.

Czyli przesłać nową wersję zestawu świadczeń, w którym nie będzie świadczenia które chcę usunąć, a będą wszystkie pozostałe?
A co w takim razie z atrybutem nfz:usun w elemencie <swiadczenie>?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 09, 2010, 11:53:31 am »
A co w takim razie z atrybutem nfz:usun w elemencie <swiadczenie>?

nfz:usun="N". Przecież nie chcesz usuwać całego świadczenia? Tylko chcesz usunąć jeden produkt (pozycję rozliczeniową) z świadczenia?

Czyli przesłać nową wersję zestawu świadczeń, w którym nie będzie świadczenia które chcę usunąć, a będą wszystkie pozostałe?

Tak, z zastrzeżeniami o jakimi pisałem wyżej. Zresztą opisane masz wszystko w zarządzeniach, np. 59/2010 strona 50.

Jeżeli występuje konieczność usunięcia przesłanych, ale niezatwierdzonych pozycji rozliczeniowych, to należy ponownie wysłać zestaw świadczeń bez tych pozycji rozliczeniowych.

jeżeli nie zostanie przekazana którakolwiek z poprzednio przekazanych, niezatwierdzonych pozycji rozliczeniowych (tzw.usunięcie niejawne), to należy zwiększyć wartość atrybutu zestaw swiadczen@nr-wersji-rozl.

Nie ma potrzeby ponownego przekazywania pozycji rozliczeniowych, które zostały zatwierdzone w komunikacie P_RSW. Jeżeli jednak zostaną przekazane ponownie, to muszą mieć taką samą wartość atrybutu nfz:pozycja-rozl@nr-wersj-pr jak w momencie rozliczania
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2010, 11:56:22 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 09, 2010, 12:03:37 pm »
nfz:usun="N". Przecież nie chcesz usuwać całego świadczenia? Tylko chcesz usunąć jeden produkt (pozycję rozliczeniową) z świadczenia?

Całe świadczenie.

W 2008 roku został wysłany zestaw świadczeń z dwoma świadczeniami z dwóch różnych umów - jedno zostało zatwierdzone, drugie zakwalifikowane jako błąd.
Teraz mam odblokowaną umowę dla błędnego świadczenia. Muszę usunąć je w całości z zestawu, tak żeby nie naruszyć blokady nałożonej na umowę z prawidłowym świadczeniem.

edit: Prawidłowe, zatwierdzone świadczenie z tego zestawu miało lb-jedn-rozlicz="0.0000" (lekarz POZ, rozliczanie kapitacyjne), jeśli ma to jakieś znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2010, 12:05:55 pm wysłana przez Zdrowy »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 09, 2010, 15:38:10 pm »
Chyba się nie rozumiemy. Masz dwa świadczenia, czy dwie pozycje rozliczeniowe w świadczeniu?

Jest tak:
<zestaw-swiadczen
            <swiadczenie
                       <nfz:pozycja-rozl
            <swiadczenie
                        <nfz:pozycja-rozl
</zestaw-swiadczen

Czy tak:
<zestaw-swiadczen
            <swiadczenie
                       <nfz:pozycja-rozl
                       <nfz:pozycja-rozl
</zestaw-swiadczen

Jeśli musisz usunąć całe świadczenie z zestawu świadczeń to oczywiście ma być nfz:usun="T". Natomiast drugi zestaw świadczeń ma być nfz:usun="T".
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 09, 2010, 15:45:23 pm »
Chyba się nie rozumiemy. Masz dwa świadczenia, czy dwie pozycje rozliczeniowe w świadczeniu?

Trochę namieszałem w pierwszym poście. Mam w zestawie dwa świadczenia, czyli tak jak w Twoim pierwszym przykładzie.
Czyli muszę wysłać cały zestaw (z obydwoma świadczeniami) tak jak poszedł za pierwszym razem (w 2008 r.), tyle że dodając nfz:usun="T" do świadczenia które mam wywalić?
Zwiększenie numeru wersji zestawu nie spowoduje naruszenia blokady (prawidłowe świadczenie z zestawu, to które ma zostać, jest z innej, zablokowanej umowy)?
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2010, 15:47:13 pm wysłana przez Zdrowy »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 09, 2010, 16:00:24 pm »
Trochę namieszałem w pierwszym poście. Mam w zestawie dwa świadczenia, czyli tak jak w Twoim pierwszym przykładzie.
Czyli muszę wysłać cały zestaw (z obydwoma świadczeniami) tak jak poszedł za pierwszym razem (w 2008 r.), tyle że dodając nfz:usun="T" do świadczenia które mam wywalić?

Tak

Zwiększenie numeru wersji zestawu nie spowoduje naruszenia blokady (prawidłowe świadczenie z zestawu, to które ma zostać, jest z innej, zablokowanej umowy)?

Nie wiem, ale wydaje mi się że nie.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: [xml] jak usunąć produkt z zestawu świadczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 09, 2010, 16:07:08 pm »
Chyba się nie rozumiemy. Masz dwa świadczenia, czy dwie pozycje rozliczeniowe w świadczeniu?

Trochę namieszałem w pierwszym poście. Mam w zestawie dwa świadczenia, czyli tak jak w Twoim pierwszym przykładzie.
Czyli muszę wysłać cały zestaw (z obydwoma świadczeniami) tak jak poszedł za pierwszym razem (w 2008 r.), tyle że dodając nfz:usun="T" do świadczenia które mam wywalić?
Zwiększenie numeru wersji zestawu nie spowoduje naruszenia blokady (prawidłowe świadczenie z zestawu, to które ma zostać, jest z innej, zablokowanej umowy)?

TAK - wysłać cały zestaw (z obydwoma świadczeniami)
+ podwyższona wartość zestaw-swiadczen@nr-wersji
+ nfz:usun="T" do świadczenia które masz wywalić
  
 jeżeli "naruszy blokade" (spróbuje naruszyć), to się o tym dowiesz,
 bo Ci odrzuci przesyłkę zapewne z komunikatem o zamkniętej umowie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]