collapse

Reklama


Autor Wątek: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy  (Przeczytany 3205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzyno22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
Witam chce zaimportować swiadczenia za styczen importem ambulatoryjnym 2013 i wracają mi wszystkie swiadczenia z komunikatem brak punktu umowy dla produktu w kolumnie EZ a punkt umowy mam tam wpisany.Co jest nie tak?

Offline Przemek.D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2013, 12:17:16 pm »
Mam dokładnie ten sam błąd.
Sprawdziłem kody i odpowiadaja punktom umowy ..... jeszcze bede próbował ale wyslałem do ks-pps plik umowy i błedy i log. Zobaczymy co wyjdzie....

Offline krzyno22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2013, 12:46:46 pm »
Mam dokładnie ten sam błąd.
Sprawdziłem kody i odpowiadaja punktom umowy ..... jeszcze bede próbował ale wyslałem do ks-pps plik umowy i błedy i log. Zobaczymy co wyjdzie....

Ok daj znac jak cos bedziesz wiedział

Offline Cygan

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 13, 2013, 14:21:54 pm »
Miałem ten sam błąd jak podawałem numer umowy z kreskami (xx-xx-xxxxx-xx-xx). Poprawiłem na 15 cyfrowy numer - na SZOI jest to oznaczone jako numer umowy wg SIKCH. Teraz import przechodzi bez problemu. Nawiasem mówiąc, nie trzeba teraz wogóle podawać punktu umowy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2013, 14:36:11 pm wysłana przez Cygan »

Offline Przemek.D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 14, 2013, 09:00:09 am »
Heh udało sie ... dokładnie odwrotnie ... zamieniłem numer umowy z wersji bnez myslników na myslnikową i import działa. Oczywiscie dzieki wam a nie płatnemu supportowi ks-pps....


ps. mam mały zamysł zebrać kilku programistów do kupy i napisac program do importu w jakims ładnym formacie  (moze byc csv) moze xml i uzywając bierzących szablonow nfz generowanie plików do wysyłania do NFZ. i utrzymanie tego jako aktualnego. oczywiście na jakiejś opensourcowej licencji... ale to jak uz uporam sie z rozliczeniami bierzacymi.


Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 14, 2013, 22:39:55 pm »
u mnie to samo, niestety nie pomaga ani wpisanie umowy z myślnikami ani w wersji bez myślników, ani też usunięcie z kolumny EZ  numeru punktu umowy. Co robić?

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 19, 2013, 12:03:46 pm »
czy komuś z was udaje się bez problemów korzystać z "importu ambulatoryjnego 2013?? borykam się z tym od kilku dni i po prostu mnie rozerwie za chwilę. Przy próbie zaimportowania pliku pojawia mi się błąd "brak punktu umowy dla produktu. (kolumna EZ)" W desperacji prześledziłam już wszystkie kolumny które dotyczą umowy, punktów i jej zakresów i wg. mnie wszystko jest ok. Po dwóch dniach prób kiedy w końcu udało mi się dodzwonić do kamsoftu, dowiedziałam się że mam złe dane wpisane w kolumnie EY czyli "kod produktu kontraktowego".  Nie wiem dlaczego te dane są  złe bo po pierwsze są to dane które nie są przeze mnie wpisywane ani modyfikowane ale  zostały pobrane do pliku przy wyeksportowaniu tego pliku z pps (export ambulatoryjny 2013) a po drugie w moim pliku jest tam wpisany kod zakresu i jest on taki sam jaki mam w umowie na SZOI. No ale ok, skoro powiedzieli ze jest zły to zmieniłam na numer który wg. nich tam powinien być czyli kod usługi jaki widać w ppsie w kontraktach. Efekt dokładnie taki sam czyli ciągle ten sam błąd. Standardowo kazali wysłać maila i standardowo cisza, a mnie szlag trafia.
Czy tylko ja mam taki problem?

Offline maciej11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 30
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 19, 2013, 13:23:19 pm »
Stosuję format, który jest mieszanką formatu Ambulatoryny2013.xls i dawnego rapstatu. Miejcie to na uwadze - tzn. że zapewne niektóre kolumny można by formatować "po nowemu", ale nie zmieniam tego, co działa :)

Zatem używam takiego formatowania:
EX (numer umowy) = 00-00-00000-00-00
EY (kod prod. kontr.) = 00000000000 (bez kropek)
EZ (nr punktu umowy) = liczba, którą pokazuje PPS (to jest "kod-pozycji" z elementu "poz-planu" w umowie xml)
FA (kod prod. jedn.) = 000000000000 (bez kropek)

@Przemek.D - pomysł mi się podoba :)

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: Podczas importu ambulatoryjnego mam błąd kolumna EZ brak punktu umowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 19, 2013, 15:40:56 pm »
 ;D działa!!
no po prostu "jesteś Bogiem":)
dzięki

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 227
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]