collapse

Reklama


Autor Wątek: Kod 53 - odrzucone świadczenia  (Przeczytany 2343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lexus30

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Kod 53 - odrzucone świadczenia
« dnia: Lutego 13, 2013, 22:00:08 pm »
Witam,
mam taki problem, rozliczałem świadczenia ambulatoryjne i szpitalne położnej i w jednym przypadku pacjentka miała ubezpieczenie od Wójta. Świadczenia trwały 4 dni i pierwszą podstawę ubezpieczenia wpisałem poprawnie tj. zgoda Wójta natomiast 3 pozostałe wpisałem na oświadczenie. Świadczenia poszły na portal a ja sie zorientowałem, że zrobiłem błąd bo dostałem dodatkowy rachunek na podstawie zgody Wójta na 1 usługę. Wiec wszedłem w świadczenia i poprawiłem te pozycję (przez F4 - nie usuwałem ich) i wysłałem te trzy poprawione usługi a następnie wykonałem Żądanie rozliczenia. Najpierw dostałem błedy ale na drugi dzień fundusz pewnie ręcznie wygenerował szablon korekty ujmujący te trzy świadczenia tam gdzie były pierwotnie na oświadczenie. Zrobiłem korektę, wysłałem ją na portal i chciałem zrobić kolejną korektę przez Żądanie rozliczenia ale tu mi system krzyczy, że:
Wybrana pozycja umowy została rozliczona - istnieją niezatwierdzone korekty. Kod 53.
I teraz moje pytanie brzmi: czy mam czekać(dzwonić) żeby fundusz wystawił mi ręcznie kolejny szablon, czy może najpierw musi zostać wysłana i zatwierdzona korekta minusująca te trzy usługi a dopiero potem mogę robić Żadanie rozliczenia (ew. system wygeneruje szablony automatycznie po zatwierdzeniu pierwszej korekty?)
Z góry dziękuje za pomoc

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kod 53 - odrzucone świadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2013, 22:43:18 pm »
Musi zostać zatwierdzona ta pierwsza korekta.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 202
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]