collapse

Reklama


Autor Wątek: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem  (Przeczytany 25031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokerzysta

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? -2
Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« dnia: Lutego 02, 2013, 15:33:28 pm »
Szukam informacji - czy w ustawieniach mozna tak pokombinowac aby wysłac rap. stat za RTM bez konieczności wpisywania danych o ubezpieczeniu? Teraz na poczatku generacji wyskakuje błąd dotyczacy braku uprawnień - a przecież pogotowie nie musi ani sprawdzać w ewusiu , nie musi tez wpisywac danych ubezpieczeniowych - wszytskim się należy ratowanie zycia

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2013, 15:53:59 pm »
można :)

dokładnie nie pamiętam ale musisz dodać uprawnienie w zakładce uprawnienia 2013 - ratownictwo medyczne - zdaje się że to jedno z ostatnich na liście.
próbowałem tak w piątek przechodziło - raport się generował - niestety na szoi już nie wskakiwał  - jakieś czerwone błędy związane z "rejonem" - oczywiście zgłoszone do kamsoftu.

Offline pokerzysta

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? -2
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2013, 14:01:16 pm »
Dzieki ale jesli to zrobie w poniedziałek tzn w lutym to co ze swiadczenjiami które były wpisywane przez cały styczeń "po staremu" czy dodanie załatwi sparwe takze dla nich czy bedzie potrzebny jakis skrypcik

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2013, 08:04:33 am »
czy komukolwiek udało się posłać raport za Styczeń ? normalnie jaja jakieś, zaktualizowałem do obecnej wersji 1.4 i dalej kiszka - tym razem czerwony błąd importu na wejściu.

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2013, 08:15:37 am »
wlasnie zaktualizowalem i mam dalej bledy gdr

Zestaw świadczeń 12666: Okresy finansowania zestawu świadczeń 12666: Brak dokumentu uprawniającego dla okresu finansowania od 2013-01-14 do 2013-01-14
Zestaw świadczeń 12674: Okresy finansowania zestawu świadczeń 12674: Brak dokumentu uprawniającego dla okresu finansowania od 2013-01-16 do 2013-01-16

Offline mertin

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2013, 10:14:48 am »
Niestety mam to samo, praktycznie wszystkie świadczenia :( napiszcie co zrobić.
Pozdrawiam

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2013, 15:48:38 pm »
po nowej aktualizacji przy wrzucaniu swx na szoi

Błąd operacji importu Komunikat statystyczny (medyczny) [SWX]
(E)B001 ? Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format.
cvc-datatype-valid.1.2.1: '' nie jest poprawną wartością 'dateTime'.

Offline pokerzysta

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? -2
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 07, 2013, 18:50:33 pm »
Ma być lada chwila aktualizacja która to naprawia tak twierdzi kamsoft, a tu bat któy poprawia ubezp.

Offline PLG

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 07, 2013, 19:21:28 pm »
Właśnie koleżanka wgrała aktualizację i zadzwoniła, że są problemy.... Uważajcie

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2013, 19:27:50 pm »
Właśnie koleżanka wgrała aktualizację i zadzwoniła, że są problemy.... Uważajcie

2013.00.1.6 ?
jakie problemy ?

pozdrawiam

Offline Grigoriz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 08, 2013, 05:42:57 am »
Moje Uszanowanie
Problemem w przypadku importu ale też pewenie wpisywania z palca są pacjenci bez pesela, NN, Fałszywe wezwania, asekuracje działań policji straży itd. Te przypadki nie kwalifikują się zdaniem serwera NFZ jako odpowiedzie dla atrybutu ubezpieczenia RM.
Kolejny problem to - obecnie nie jest wymagany czas przekazania pacjenta SOR IP. I rzeczywiście jeśli chodzi o import ta kwestia nie stwarza problemów. Natomiast w przypadku wystąpienia innego błędu u pacjenta który pozostał w domu w korekcie ręcznej i przy próbie zapamiętania poprawki, program uparcie domaga się wpisania czasu przekazania SOR i IP mimo że chory pozostaje w miejscu zdarzenia.
Jeśli chodzi o pacjentów peselowych to import nie nstręcza żadnego problemu i idzie to już bez zarzutu.
Na infoilinię nie ma co dzwonić bo tam najczęściej nic sensownego nie mogą poradzić i tak powiedzą proszę napisac e-maila. Jak dostanie go informatyk to jesteśmy uratowani, ale jak jakiś specjalista nie informatyk to najczęściej w mailu zwrotnym są same dyrdymały jakby zupełnie nie znali własnego programu.
Dla tych którzy pierwszy raz będą dokonywali importu ambulatoryjnego w formie 2013 przypominam o konieczności wypełnienia kolumny DQ. Bez tego nie przejdzie raport. Nie jest koniczne wypełnienie kierownika z imienia  i nazwiska chociaż ja to zrobiłem a właściwie dodatkowy program do zamiany danych.
Pozdrawiam

Offline Grigoriz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 08, 2013, 05:49:37 am »
Tak ja już jestem po raportach pacjentów z peselami. Zostało się jakiś 40 bez pesela i kombinuję co z tym zrobić.

Offline pokerzysta

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? -2
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 08, 2013, 06:49:02 am »
sorki do mojego wątku zbrakła instrukcji (udostepnionej przez kamsoft)
wiec jeszcze raz :
Skrypt ustawi podstawę RM tylko dla świadczeń 2013, które mają produkty z wagą 0 i nie posiadają produktu z wagą > 0
Batche dla FB oraz ORA
Załącznik z maila należy zapisać na dysku.
Rozpakować i zawartość przekopiować do katalogu BAZA, tam gdzie został zainstalowany program.
Następnie należy uruchomić sql.bat.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 08, 2013, 07:44:32 am »
dzisiaj znowu coś nowego:

Zestaw świadczeń 325269 Świadczenie 326689: Nie podano daty i godziny zakończenia medycznych czynności ratunkowych

komunikat GDR w zestawach gdzie nie ma daty zakończenia tylko przekazania na SOR/IP.
W zeszłym roku takie zestawy z takim czasem odrzucane były już na wejściu... no i trzeba uzupełniać bo znowu ktoś ****** poustawiał swoje "widzi mi się" bez komunikatu o zmianach.

Offline Grigoriz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Wysyłka rap. stat. za RTM w 2013 - problem
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 08, 2013, 07:49:59 am »
Traz jest czas zakończenia dla wszystkich, czas przekazania ponoć nie jest obowiązkowy , w każdym razie opcja. Ale jak ktoś robi raport z importu to nie jest to żaden problem. Wystarczy przekopiować przekazanie na sor do zakończenia i jest OK

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]