collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe  (Przeczytany 3195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zylu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« dnia: Lutego 01, 2013, 18:56:17 pm »
Witam,

jestem nowy - czytanie tu wielu wątków mi już pomogło, ale dzisiaj mam problem, którego nie mogę przeskoczyć, dlatego piszę. W ciągu miesiąca potwierdzałem w PPSie wszystkich nowych pacjentów w dniu przyjęcia, zgodnie zresztą z wytycznymi NFZ. Po wprowadzeniu świadczeń na koniec miesiąca i wygenerowaniu statystyki sam PPS (w oknie GDR błędy) wyświetlił mi komunikat dla każdego pacjenta "Brak dokumentu uprawniającego dla okresu finansowania od ... do ...". Czy mam tym samym rozumieć, że nie widzi potwierdzeń gromadzonych przez cały miesiąc, czy zupełnie gdzie indziej mam szukać jakichś opcji i samemu wskazywać, tak żeby pacjent "był ubezpieczony". Jestem kompletnie rozwalony, bo żaden pacjent nie przeszedł, co powoduje, że nie mogę w żaden sposób wysłać statystyki.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2013, 20:15:07 pm »
Niestety trzeba czekać na aktualizaję, chyba że info z NFZ było błędne :( Ja osobiście puszczałem na sprawdzanie codziennie  wszystkich z hospicjum domowego jak również z opieki długoterminowej w razie czego :). Jak widzę to się opłaciło bez nerwów....

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Pomógł? 3
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2013, 20:27:06 pm »
Myślę, że to jednak jakaś niedoróbka Kamsoftu. Kilka osób na Forum zgłaszało dzisiaj podobny problem ( w tym ja  ;) ) Napisałam już maila w tej sprawie i jestem ciekawa, co odpiszą. (niestety, pewnie dopiero w poniedziałek)

Offline zylu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2013, 21:41:52 pm »
Dzięki, pozostaje czekać do poniedziałku. Od rana będę atakował telefonicznie. Jak uzyskam jakieś info to podzielę się wieściami.

Offline zylu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 27, 2013, 23:12:08 pm »
No pewnie już wszyscy wiecie, ja zapomniałem o tym poście. Komunikat NFZ był niezgodny ze stanem prawnym. Niestety, można sprawozdać bez problemów tylko tych pacjentów, których sprawdza się codziennie. Sprawdzenie pacjenta według zaleceń NFZ wyłącznie w dniu przyjęcia i pierwszego dnia każdego miesiąca jest nieskuteczne. W styczniu na szczęście bez problemu z racji możliwości podania jakiegokolwiek dokumentu (z jakimkolwiek numerem, np. RMUA), ale luty już mnie potyrał, bo wykładnię od Kamsoftu otrzymałem 4.02. Od marca będę jechał ze sprawdzaniem dzień w dzień. W lutym pozostanie wprowadzenie dokumentów dla każdego pacjenta.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 28, 2013, 08:07:53 am »
U mnie OW poinformował że trzeba na każdy dzień, a to ze trzeba było raz na początku miesiąca to informacja pokazała sie ale OW jej nie stosują. Ponoć wycofano sie z tego ale chyba zapomniano o tym poinformować świadczeniodawców.


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 28, 2013, 08:17:37 am »
Dokument ubezpieczenia i po sprawie. Żadnych ewusiów nie trzeba.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 28, 2013, 09:08:19 am »
tak też zrobiłem - ale sa to pacjenci z przelomu roku, okresy rozliczeniowe zablokowane wiec od szoi tylko sie odbiłem. Jutro wysłane będzie pismo o odblokowanie okresów.

Wszędzie tam gdzie to możliwe teraz podpinam dokumenty ubezpieczeniowe - to w tej chwili najbezpieczniejsza rzecz.

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 28, 2013, 09:09:17 am »
W zakresach HOS i SPO ( czyli dlugoterminowka ) zalecane jest rezygnacja z Ewusia . Wszystko zrobilem na Legitymacjach , rmua ( wystarczy nip zakladu ) . Działa bez problemu .


dobie nie musisz poprawiac starych lat . Gdy system pyta czy poprawic okresy rozliczeniowe klikasz poprostu Nie :) i jest ok .
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2013, 09:12:43 am wysłana przez jareck_i »

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: PPS eWUŚ i Hospicjum Domowe
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 28, 2013, 10:50:13 am »
problem w tym ze kliknołem TAK :-( i poszły raporty

w najgorszym wypadku pozostanie modyfikacja raportu ale tego chciałbym sie ustrzec.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 288
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]