collapse

Reklama


Autor Wątek: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS  (Przeczytany 16279 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:12:31 pm »
Jest taka sytuacja. Rejestruje dziecko (do 18 lat) do lekarza. E-wuś pokazuje na czerwono. I co mam zrobić. Oświadczenie jest bez sensu bo wiadomo ze dziecko i musi być ubezpieczone. Wybieram  podstawę ubezpieczenia  Ia a tam pisze podaj dokument, czyli co podać -- metrykę urodzenia, pesel. Dla mnie to nie powinno być tam nic do potwierdzenia  tylko  wybieramy Ia (to samo dotyczy Ib) i koniec. Niedługo będzie potrzebne zaświadczenie ze ta osoba  żyje i potwierdzenie 3 świadków ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:13:42 pm »
Oświadczenie opiekuna. Ale stawiam, że unijny pacjent.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:18:42 pm »
Oświadczenie opiekuna. Ale stawiam, że unijny pacjent.
Dziecko krajowe. Rodzice nie zgłosili dziecka.
 Oświadczenie jakie,? że dziecko nie ma 18 lat. Przecież jest PESEL i jak byk widać ze ma np 5 lat. Czt to nie przerost formy nad treścią.
Po co mi oświadczenie rodzica ze dziecko nie ma 18 lat, a do tego chyba nie ma takiej pozycji w oświadzeniu?

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:20:50 pm »
Dodatkowo ten problem ma położna . Tam sporo dzieci jest na czerwono bo własnie urodziły sie i jeszcze nie ma ich w systemie. I co oświadczenie opiekuna ,że dziecko to dziecko

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:26:31 pm »
Po co mi oświadczenie rodzica ze dziecko nie ma 18 lat, a do tego chyba nie ma takiej pozycji w oświadzeniu?

A może coś takiego jak oświadczenie opiekuna. Czy nie zauważyłeś, że istnieje coś takiego?

Manioo SE

  • Gość
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:48:37 pm »
Dodatkowo ten problem ma położna . Tam sporo dzieci jest na czerwono bo własnie urodziły sie i jeszcze nie ma ich w systemie. I co oświadczenie opiekuna ,że dziecko to dziecko

można nie wpisywać dzieciom peseli
cała ciągłość patronaży położnej wpisywać na pesel opiekuna
dopiero jak pielegniarka pójdzie na patronaż 3-4 m-c zycia dziecka to pewnie pesel dziecka  będzie już aktywny

Offline KAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 3
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:53:05 pm »
Od 8 stycznia wszystkie patronaże położnej wpisuję potwierdzając EWUS-iem, potwierdzenie jest widoczne w zakładce opiekuna.
 Mam natomiast taki problem może ktoś to przerabiał. W początkowych dniach stycznia złożyła mnie grypa więc położna zbierała oświadczenia opiekuna aby wizyty wprowadzić później. No i wczoraj zaczęłam nadrabiać zaległości z oświadczeniami, świadczenia wpisałam wcześniej i przez" popraw świadczenie" dodawałam oświadczenia. W pewnym momencie w programie zaczęły wyskakiwać komunikaty o różnej treści /accsess viol....../. Miałam problem z zamknięciem programu. Zamknęłam CAD. W dniu dzisiejszym odtworzyłam kopię z przed poprawy świadczeń i dzisiaj będę poprawiać ponownie. Po przemyśleniach zastanawiam się czy nie było to spowodowane tym że, deklaracja noworodka miała wpisanego opiekuna-ubezpieczyciela ojca, natomiast oświadczenie podpisała matka. Chcąc być w zgodzie z dokumentem wpisywałam matkę. Nie wiem czy to akurat o to chodziło,
więc zadzwoniłam do eksperta w moim oddziale NFZ czy mimo że oświadczenie podpisuje matka,
zgodnie z deklaracją będę wykazywać ojca czy to będzie błąd -odpowiedź że chyba nie.
Reasumując lepiej oświadczenie niech podpisze osoba która jest wykazana w deklaracji dziecka.
 

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 17, 2013, 20:56:54 pm »
więc zadzwoniłam do eksperta w moim oddziale NFZ

:)

Manioo SE

  • Gość
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:02:56 pm »
Reasumując lepiej oświadczenie niech podpisze osoba która jest wykazana w deklaracji dziecka.

lepiej jak podpisze osoba, która zgłosiła dziecko do ubezpieczenia

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:14:48 pm »
Oświadczenie jest bez sensu bo wiadomo ze dziecko i musi być ubezpieczone.

bez sensu to jest tłumaczenie od kilku lat, że dzieci do 18 roku życia mogą być albo ubezpieczone (jeśli rodzice są ubezpieczeni i dopełnią obowiązku zgłoszenia) albo uprawnione do świadczeń (jeśli rodzice są nieubezpieczeni lub nie zgłosili dziecka).

Ubezpieczony a uprawniony to jest różnica. Jeśli nie dla Ciebie to na pewno dla NFZ. Za ubezpieczonych płaci NFZ za uprawnionych płaci budżet państwa. Dla Ciebie też zapewne istotne jest jeśli Ty masz za coś zapłacić lub ktoś inny.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:17:31 pm »
Mi chodzi o zasadę a nie konkretny problem. Jeżeli jest Ia - dziecko to jaki ma sens oświadczenie. Co napisze? Ze dziecko to dziecko. Potrzeba ąz do takiego stwierdzenia kartki papieru, podpisu opiekuna pod groźbą kary (może nawet dożywocia :)  )ze dziecko to dziecko. To jakiś idiotyzm.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:21:08 pm »
Oświadczenie jest bez sensu bo wiadomo ze dziecko i musi być ubezpieczone.

bez sensu to jest tłumaczenie od kilku lat, że dzieci do 18 roku życia mogą być albo ubezpieczone (jeśli rodzice są ubezpieczeni i dopełnią obowiązku zgłoszenia) albo uprawnione do świadczeń (jeśli rodzice są nieubezpieczeni lub nie zgłosili dziecka).

Ubezpieczony a uprawniony to jest różnica. Jeśli nie dla Ciebie to na pewno dla NFZ. Za ubezpieczonych płaci NFZ za uprawnionych płaci budżet państwa. Dla Ciebie też zapewne istotne jest jeśli Ty masz za coś zapłacić lub ktoś inny.

 Do tej pory im to nie przeszkadzało. Przysyłali  jako OSTRZEŻENIE  ze jest błędna podstawa ubezpieczenia nie U a powinno być I . Płacili nam. Chyba sami wiedzą kto płaci bo po to mają system

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:24:45 pm »
Ale teraz im przeszkadza. To nie wykazuj nic i razem ze statystycznym wyślij pismo, że do tej pory im nie przeszkadzało więc robisz tak dalej...
Każdy miał w dupie to na jakiej podstawie uprawnione jest dziecko to teraz mają dodatkową robotę. I ja się nie dziwię. O swoje pieniądze każdy dba, ale jak ktoś inny chce dbać o swoje to już nie dobrze.

Offline KAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 3
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:42:40 pm »
Pawełku uśmiech masz rozbrajający. Dzięki tobie miło wejść na forum bo wiadomo że będzie jakiś humorek poprawiający nastrój.

Manioo SE- czy nie uważasz że w deklaracji wpisana jest właśnie osoba zgłaszająca dziecko do ubezpieczenia.

Ted wyluzuj - to są niestety przepisy które mają zapewnić Ci zapłatę za świadczenia, a o to chyba chodzi, więc świadome błędy spowodowane frustracją systemową uderzą w Ciebie. Źle wykazane świadczenia  wrócą do poprawy i opóźnią zapłatę.

Manioo SE

  • Gość
Odp: oświadczenie a dokument uprawniający w KS-PPS
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 17, 2013, 21:59:00 pm »
Manioo SE- czy nie uważasz że w deklaracji wpisana jest właśnie osoba zgłaszająca dziecko do ubezpieczenia.

jasne, co do deklaracji zgadzam się z Tobą,

ale tak sobie teraz myślę , że oświadczenie fizycznie podpisuje osoba, która przyszła z dzieckiem do lekarza  ;)
a taki co zgłosił dziecko do ubezpieczenia zasuwa w robocie  ;D
taki przykład z życie, jedna z wielu opcji

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 282
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]