collapse

Reklama


Autor Wątek: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS  (Przeczytany 7945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 08, 2013, 19:24:31 pm »
Chodziło mi o to, czy na serwerze jest to domyślny katalog CWU czy stworzyłeś inny, ale z tego co piszesz to katalog który udostępniłeś jest w innej lokalizacji.
Pytam bo właśnie zastanawiam się, dlaczego tak jest, że jeśli ścieżka sieciowa wskazuje na tą samą lokalizację co CWU to pliki potwierdzeń pobrane przez KS-PPS zainstalowany na serwerze nie zapisują się. Nie ma żadnego błędu.
Na początku myślałem, że coś z uprawnieniami jest, ale... zapisywanie plików na serwerze uruchomiłem w tamtym roku. Oczywiście wszędzie musiałem wskazać inny niż CWU katalog. W jednej przychodni zauważyłem, że na serwerze w katalogu CWU jest pusty katalog 201301. Z jakiegoś powodu KS-PPS utowrzył sobie ten folder. Wydedukowałem, że być może KS-PPS zapisuje najpierw w podkatalogu CWU plik z potwierdzeniem, następnie kopiuje go do lokalizacji sieciowej i kasuje z CWU.
To by tłumaczyło brak plików potwierdzeń w przypadku gdy lokalizacja sieciowa odwołuje się do katalogu CWU.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 08, 2013, 20:24:29 pm »
Chodziło mi o to, czy na serwerze jest to domyślny katalog CWU czy stworzyłeś inny, ale z tego co piszesz to katalog który udostępniłeś jest w innej lokalizacji.[...]

Potwierdzam, to zupełnie inny katalog.
Co do Twoich podejrzeń, to sobie zaraz sprawdzę co jest faktycznie zapisywane.


Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 08, 2013, 21:09:08 pm »
[...] Wydedukowałem, że być może KS-PPS zapisuje najpierw w podkatalogu CWU plik z potwierdzeniem, następnie kopiuje go do lokalizacji sieciowej i kasuje z CWU.
To by tłumaczyło brak plików potwierdzeń w przypadku gdy lokalizacja sieciowa odwołuje się do katalogu CWU.

Sekwencja operacji jest następująca:
1. KS-PPS tworzy katalog \CWU w lokalizacji domyślnej
2. zapisuje w nim plik XML
3. tworzy katalog docelowy
4. zipuje XMLa w katalogu \CWU
5. kopiuje ZIPa do katalogu docelowego (zapisanego w opcjach)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 08, 2013, 21:11:24 pm »
Czyli jeśli ustawimy zakaz usuwania to pozostanie niezahasłowany plik XML :). Pytanie tylko czy KS-PPS zgłosi błąd.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 08, 2013, 21:23:57 pm »
Czyli jeśli ustawimy zakaz usuwania to pozostanie niezahasłowany plik XML :). Pytanie tylko czy KS-PPS zgłosi błąd.

Plik zostaje.
KS-PPS zgłasza błąd zapisu w lokalizacji docelowej - nie może zzipować (usunąć pliku tymczasowego)
Pewnie zostanie do czasu kolejnej aktualizacji.

Offline Elethar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 1
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 09, 2013, 09:41:31 am »
Wygląda na to, że wszystko działa. Utworzyłem folder CWU1, udostępniłem, wpisałem ścieżkę do zapisu potwierdzeń. Serwer i końcówki zapisują pliki we wskazanym miejscu. Okazuje się, że PPS w wersji 2012.03.4.1 nie widzi tych zapisanych plików. W kolejnej (2012.03.4.2) tego problemu już niema - informacja z podglądu potwierdzenia wyświetla się.
Wielkie dzięki Panowie za pomoc. Zobaczymy jak to wszystko będzie działało po aktualizacji do najnowszej wersji. Na razie z tym poczekam, aż do końca rozliczę grudzień :D. Pewnie KS jeszcze wyda w między czasie kilka poprawek do poprawek do poprawek.
Serdecznie pozdrawiam.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3284
  • Pomógł? 109
Odp: Pobieranie potwierdzenia z eWUŚ przy wielu stanowiskach PPS
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 28, 2013, 22:07:53 pm »
Powyższe posty pomagają rozwiązać problem z zapisywaniem potwierdzeń eWUŚ we wspólnym katalogu CWU przy sprawdzaniu z dowolnego stanowiska w tym serwera.
Ustawiłem to i działa
Niestety mam problem z importem potwierdzeń sprawdzanych przez portal eWUŚ bo przy nich dalej wyskakuje mi komunikat o niemożliwości zapisu do CWU po każdym pliku .. a plików mam ponad tysiąc :-/

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 299
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]