collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z drukowaniem w Win 8  (Przeczytany 10955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pabur

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 02, 2012, 12:08:01 pm »
No ja właśnie się z XP przesiadłem, uważam że jest ok, taki trochę gadżeciarski się zrobił przez to nowe menu start, ale da się ustawić praktycznie tak, że niewiele różni się wyglądem  od XP, :) ...wszystko działa sprawnie a włącza się bardzo szybko (jakieś 15 sekund) w porównaniu do XP. Wszystkie programy działają nie ma specjalnych komplikacji i wbrew pozorom łatwo się odnaleźć. Pozdr.

Offline Steve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 03, 2012, 09:11:43 am »
Nie wprowadzajcie w błąd ! Problem nadal występuje"Operation not supportet on selected printer" i to niezależnie od zainstalowanego sterownika drukarki (PDF również). Prowadziłem korespondencję przez prawie miesiąc z supportem Kamsoftu (patrz posty wyżej). Obiecali błąd naprawić ale jak narazie nic. Ponadto konsultant wykazał się dużą niekompetencją po prostu olali problem. Mój pracodawca poważnie nosi się z zamiarem dochodzenia odszkodowania w oparciu o art. 361 kodeksu cywilnego.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 03, 2012, 11:04:20 am »
Zaciekawiliście mnie tym tematem.
Z tego co wiem to Microsoft coś pozmieniał w systemie obsługi drukarek w Windows 8 a sam program Kamsoftu jest specyficzny pod tym względem i też ma dodaną jakąś swoją obsługę drukarek więc mogło by być coś na rzeczy, że to nie działa.

Nie stawiałem na razie żadnego roboczego PPSa na Win8.
Mam jednak jedno testowe stanowisko z trialem Windows 8 Enterprise (wydanie testowe przedpremierowe) i na nim postanowiłem potestować.
Zainstalowałem na nim moją starą drukarkę sieciową HP Laserjet 2100 (na sterowniku dla PCL6 z WinXP).
Ściągnąłem i zainstalowałem z FTPa Kamsoftu czyste demo PPSa (wersja bodajże coś koło 2012.02.x.x). W programie utworzyłem tylko jednego pacjenta i spróbowałem wydrukować kartotekę tego pacjenta.
DZIAŁA POPRAWNIE!!!
Zaktualizowałem więc tego demowego PPSa najnowszą aktualizacją do 2012.03.2.0 + patch do 2012.03.2.1 i .. drukowanie nadal działa poprawnie !
Wygląda więc na to, że jednak na czystym systemie, czysty PPS jest ok.
Trzeba by sprawdzić jak się to zachowa po uruchomieniu roboczego PPSa ze starą pełną bazą. Może tam są jakieś śmieci w danych o drukarkach które powodują problem.

pozdrawiam

Offline pabur

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 03, 2012, 16:29:03 pm »
Nikt nikogo nie wprowadza w błąd miałem ten sam problem co Ty ,napisałem wczoraj do Kamsoftu a dzisiaj odpisali mi, że jeszcze PPS nie obsługuje Windows'a 8 i dopiero w najbliższych aktualizacjach Windowsem 8 i wsparciem do niego się zajmą.

Zgodnie ze wskazówkami zainstalowałem program "do PDF", następnie klikasz w zakładce rachunki "drukuj" --> "rachunek" --> w polu drukarki zainst wybierasz --> "doPDF v7" i TU NAJWAŻNIEJSZE --> KLIKASZ "Podgląd" i tam masz już PDF'a którego możesz wydrukować (klikasz ikonkę drukarki), sama opcja drukuj nie działa z komunikatem jak wyżej.

Daj znać z taką metodą u mnie działa a mam taki sam komunikat.

Ja zainstalowałem z ftp'a czystą, pełną wersję ostatniego PPS'a zaktualizowałem firebirda do wersji 2.5 zgodnie z komunikatem Kamsoftu (w 2.0 nie dało się odtworzyć backupu) i po odtworzeniu backapu zaktualizowałem do najnowszej wersji, działa wszystko poza wspomnianym drukowaniem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2012, 16:34:11 pm wysłana przez pabur »

Offline Steve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 03, 2012, 17:53:29 pm »
Kolego "pabur". U mnie Twoja metoda nie działa. Oczywiście zainstalowana drukarka PDF generuje podgląd, ale próba wydruku kończy się komunikatem o błędzie. Podczas ostatniej rozmowy z konsultantem KAMSOFT obiecano wspomnianą aktualizację opublikować przed okresem sprawozdawczym i tu mam pretensję, bo słowa nie dotrzymano. Co z tego, że z rozbrajającą szczerością potwierdzają, że program nie działa pod Win 8, to ja wiem ! Programiści tej zacnej firmy mieli przecież dość czasu ażeby przetestować system chociażby na wielu wersjach beta Windows 8.  Oczywiście poradzę sobie (np. TeamVieWer i druga instalka PPS - pod Windows 7, transfer plików i cała zabawa). Oczywiście żartuję, nie mogę tego zrobić, bo mamy wykupioną licencję na jedno stanowisko ;).

Offline pabur

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 04, 2012, 08:30:15 am »
No niestety rzeczywiście czasu od pojawienia się Win8 już trochę minęło, mogli się postarać szybciej dostosować.

To że nie chce Ci drukować z podglądu to naprawdę dziwna sytuacja bo po kliknięciu podglądu generuje się obraz tego rachunku w programie do PDF'a i tam już PPS nie ma nic wspólnego żeby po kliknięciu drukowania wyświetlał komunikat.

No nic w takim razie mam nadzieję, że w końcu zaktualizują tak żeby działało to u Ciebie.

Pozdr.
P.

Offline gienekbo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 12, 2013, 00:40:42 am »
Czy ktoś rozwiązał już problem Windows 8 64bity a Drukowanie bo metodą powyżej da sie wydrukować wszystko tylko nie recepty niestety, temat  od jakiegoś czasu dziwnie ucichł  czy jest już jakieś rozwiązanie ?
Z góry dzięki za odpowiedzi , pozdrawiam wszystkich.

Offline Darek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 13, 2013, 17:40:58 pm »
Jeżeli jest ktoś zainteresowany tematem drukowania pod WIN8 do pdf - myślę, że to może pomóc
np. drukowanie rachunku
1. wybrać drukarkę np. PDF Creator
2. CF10 - Ustawien./ dalej Zaawansowane: opcje języka PostScript rozwinąć, następnie Opcja wyjścia Postscript zmienić z Optymalizacja przenośności na format archiwum  2x ok
f5 drukuj i pozamiatane
pozostaje tylko (w razie potrzeby) wydrukować wersję papierową
Pozdrawiam i Życzę powodzenia
P.S.
drukowanie deklaracji działa
wydruk recept ok - (należy zmienić rozmiar papieru)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2013, 18:26:06 pm wysłana przez Darek »

Offline Roland

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z drukowaniem w Win 8
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 14, 2013, 11:23:26 am »
U mnie nie zadziałało. Ale zrobiłem to inaczej. Drukowałem jako Microsoft XPS Document Writer, otworzyłem plik .XPS, zrobiłem zrzut ekranu i wkleiłem do Worda. Tam przyciąłem marginesy i poszło. Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 164
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]