collapse

Reklama


Autor Wątek: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO  (Przeczytany 25344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« dnia: Sierpnia 14, 2012, 13:04:42 pm »
Witam

Zaznaczam że pomijam takie rzeczy jak:
-konfiguracja programu
-dodawanie kodów ICD9 do danego produktu w BUM

A więc zaczynamy.

Po skonfigurowaniu programu otwieramy go, klikamy w moduł ?ROZLICZENIA?.




Otworzy nam się nowe okno modułu rozliczeń.  Klikamy w rozwijaną listę ?Rejestracje? z niej wybierając ?Świadczenia?.



W tym momencie rozpoczynamy zabawę z rozliczaniem. Na klawiaturze wciskamy F2 dla dodania nowego świadczenia lub F4 dla poprawy/dodania do istniejącego świadczenia produktów. Zaczynamy od podstaw więc F2.



Naszym oczom ukarzę się okno nowego świadczenia.
W polu ?pacjent? wypełniamy nowego pacjenta lub jeżeli prowadzimy odpowiednią kolejkę oczekujących (w Ks-pps!) wpisujemy w polu nazwisko bądź pesel odpowiedniego pacjenta.

Wprowadzanie nowego pacjenta.
W polu pacjent klikamy F2. Naszym oczom ukazuje się nowe okno w którym wypełniamy odpowiednio: Nazwisko, Imię, Pesel oraz w polu ?Ubezpieczenie pacjenta? podstawę ubezpieczenia i oddział NFZ.



Klikamy Ok i przenosimy się do poprzedniego okna.

Wprowadzanie nowego zaświadczenia.
Analogicznie jest z dodawaniem zaświadczeń. Jeżeli prowadzimy kolejkę oczekujących i wybraliśmy już pacjenta to z rozwijanej listy wybieramy tylko odpowiednie skierowanie. Jeżeli dodajemy nowe skierowanie klikamy F2 w polu zaświadczenie.



Pokazuje się nowe okno gdzie wypełniamy odpowiednio: data, nr prawa wykonywania zawodu, miejsce wykonywania usług oraz regon. Klikamy Ok i przenosimy się do poprzedniego okna.
W oknie świadczenia wypełniamy teraz pola zawarte poniżej danych pacjenta czyli w ?danych hospitalizacji?. Są tu zawarte dane dotyczące podstawy na jakiej pacjent został przyjęty oraz data, analogicznie są też dane wypisu jak i rozpoznania po wypisie lub zgonie.


Gdy mamy już wypełnioną pierwszą kartę z danymi pacjenta przechodzimy do zakładki ?Świadczenia jednostkowe?. Zabieramy się za właściwe wydzieranie pieniędzy NFZ ;-)

Wypełniamy odpowiednio:
- Miejsce wykonywania usługi ?ZAKŁAD PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZY?,
- Pracownik medyczny u nas jest to lekarz prowadzący i przy kontroli nie było żadnych problemów,
- Wykonanie od ? do wraz z liczbą dni leczenia (ja wpisuje dni wyliczone z produktów)
- Kolejka oczekujących ? tylko jeżeli pacjent był wpisany wcześniej w kolejce, jeżeli nie pozostawiamy pole puste
- Ministerialny kod świad. -  kod 14.3 wersja 2

Podstawowe dane mamy wypełnione przechodzimy niżej.
Wypełniamy rozpoznanie główne ze skierowania!

Na tym samym poziomie zakładek co zakładka rozpoznania przechodzimy do zakładki ?Wykonane procedury medyczne według klasyfikacji ICD-9?.
Tutaj polecam wejść do BUM`u i dodać wymagane kody ICD-9 do danego produktu. Bardzo ułatwia pracę a poświęcimy na to chwilkę.

Na zrzucie ekranowym widać kody które ja u siebie podaje przy rozliczeniu.
-Dwa kody ICD-9 (89.03 oraz 89.04) są podawane zgodnie z krotnością produktu.
- 89.02 jest co najmniej dwa razy w tygodniu!
- 89.52 jest obowiązkiem przy przyjęciu, w trakcie leczenia sprawozdajemy go w razie potrzeby wykonania EKG.
- 89.7 jest tylko przy przyjęciu
- 93.11 sprawozdaje zgodnie z dniami zabiegowymi pacjentów a nie zabiegami wykonanymi przez fizjoterapeutów danemu pacjentowi
- 93.74 sprawozdajemy wpisy logopedy
- 93.83 sprawozdajemy wpisy terapeuty zajęciowego
- 94.09 sprawozdajemy wpisy psychologa
- 89.00 sprawozdaje wszystkie konsultacje wykonane u pacjenta włącznie z wpisami lekarzy dyżurnych w zakładzie!

Przechodzimy na tym samym poziomie zakładek do zakładki ?Przepustki zarejestrowane w ramach świadczenia?. Tutaj sprawa jest prosta. Do wypełnienia dwa pola z datami i godzinami wyjazdu i przyjazdu pacjenta na i z przepustki. Musi się zgadzać z datami produktów!!


Po wypełnieniu wszystkich danych w tych trzech zakładkach przechodzimy do produktu za który dostajemy pieniądze. Wciskamy F2 otwierając okno dodawania nowego produktu. W tym oknie klikamy w pole ?Kod prod. jednostkowego? i wybieramy tutaj nasz produkt. Wypełniamy także pole ?skala Barthel? oraz przy pacjentach ze skalą Barthel równą 0 skalę Glasgow.



Klikamy Ok.
Pacjent rozliczony.



*Proszę o nie umieszczanie i nie kopiowanie bez mojej zgody ze względu na to że poświęciłem dużo czasu na napisanie i przygotowanie poradnika.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2012, 13:24:48 pm wysłana przez devgron »

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 14, 2012, 13:06:59 pm »
Czy mógłbym prosić o podklejenie tego tematu?
Postaram się także zrobić poradnik odnośnie rozliczenia Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz Fizjoterapii Ambulatoryjnej i może poradni ale tego nie wiem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 14, 2012, 13:08:50 pm »
Zmieniłem temat.

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 04, 2017, 10:14:35 am »
jaki jest aktualny kod ministerialny wizyty pielęgniarki w długoterminowej oraz osobodzień ?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 04, 2017, 10:26:36 am »
16.6

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 04, 2017, 10:37:15 am »
dziękuje, a ma pan może pochp?

Offline Henks76

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 1
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 05, 2017, 18:10:27 pm »
Witam!
Po dłuższej przerwie mam świadczeniodawcę z SPO i mam problemy ze sprawozdaniem. Pielęgniarka udziela świadczeń od poniedziałku do czwartku.Jak tak zaznaczę daty to wywala błąd, że za mało osobodni. Jak zaznaczę od poniedziałku do piątku to jest ok, ale nie wiem czy to jest poprawnie. Ktoś coś podpowie?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 06, 2017, 23:08:58 pm »
4dni w tyg. ma być. Jaki dokładnie błąd jest?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Henks76

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 1
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 08, 2017, 19:09:09 pm »
Poradziłem sobie. Błąd wynikał z tego że zaznaczałem przedziały dni od poniedziałku do czwartku, gdyż Pani w NFZ powiedziała że świadczenia w soboty, niedziele i w nocy udzielane są w medycznie uzasadnionych przypadkach. Zaznaczyłem przedział od 1 do 31 lipca wraz z czterema produktami w tygodniu i jest ok. NFZ płaci za gotowość a nie tylko za osobodni w których udzielane są świadczenia.

Offline polaki899

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #9 dnia: Września 12, 2017, 18:47:04 pm »
devgron czy jest możliwość odświeżyć linki obrazków z instrukcji ?
Ja dopiero zaczynam przygodę z rozliczeniem tego typu świadczeniami i bardzo byłbym wdzięczny
aby uaktualnić instrukcje. z góry dziękuje

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Poradnik dotyczący rozliczania świadczeń z rodzaju SPO - ZPO
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2017, 19:36:28 pm »
Chętnie. Mam jeszcze te zrzuty chętnie dam Administracji.

http://s265.photobucket.com/user/devgron/library/Poradnik%20SPO

Tutaj jest album z tymi zdjęciami. Jeżeli coś potrzeba PW :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 109
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]