collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowy miesiąc, nowy problem  (Przeczytany 27328 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 10, 2012, 11:38:47 am »
Trzymaj się abc.
Trochę to złowieszczo brzmi: "Do zobaczenia w maju", ale nie będę zdziwiony, jeśli to będzie konieczne.
Może nawet tytuł wątku będzie aktualny.
A w dodatku - z uwagi na dłuuuuugi majowy weeeeeekend - będzie znacznie mniej czasu na kombinowanie.
Zdrówka wszystkim życzę.
Pozdrawiam wszystkich

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 11, 2012, 10:44:46 am »
Witam,
U mnie również pojawił się ten sam problem nie możemy przesłać do NFZ kolejki oczekujących z Poradni Rehabilitacji (komórka 1300)  , gdyż pojawia się na SZOI błąd (podany we wcześniejszym mailu:"Kod błędu 65: "Kolejka w wykazie "O" nie zawiera informacji o oczekujących przekazanych we wcześniejszym okresie sprawozdawczym". Dla 2 pozostałych komórek ( tzn |Dział fizjoterapii i Ośrodek Dzienny ) kolejka przeszła bez problemu. Dzwoniłam do  NFZ i  dowiedziałam się , iż jest cos nie tak z liczbami osób oczekujących w stosunku do średniego rzeczywistego czasu oczekiwania   w lutym wykazano 20 osób oczekujących gdzie średni rzeczywisty czas oczekiwania wyszedł 136 natomiast w marcu przy 33 osobach średni rzeczywisty czas oczekiwania to 127. Nie rozumiem dlaczego średni rzeczywisty czas oczekiwania zmniejsza się skoro liczba osób oczekujących wzrasta? Liczba osób skreślonych w ostatnich 6 mies z powodu wykonania świadczenia również maleje w stosunku do poprzedniego miesiąca. w lutym było to 1843 w marcu 1835
Nie wiem tylko jak mam poprawić te liczby skoro przy generowaniu kolejek program sam uzupełnia te pola.
Jeżeli ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć Bardzo proszę o pomoc.

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 11, 2012, 11:44:32 am »
Uważam, że błąd leży po stronie NFZ i Kamsoftu. Jak zadzwoniłam pierwszy raz z tym problemem, sugerowano, że mam źle policzoną kolejkę (liczba osób oczekujących wg ich nie zgodna z tym co przesłałam w lutym). Wzięłam więc papierową wersję listy oczekujących i sprawdziłam ja z wersją elektroniczną. Przeliczyłam ręcznie i wyszły mi identyczne dane co w KS-PPS. Po telefonach do NFZ i e-mailach do Kamsoftu okazało się, że błąd leżał po którejś ze stron...i raptem wszystko przeszło;/ proponuję nakreślić problem w NFZ i wytłumaczyć, że w innych województwach jest, a raczej był, ten sam problem.
Pozdrawiam
Abc

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 12, 2012, 08:16:54 am »
Pozdrawiam wszystkich

Offline marta.m

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 12, 2012, 10:55:53 am »
Może będzie pomocne to wyjaśnienie NFZ, które w Wielkopolskim pojawiło się na SZOI - Wybrane błędy w kolejkach KLX
https://szoi.nfz.poznan.pl/ap-mzwi/user/msgusr/komget@default?action=dyfLCn8HxP2hBoYx5gi_9w--&parent=igv8VMBhRIFYT6UwEPUhFiGh6oh50S2oRLHBhtbSyFSB7Nd730Byv2x9Au0_r1kP8hhgrOWmzdO8_Ag_BqFi5Y2MsY9HKhsVOvh9hzKVwBWbNDoa6Y0Cag--

"Sesja wygasła lub została przerwana." Dostępne tylko po zalogowaniu do SZOI wielkopolskiego... Czy można prosić o skopiowanie informacji?

Offline intejag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 12, 2012, 14:10:44 pm »
Miał ktoś ten problem w Zachodniopomorskim? Mam najnowszą wersję, a po przesłaniu ma błąd importu taki jak w temacie. Dzwoniłam do Funduszu z tym błędem, usłyszałam, że to po stronie Kamsoftu problem i mam tam dzwonić. Dzwonię więc do Kamsoftu i słyszę, że to nie ich wina tylko wina oprogramowania SZOI, więc kolejny raz dzwonię do funduszu - kazali mi dzwonić za godzinę. Pan mi powiedział, że jestem pierwszą osobą, która dzwoni do niego z takim problemem.

Offline marta.m

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 12, 2012, 15:56:30 pm »
We wtorek zgłaszany problem w zachodniopomorskim telefonicznie, później wysłany mail z kolejką do zbadania problemu i nadal żadnej odpowiedzi.
Podobnie w podlaskim, ale kolejka do sprawdzenia wysłana dopiero w środę.


W obu przypadkach dokładnie sprawdziłam listy oczekujących przekazywane w komunikacie marcowym i wszystkie osoby, które zostały wykazane jako oczekujący/skreśleni (oprócz tych z datą zapisu w marcu) były przekazane w komunikacie lutowym.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:22:57 pm »
Jeśli nie możecie ściągnąć pliku, proszę spróbować z mojej strony http://www.starome.user.icpnet.pl
Nie chcę przepisywać tego wprost do forum, ponieważ jest to dość duża tabela - na A4 maczkiem.
Pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 12, 2012, 21:35:36 pm »
W podlaskim cały czas czekamy na rozwiązanie sprawy.

Offline Tomek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 16, 2012, 09:42:32 am »
Rozwiązaniem problemu jest usunięcie pacjentów oczekujących w marcu, którzy nie zgłosili sie na wizytę i nie zostali usunięci z kolejki. Po usnięciu tych pacjentów (np. rezygancja świadczeniobiorcy) z data planową na marzec robimy nowy raport kolejkek. Sprawdzone na Mazowszu w kilku przychodniach.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 16, 2012, 15:08:58 pm »
Ok, mi w Mazowieckim nie przechodzi.... mam podobny problem.....
Czy to jest problem w SZOI czy jak cos zle robie?
Czyli wszysckie osoby zgłoszone z terminem realizacji w marcu powinni byc z listy wykresleni jako zrealizowani?
Pozatym w kolejce marcowej nie mam pacjentów z lutego, jesli pacjent jest wykreslony w lutym nie mam go na liscie marcowej....
Tak byc powinno czy nie? bo juz nie kapuje
dziekuje ....

Offline marta.m

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 16, 2012, 15:17:00 pm »
http://nfz.gov.pl/new/art/4766/informacja_dot_przygotowania_sprawozdan.pdf

w tym dokumencie można znaleźć bardzo dobre wyjaśnienie jak są tworzone kolejki (od 3 strony)

Offline Tomek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 16, 2012, 15:26:42 pm »
Ja wykreśliłem pacjentów z terminem realizacji w marcu (tych którzy się nie zgłosili) i wygenerowalem jeszcze raz kolejkę za marzec. Zaimportowała się bez problemu.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 17, 2012, 12:47:32 pm »
A dlaczego mamy wykreślać pacjentów z terminarza skoro się nie zgłosili, jeżeli wykreślamy to musimy podac przyczynę, a jeżeli pacjent poprostu się nie zgłosił to jaką przyczynę wybieracie??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowy miesiąc, nowy problem
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 17, 2012, 12:52:53 pm »
Pewnie rezygnacja świadczeniobiorcy ;)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 443
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]