Problemy z aplikacjami > KS-PPS

2012.00.6.1 problem z kolejką oczekujących

(1/3) > >>

zagrad:
Witam.
Rozliczam PPS-em stomatologię. Po aktualizacji do wersji jak w temacie (najnowszej na chwile obecną) przy tworzeniu kolejki oczekujących dostępna jest wyłącznie opcja "tylko dla kolejek na procedury". Tu akurat zwykle i tak mam kolejkę zerową. Z możliwych do wyboru typów kolejki znikneła natomist opcja "leczenie protetyczne" (10001), gdzie akurat kolejka jest a nawet rośnie! Od kilku miesięcy robiłem to w ten sam sposób i było OK. Teraz za to mam do wyboru świadczenia, które ze stomatologią mają tyle wspólnego co nic, a gdzieś przepadło to co potrzebne  :-\
Pytanie czy Ktoś coś wie nan ten temat? Kombinować, czy czekać na kolejną aktualizację, która "uzdrowi" temat? A może teraz tak ma być na stałe? :o

PiotrSz:
hmm .. u mnie od lat wystawiam kolejkę tylko do komórek organizacyjnych 1800 (stm zachowawcza) i 1840 (chirurgia)
wydaje mi się, że konkretną kolejkę "na protezy" to robi świadczeniodawca który te protezy dla NFZ wykonuje (nasz podwykonawca)
my w poradni stomatologicznej tylko przygotowujemy pacjenta przed i potem "montujemy"
ale ja informatyk jestem a nie stomatolog więc mogę głupoty gadać w tej kwestii ;-)

pozdrawiam

Paweł:
Nie przesadzaj kolejki nie robi podwykonawca bo nie ma nawet umowy z funduszem ;)
Kolejkę prowadzi się na wizyty a nie oczekiwanie na protezy, gdyż takowego zakresu swiadczeń nie masz chyba zakontraktowane. A jakbyś mocno poszukał to znalazłbyś interpretację funduszu odnośnie prowadzenia kolejek w stomatologii.

zagrad:

--- Cytat: Paweł w Marca 30, 2012, 11:53:15 am ---Kolejkę prowadzi się na wizyty a nie oczekiwanie na protezy, gdyż takowego zakresu swiadczeń nie masz chyba zakontraktowane.

--- Koniec cytatu ---
Tak. Faktycznie kilka lat temu były oddzielne punkty na zachowawczą ogólną, dziecięcą i właśnie protetykę, które nie były wymienialne.
Teraz kiedy wszystko jest wrzucone do jednego worka można zrobić za 2-3 dni 15 -20 protez, które załatwią miesięczny kontrakt i do końca miesiąca mieć urlop  ;) a jak kogoś zaboli, to będzie czekał grzecznie w kolejce.
Dlatego właśnie niestety jest potrzeba "reglamentacji" usług protetycznych.
Poza tym sorry, ale mam wrażenie, że post zamieściłem w dziale "problemy z aplikacjami" i chyba jasno sprecyzowałem o co mi chodzi...
Do tej pory od dłuższego czasu, można było określić TYP KOLEJKI cokolwiek to oznacza. Tak robiłem i Fundusz się nie czepiał. Wszystko sie pozytywnie potwierdzało. Teraz tego nie można zrobić i stąd moje pytanie.

Paweł:

--- Cytat: zagrad w Marca 30, 2012, 14:53:00 pm ---Poza tym sorry, ale mam wrażenie, że post zamieściłem w dziale "problemy z aplikacjami" i chyba jasno sprecyzowałem o co mi chodzi...
Do tej pory od dłuższego czasu, można było określić TYP KOLEJKI cokolwiek to oznacza. Tak robiłem i Fundusz się nie czepiał. Wszystko sie pozytywnie potwierdzało. Teraz tego nie można zrobić i stąd moje pytanie.

--- Koniec cytatu ---

Sorry, jakbyś nie był leniem i poszukał to znalazł byś odpowiedź.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej