collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak wam działa serwer SZOI?  (Przeczytany 339825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #135 dnia: Października 13, 2009, 15:10:07 pm »
Co tam od 2 dni. U mnie raporty "wiszÄ?" ju?? od 6 pa??dziernika a dzi?? mamy 13.

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #136 dnia: Października 13, 2009, 16:37:34 pm »
Co tam od 2 dni. U mnie raporty "wiszÄ?" ju?? od 6 pa??dziernika a dzi?? mamy 13.

Nie sÄ? to przypadkiem raporty rozliczeniowe (medyczne)?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #137 dnia: Października 13, 2009, 16:41:58 pm »
Co tam od 2 dni. U mnie raporty "wiszÄ?" ju?? od 6 pa??dziernika a dzi?? mamy 13.


To ju?? jest czysta z??o??liwo??Ä?. Trzeba dzwoniÄ? i uprzejmie przypominaÄ?, ??e 5 dni roboczych ju?? minÄ???o.

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #138 dnia: Października 13, 2009, 16:58:19 pm »
Co tam od 2 dni. U mnie raporty "wiszÄ?" ju?? od 6 pa??dziernika a dzi?? mamy 13.


To ju?? jest czysta z??o??liwo??Ä?. Trzeba dzwoniÄ? i uprzejmie przypominaÄ?, ??e 5 dni roboczych ju?? minÄ???o.

Czy w jakichkolwiek zapisach stoi, ??e nfz musi, mo??e, albo je??li zechce [do wyboru] przetworzyÄ? swx, albo wsx w jakim?? sko??czonym czasie t, gdzie t nie dÄ???y do niesko??czono??ci? W MOW tego chyba nie ma. Mo??e czas na modlitwÄ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #139 dnia: Października 13, 2009, 17:43:22 pm »
Musia??bym poszukaÄ? w jaki?? starych pismach, u nas na pewno jest to max 5 dni roboczych. Jak jest gdzie indziej to ju?? trzeba siÄ? pytaÄ? w oddziale, jaki majÄ? czas aby ??askawym, pa??skim okiem spojrzeÄ? na raporty statystyczne.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #140 dnia: Października 13, 2009, 20:27:28 pm »
Co tam od 2 dni. U mnie raporty "wiszÄ?" ju?? od 6 pa??dziernika a dzi?? mamy 13.
Nie sÄ? to przypadkiem raporty rozliczeniowe (medyczne)?

Raporty rozliczeniowe powinny byÄ? weryfikowane z automatu takÄ? przynajmniej informacjÄ? uzyska??em w MOW NFZ, choÄ? nie zawsze tak jest ale to inna sprawa ;)

Czy w jakichkolwiek zapisach stoi, ??e nfz musi, mo??e, albo je??li zechce [do wyboru] przetworzyÄ? swx, albo wsx w jakim?? sko??czonym czasie t, gdzie t nie dÄ???y do niesko??czono??ci? W MOW tego chyba nie ma. Mo??e czas na modlitwÄ?

Te?? jestem tego ciekaw czy jest jakie?? odg??rne zarzÄ?dzenie/ustawa, kt??re/kt??ra reguluje max czas weryfikacji raport??w. Nas czyli ??wiadczeniodawc??w terminy przecie?? obowiÄ?zujÄ? lista poz do 7, lista oczekujÄ?cych do 10 itd.  >:(
Ostatnio dostali??my w??a??nie wezwanie do zap??aty odsetek za nieterminowe skorygowanie ??wiadcze?? z Reh za 2007 (14 dni od daty otrzymania pisma wzywajÄ?cego do korekty), kwota by??a ??mieszna (dro??szy by?? przelew ;) ) ale chodzi o sam fakt tzw. "termin??w" My musimy a Nfz..... ???

A tak na marginesie MOW Nfz oczywi??cie informacja na stronie g????wnej taka:

Informacja serwisowa
Informujemy, ??e w dniu dzisiejszym tj. 13.10.2009 r. w zwiÄ?zku z przerwÄ? technologicznÄ? do godz. 13.00 nieczynne bÄ?dÄ? systemy informatyczne Mazowieckiego Oddzia??u NFZ: SZOI, SNRL/MDRL, Publikator informacji o postÄ?powaniach w sprawie zawarcia um??w MOW NFZ (dodano 13.10.2009 r.)

czyli Szoi powinien dzia??aÄ? i dzia??a?? do ok 15 a teraz Service Temporarily Unavailable........ wiÄ?c Nfz nie stosujÄ? siÄ? do w??asnych zarzÄ?dze??......

§ 8.
Funkcjonowanie Portalu

W przypadku przyczyn wskazanych w ust. 1 Fundusz niezw??ocznie informuje U??ytkownika o zaistnia??ej sytuacji na Portalu, a w przypadku braku dostÄ?pu do Portalu - na stronach internetowych oddzia????w wojew??dzkich Funduszu.
Fundusz informuje U??ytkownika o ka??dej, zaplanowanej przerwie technicznej w pracy Portalu zwiÄ?zanej z jego konserwacjÄ? lub aktualizacjÄ?. :o
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2009, 20:41:16 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Jak wam działa serwer SZOI?
« Odpowiedź #141 dnia: Października 14, 2009, 16:44:39 pm »
Raporty rozliczeniowe powinny być weryfikowane z automatu taką przynajmniej informację uzyskałem w MOW NFZ, choć nie zawsze tak jest ale to inna sprawa ;)
Niekoniecznie, miałem przypadek, że dostałem wiadomość z NFZ, że dopóki nie zrobię korekty za luty, to nie dostanę raportu zwrotnego za wrzesień ponieważ zostały wyczerpane "coś tam, coś tam" ;)
Po zrobieniu korekty, dostałem od razu raport zwrotny.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 16:47:07 pm wysłana przez jerry »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #142 dnia: Października 14, 2009, 18:33:23 pm »
Raporty rozliczeniowe powinny byÄ? weryfikowane z automatu takÄ? przynajmniej informacjÄ? uzyska??em w MOW NFZ, choÄ? nie zawsze tak jest ale to inna sprawa ;)
Niekoniecznie, mia??em przypadek, ??e dosta??em wiadomo??Ä? z NFZ, ??e dop??ki nie zrobiÄ? korekty za luty, to nie dostanÄ? raportu zwrotnego za wrzesie?? poniewa?? zosta??y wyczerpane "co?? tam, co?? tam" ;)
Po zrobieniu korekty, dosta??em od razu raport zwrotny.

Zgadzam siÄ? z TobÄ? Jerry w 100 procentach, ale ja pisa??em o sytuacji kiedy z danego zakresu ??wiadcze?? na Szoi jest "czysto" (przynajmniej nam tak siÄ? wydaje), ale tego niestety pewni byÄ? nigdy nie mo??emy ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Jak wam działa serwer SZOI?
« Odpowiedź #143 dnia: Października 14, 2009, 18:59:22 pm »
Było czysto, tylko państwo z NFZ podłączyli nowy filtr, który wykazał błędy i tak do września było ok, a po już nie ;) (swoją drogą przyznaje z niechęcią, że w tym wypadku mieli rację.)
Stąd pytanie do Kasia40, bo może mieć taką samą sytuację, lecz nie trafiła na tak życzliwego pracownika NFZ, który by poinformował o takiej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 19:10:04 pm wysłana przez jerry »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 02, 2009, 10:19:44 am »
I zn??w od piÄ?tku wszystkie raporty jakie wys??a??em wiszÄ? jako przes??ane. Dlaczego miesiÄ?c w miesiÄ?c jest to samo. W zesz??ym miesiÄ?cu by??o to wprawdzie trochÄ? p????niej, teraz od razu na dzie?? dobry  >:(

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 02, 2009, 17:46:40 pm »
U mnie raport wisi od czwartku, chyba mnie zaraz trafi...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 02, 2009, 17:52:59 pm »
Przez jaki?? czas SZOI nie dzia??a??o, a teraz widzÄ?, ??e raporty kt??re wys??a??em sÄ? ju?? zaimportowane. Inna sprawa, ??e przed chwilÄ? wys??a??em raport i on dalej wisi jako przes??any.
Dzwoni??em dzisiaj do informatyk??w to byli mocno zdziwieni ??e serwer nie wciÄ?ga raport??w.  :-\
Ja w takiej sytuacji od razu wysy??am do ka??dego informatyka maila z informacjÄ?, ??e raporty siÄ? nie importujÄ? oraz kt??rzy to ??wiadczeniodawcy. Nie ma na co czekaÄ? i liczyÄ?, ??e sami siÄ? zorientujÄ?, kt??re to raporty.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 02, 2009, 17:56:17 pm »
W czwartek wys??a??am, w piÄ?tek by?? zaimportowany , dzi?? ca??y dzie?? tak samo. Jak zadzwoniÄ? to pewnie bÄ?dzie odpowied??, ??e majÄ? 5 dni roboczych na weryfikacje i tyle. Szczeg??lnie jedna osoba tam celuje w takich odpowiedziach ....

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 02, 2009, 18:01:28 pm »
Nie dziwne, ??e dzisiaj nie sprawdzili bo co?? dzisiaj chyba za dobrze nie chodzi??o.
Szczeg??lnie jedna osoba tam celuje w takich odpowiedziach ....

Te?? jednÄ? takÄ? osobÄ? znam :D mo??e nawet to ta sama  ;)

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Jak wam dzia??a serwer SZOI?
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 02, 2009, 18:04:13 pm »
Na pewno :) Wszyscy pozostali tzn. pozosta??e  ;) sÄ? w porzÄ?dku.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 45
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]