collapse

Reklama


Autor Wątek: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012  (Przeczytany 30937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 29, 2012, 23:26:38 pm »
Moduł serwis, kopia bezpieczeństwa, następnie w module serwis -> baza danych -> pacjent -> uzupełnienie gmin pacjentów na podstawie miejscowości.

Miało nie być łatwo  :(  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 29, 2012, 23:41:07 pm »
Ja po sprawdzeniu kilku zdecydowałem się na "ręczną robótkę" ;)
część ma miejscowość a nie ma kodu pocztowego, część ma kod a nie ma miejscowości, część nie ma niczego (bo się okazuje, że pacjent z tym samy peselem jest wpisany dwa razy i jedna deklaracja na pacjenta bez danych a druga na pacjenta z pełnymi danymi). Już kiedyś postanowiłem się nie zastanawiać jak to jest możliwe skoro wszystko dobrze jest wprowadzane do programu a za jakiś czas takie cuda się pojawiają.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 01, 2012, 10:53:17 am »
Ja po sprawdzeniu kilku zdecydowałem się na "ręczną robótkę" ;)
część ma miejscowość a nie ma kodu pocztowego, część ma kod a nie ma miejscowości, część nie ma niczego (bo się okazuje, że pacjent z tym samy peselem jest wpisany dwa razy i jedna deklaracja na pacjenta bez danych a druga na pacjenta z pełnymi danymi). Już kiedyś postanowiłem się nie zastanawiać jak to jest możliwe skoro wszystko dobrze jest wprowadzane do programu a za jakiś czas takie cuda się pojawiają.

więc nie tylko ja mam takie jaja ;-)
no ale jak milion przeuroczych rejestratorek wprowadza do programu dane niemyślac co robi to później są takie efekty .. ciekawe tylko jak PPS wpuścił 2 pacjentów z tym samym PESELem ?

a wracając do tematu
w module Serwis można zrobić kilka ciekawych rzeczy żeby uporządkować dane adresowe
UWAGA - proponuje najpierw na kopii - nie ufam temu na tyle żeby to zapuścić na roboczej bazie!!!
Serwis->Baza danych->Pacjent
- Eliminacja błędnych znaków z kodów pocztowych
- Uzupełnianie błędnie wypełnionych miejscowiści zamieszkania pacjentów
- Uzupełnianie gmin pacjentów na podstawie miejscowości
- Przyporządkowanie nazw miejscowości do kodów pocztowych
i jeszcze bym dodał
- Ustawienie Oddziału Funduszu na podstawie gminy zamieszkania (już chyba lepiej niech ma błędny OW niż żaden)

jest tam jeszcze opcja
- Scalanie kartoteki pacjentów - i z tego co testowałem to działa wreszcie przyzwoicie tylko trzeba samemu wskazać pacjentów do scalenia. Radziła sobie ładnie z przepisywaniem świadczeń i deklaracji tak, że finalnie jedne poprawny pacjent dostawał wszystkie poprawne dane.

pozdrawiam

Offline elmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 01, 2012, 12:05:23 pm »
Witam.
chodzi mi o wpisywanie patronaży pielęgniarki POZ a mianowicie proszę o podpowiedź czy zrobiłem dobrze raport.
W programie KSPPS wchodzę w świadczenia następnie dodaj świadczenie,wybieram pacjenta,przechodzę w świadczenia jednostkowe,miejsce wykonywania usług wybieram Grupowa........... gabinet pielęgniarki POZ następnie wybieram pracownika..,następnie dzień wykonania patronażu,następnie liczba dni leczenia,następnie kod ministerialny(wersja 2 kod 8,7) czy następnie powinienem wpisać rozpoznanie główne,przechodzę następnie do "dodaj poradę" następnie numer umowy następnie świadczenia pielęgniarki POZ z kodem usług 501000000107 następnie zatwierdzam i ukazuje się usługa w świadczeniach.
Chcę dodać,że w tym samym programie wykonuje usługi dla położnej i te usługi są razem w świadczeniach.Następnie tworzę raport  czy w takim wypadku powinien być osobny raport dla pielęgniarki i położnej czy jeden (raport wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych)

z góry wielkie dzięki jak ktoś mi odpowie.

Offline eizo

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 01, 2012, 17:55:19 pm »
To nie jest związane z tym tematem - ten temat jest o raporcie zbiorczym natomiast Ty się pytasz o raport swx. To 2 różne rzeczy. Robi się bałagan na forum.

1. Raportów statystycznych możesz wysłać parę, nie musi być jeden.
2. Ile wysyłasz, tyle pobierasz raportów zwrotnych.
3. Jak na 1 umowie masz np. lekarza, położną, przy generacji raportu statystycznego swx, wskazujesz tę umowę, pozycje lekarza i piel. zostaną w tym samym raporcie umieszczone.
4. Jak na 2 umowie masz piel. środo. - generujesz 2 raport swx, wskazując tym razem tę umowę.
5. Generują się zatem 2 raporty statystyczne i 2 trzeba wysłać.
6. Każdy raport statystyczny to plik zip, wystarczy rozpakować, podglądnąć co jest w środku. To co w środku jest trafi do NFZ i zostanie sparsowane.
7. Ten moduł rozliczenia może zawierać różne rodzaje świadczeń, dla różnych umów, są filltry. Raczej dobrze wpisujesz, możesz spróbować przez moduł POZ.
8. Jest opcja przy generacji raportu nie wskazywać umowy, nie wiem co się wtedy wygeneruje, może wszystkie świadczenia z zakresu różnych umów. Nie sprawdzałem tak jeszcze, można podejrzeć w pliku co się wygeneruje. Jak będą świadczenia z zakresu 2 lub więcej umów, znaczy tak też można.

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 02, 2012, 00:53:59 am »
witam zrobiłam listę poz i chcialam ja przesłać na SZOI ale mialam stara wersję więc wyskoczyl komunikat

Błąd operacji importu (Deklaracje POZ)
--------------------------------------------------------------------------------
 
(E)DEKLX016 ? Od 2012.03 obowiązuje format raportów PDX w wersji 5
więc po dlugich zmaganiach z ks-pps zrobiłam nowa aktualizacje 5.0 wszysto przeszlo pomyślnie.. wyeksportowalam znow liste poz i ponownie chcialam ja wysłać i znow ten sam komunikat jak wyżej. hm może wie ktoś w czym problem?

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 02, 2012, 06:58:47 am »
wyeksportowalam znow liste poz i ponownie chcialam ja wysłać i znow ten sam komunikat jak wyżej. hm może wie ktoś w czym problem?

wyeksportowałaś tą samą czy utworzyłaś nową ?

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 02, 2012, 09:58:46 am »
witam zrobiłam listę poz i chcialam ja przesłać na SZOI ale mialam stara wersję więc wyskoczyl komunikat

Błąd operacji importu (Deklaracje POZ)
--------------------------------------------------------------------------------
 
(E)DEKLX016 ? Od 2012.03 obowiązuje format raportów PDX w wersji 5
więc po dlugich zmaganiach z ks-pps zrobiłam nowa aktualizacje 5.0 wszysto przeszlo pomyślnie.. wyeksportowalam znow liste poz i ponownie chcialam ja wysłać i znow ten sam komunikat jak wyżej. hm może wie ktoś w czym problem?

usunąć tą złą   i  utworzyć  nową za marzec

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 352
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 02, 2012, 17:56:24 pm »
witam pytanie dotyczące kodu terytorialnego, gdzie on jest bo po aktualizacji raczej nic się nie zmieniło, powinien być 7 cyfrowy a ja nic nie widzę

Offline agross

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 02, 2012, 19:49:23 pm »
witam
mam dziwmy prblem - chę utworzyć raport zbiorczy POZ za luty i po wypełnieniu pól o nr umowy itp. po otwarciu okienka - typ śwaidczenia pojawiaja sią tylko 2 pozycje 18,9. 19,9 i 20.9 a brakuje stalych, które wypełniam dl położnych czyli 7,6 i 8.6. Co mogło się stać, program mam zaktualizowany i nie wiem o co chodzi. Może ktoś mi podpowie?

Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 02, 2012, 20:01:29 pm »
Wracając do tematu:

Pokusiłem się o zrobienie szablonu raportu zbiorczego POZ obowiązującego od Lutego 2012 może komuś się przyda  ;) jakbyście zauważyli błędy to pisać poprawimy 8)

kody medycyny szkolnej zmieniły się z 45.17 na 45.20     ( podtyp 100405; 100406; 100407 ).
Niestety po aktualizacji 5,0 i 5,1 zniknęły prawie wszystkie typy świadczeń na 2012 rok.  Z lat ubiegłych są, tyle że nieaktualne już.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2012, 20:03:09 pm wysłana przez kubaru »

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 03, 2012, 08:50:04 am »
Ja po sprawdzeniu kilku zdecydowałem się na "ręczną robótkę" ;)
część ma miejscowość a nie ma kodu pocztowego, część ma kod a nie ma miejscowości, część nie ma niczego (bo się okazuje, że pacjent z tym samy peselem jest wpisany dwa razy i jedna deklaracja na pacjenta bez danych a druga na pacjenta z pełnymi danymi). Już kiedyś postanowiłem się nie zastanawiać jak to jest możliwe skoro wszystko dobrze jest wprowadzane do programu a za jakiś czas takie cuda się pojawiają.

więc nie tylko ja mam takie jaja ;-)
no ale jak milion przeuroczych rejestratorek wprowadza do programu dane niemyślac co robi to później są takie efekty .. ciekawe tylko jak PPS wpuścił 2 pacjentów z tym samym PESELem ?

a wracając do tematu
w module Serwis można zrobić kilka ciekawych rzeczy żeby uporządkować dane adresowe
UWAGA - proponuje najpierw na kopii - nie ufam temu na tyle żeby to zapuścić na roboczej bazie!!!
Serwis->Baza danych->Pacjent
- Eliminacja błędnych znaków z kodów pocztowych
- Uzupełnianie błędnie wypełnionych miejscowiści zamieszkania pacjentów
- Uzupełnianie gmin pacjentów na podstawie miejscowości
- Przyporządkowanie nazw miejscowości do kodów pocztowych
i jeszcze bym dodał
- Ustawienie Oddziału Funduszu na podstawie gminy zamieszkania (już chyba lepiej niech ma błędny OW niż żaden)

jest tam jeszcze opcja
- Scalanie kartoteki pacjentów - i z tego co testowałem to działa wreszcie przyzwoicie tylko trzeba samemu wskazać pacjentów do scalenia. Radziła sobie ładnie z przepisywaniem świadczeń i deklaracji tak, że finalnie jedne poprawny pacjent dostawał wszystkie poprawne dane.

pozdrawiam

Mam problemy z przypisaniem gminy do miejscowości. Kilka pozycji poszło bez problemu. Ale teraz na części mam ze jak daje powiąż miejscowość z gminą i już jaznalazłem w spisie i daje ok to okno zamyka sie i nic nie zapisuje. Nie zamyka programu tylko okno przypisywania miejscowości do gmin. Zostało jeszcze około 2000 deklaracji do poprawy ( około 15 miejscowości) Co może byc przyczyna
W Kamsofcie cały dzień czekałem na konsultanta aby to sprawdził, ale mnie olewali. Po kazdym telefonie do nich słyszałem tylko zaraz ktoś to sprawdzi i tak minął dzień i do tego piątek. Dwa dni stracone następne na możliwość poprawy.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 03, 2012, 10:59:50 am »

Post wyzej -po dziesiątkach prób zaimportował wszystkie zmiany- przypisał gminy do miejscowości (poprawnie)

Moduł serwis, kopia bezpieczeństwa, następnie w module serwis -> baza danych -> pacjent -> uzupełnienie gmin pacjentów na podstawie miejscowości.
Zrobiłem tak, bo tez był problem z gminami. Ale gdzie były już wpisane dane poprawnie to program najpierw je wykasował a potem
wpisał mi pierwszą z brzegu gminę, ale pozostawił w kartotece bez  zmian kod, miasto, powiat i województwo
Ciekawe
W miejscowości mam inną gmine niż moja a w eksporcie do excella wszystkie dane z wyjątkiem gminy są poprawne
Jakiś skrypt aby zmienić gmię na poprawną ktoś może podesłać?

Offline eiliat

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Pomógł? 1
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 03, 2012, 13:46:22 pm »
Witam,

Jak od lutego 2012 mam rozliczyć patronaże dla pielęgniarki POZ? Zawsze wysyłałem je w raporcie zbiorczym jako 8.7 typ i 100201 i podawałem ilość patronaży. Teraz jak mam to zrobić? I czy muszę wysyłać pozostałe dane typu. 100202, 100203 itp....

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raport Zbiorczy POZ od Lutego 2012
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 03, 2012, 13:55:17 pm »
Masakra jakaś. Czy nie można zajrzeć sobie do załącznika i przeczytać?


2.2   100202   liczba pozostałych wizyt domowych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym   
2.3   100203   liczba pozostałych wizyt zrealizowanych w okresie sprawozdawczym w gabinecie pielęgniarki poz   
2.4   100204   liczba pozostałych świadczeń profilaktycznych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym   
2.5   100205   liczba świadczeń diagnostycznych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym   
2.6   100206   liczba świadczeń pielęgnacyjnych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym   
2.7   100207   liczba świadczeń leczniczych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym   
2.8   100208   liczba świadczeń rehabilitacyjnych zrealizowanych w okresie sprawozdawczym   
2.9   100211   liczba świadczeniobiorców, u których w okresie sprawozdawczym wykonane zostały testy przesiewowe   
2.10   100210   liczba iniekcji i zabiegów zrealizowanych w okresie sprawozdawczym na podstawie zlecenia lekarza ubezpieczenia zdrowotnego   

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]