collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?  (Przeczytany 39314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #45 dnia: Października 13, 2011, 10:40:46 am »
Przede wszystkim to z nazwy chyba musi zniknąć "NZOZ". Ale głowy nie daję :P

W K-P Centrum Zdrowia Publicznego mówią że może pozostać. Rozporządzenie też nie nakłada wymagań co do nazwy.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #46 dnia: Października 13, 2011, 10:47:03 am »
Czyli wynika z tego, że jakiś wielkich zmian nie trzeba robić. Nowa księga rejestrowa i tyle. Dobrze rozumuję? :P

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #47 dnia: Października 13, 2011, 11:14:31 am »
na to wygląda  8)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #48 dnia: Października 13, 2011, 15:14:55 pm »
Muszę na szybko wygenerować profil (zmiana miejsca udzielania świadczeń)
Żeby to zrobić muszę uzupełnić te dane ale w K-P wiedzą że nic nie wiedzą.
Wszyscy odsyłają mnie do Pana B Już na samą myśl o tej rozmowie mam dreszcze... ale cóż dzwonię bo nikt inny nie chce na ten temat rozmawiać.
Pan B twierdzi że w nazwie wpisuję tak jak mam we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Więc mówię że w tym wpisie mam Gabinet Lekarski Imię Nazwisko, ale słyszałem że w takim przypadku wpisuję tylko imię i nazwisko. Na to on odpowiada, że oczywiście że tylko imię i nazwisko. Mówię, że przed chwilą powiedział że zgodnie z wpisem do działalności gospodarczej. To on pyta jak mam w ewidencji działalności gospodarczej wpisane... i tak kilka razy w kółko...

Za chwilę chcę się upewnić co do spółek cywilnych. Pytam "czy w przypadku NZOZ "X" sc..." on mi tu przerywa twierdząc że już nie ma NZOZ. Wkurzony proszę go grzecznie, żeby nie przerywał i tłumaczę mu że NZOZ to nazwa której zmieniać nie muszę. I znowu tłumaczę, że nazwa firmy to NZOZ "x" sc. i czy w takim przypadku podaję imiona i nazwiska wspólników a na końcu sc to on mi znowu że NZOZów już nie ma. Zaczyna mnie uważać za kogoś kto nie wie o co pyta. Wmawia mi że pytam o formę działalności a nie o nazwę...

Potem spróbowałem inaczej - zacząłem wydzwaniać z pytaniem czy gdybym wprowadził teraz tylko Imię i Nazwisko, a za jakiś czas nasz Oddział inaczej by to zinterpretował to czy na pisemny wniosek będzie mógł ktoś to poprawić. Tego też nie ustaliłem...

Nikt nic nie wie... Po co robić reformy służby zdrowia przy takiej armii bezmyślnych *******?
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 15:16:52 pm wysłana przez mpi »

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #49 dnia: Października 13, 2011, 15:17:38 pm »
A co zrobić , jak NZOZ , który założył jeden lekarz i w ewidencji działalności gospodarczej widnieje jako przedsiębiorca  np Gabinet Dent Imię nazwisko, zatrudnia jeszcze innych lekarzy? Oni mają IPL  i pracują na podstawie umów cywilno-prawnych z właścicielem lekarzem?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #50 dnia: Października 13, 2011, 15:19:52 pm »
pytasz o tamtych lekarzy czy o tego co założył NZOZ? To że on zatrudnia na podstawie umowy cywilno prawnej czy na podstawie umowy o pracę bądź umowy zlecenie nie ma znaczenia. Nikogo nie interesuje forma prawna zatrudniania pracowników.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #51 dnia: Października 13, 2011, 16:08:33 pm »
pytasz o tamtych lekarzy czy o tego co założył NZOZ? To że on zatrudnia na podstawie umowy cywilno prawnej czy na podstawie umowy o pracę bądź umowy zlecenie nie ma znaczenia. Nikogo nie interesuje forma prawna zatrudniania pracowników.

No właśnie może mieć znaczenie:

art. 132 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych nie można zawrzeć umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z lekarzem, pielęgniarką, położną, inną osobą wykonującą zawód medyczny lub psychologiem, jeżeli udzielają oni świadczeń opieki zdrowotnej u świadczeniodawcy, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z Funduszem.

Powyższe oznacza ustawowy zakaz łączenia udzielania świadczeń u Świadczeniodawcy związanego umową z Funduszem z jednoczesnym udzielaniem świadczeń na podstawie własnego kontraktu z Funduszem. Zakaz ten nie jest uzależniony od rodzaju udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Podobno mają w tym roku egzekwować ten przepis.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 16:11:38 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #52 dnia: Października 13, 2011, 16:19:48 pm »
A to już jest inna kwestia. W związku z tym zapisem już kilka lat temu nie mogłem zatrudnić stomatologa posiadającego indywidualną praktykę lekarską i kontrakt z NFZ w nocnej opiece stomatologicznej. Ale w tym przypadku nie mogę go zatrudnić ani na podstawie umowy o pracę ani na żadnej innej podstawie.

Marela według mnie pyta jak ma wyglądać zmiana danych świadczeniodawcy w związku z taką formą zatrudniania - co w tym przypadku nie ma znaczenia.

A wracając do mojego problemu to zadzwoniłem ponownie do Pana B i on powiedział, że był prawnik, zabrał wszystkie dokumenty ale na szybko powiedział że nazwę wpisujemy zgodnie z tym co jest w rejestrze. Upewniłem się w jakim rejestrze - więc powiedział że w ewidencji działalności gospodarczej. Ponownie się upewniłem czy mam wpisać Gabinet Lekarski Imię Nazwisko i dowiedziałem się że tak właśnie mam według prawnika wpisać.
Wtedy dopiero powiedziałem, że według wytycznych z Oddziału Wielkopolskiego (podany wcześniej link) powinno być imię i nazwisko, na co Pan B stwierdził że według niego też tak powinno być. Spytałem czy może się ta obecna  interpretacja jeszcze zmienić to powiedział że może  ;D.

I co ja biedny człowiek mam zrobić????

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #53 dnia: Października 13, 2011, 16:32:52 pm »
Bartoszu, jak taką sytuację przerabiałem przed samym konkursem ofert. Na szczęście udało się założyć NZOZ, w ostatnim dniu składania ofert odebarć księgę rejestrową i oferta poszła pocztą. :D

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #54 dnia: Października 13, 2011, 17:02:47 pm »
Ja teraz będę musiał zmienić położnym (Grupowa Praktyka P.) wykonującym działalność w formie spółki cywilnej, pracujących też u ginekologa (IPL) formę działalności. Waham się między spółkę partnerską, a spółkę z o.o. Chyba lepszą formę będzie w tym wypadku spółka partnerska?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #55 dnia: Października 13, 2011, 17:41:31 pm »
W spółkach partnerskich nie dopuszcza się innej działalności niż wykonywanie wolnego zawodu. To tak na wypadek ewentualnego rozszerzenia w przyszłości swojej działalności.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #56 dnia: Października 17, 2011, 16:48:57 pm »
Szkolenie trwało godzinę, było nudne i nie wiele było można się dowiedzieć.

Jedyna kwestia o której warto napisać to nazwa podmiotu w przypadku praktyk lekarskich/pielęgniarskich/położniczych. Nazwą dla podmiotu będzie nazwa z wpisu do rejestru praktyk.

I druga kwestia to że nie będzie fundusz odrzucał ofert z powodu nieprawidłowego określenia podmiotu leczniczego i nazwy.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #57 dnia: Października 17, 2011, 18:32:09 pm »
Specjalnie pojechałem bo miał prawnik wyjaśnić kwestie z tym związane. W związku z tym, że nie do końca wyjaśnił to czekałem na zadawanie pytań.
Ale się wku****m jak uciekł.

Offline Moni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Pomógł? 5
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #58 dnia: Października 17, 2011, 20:28:29 pm »
Świetne to szkolenie było jedno z najlepszych... Prezentacja sprintem, zamotana wypowiedź Pana prawnika no i w ogóle super...
Moni

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana danych Swiadczeniodawcy wg nowej ustawy.?
« Odpowiedź #59 dnia: Października 17, 2011, 20:35:05 pm »
Spotkaliście się na szkoleniu? Bartosza chyba każdy poznał z daleka. Pingwina w czapce nie sposób niezauważyć :D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 211
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]