Rozliczenia świadczeń > Unia Europejska

pacjent ue izba przyjec rachunek brak szablonu

(1/5) > >>

spoon667:
witam, dalej mam problem z tym unijnym
mam wystawic do funduszu rachunek za swiadczenie w IP
jak wchodze w dodawanie rachunku  -> RUM-UE, wpisuje nr rachunku, miesiac i w swiadczeniach IP-UE wstawiam 65zl no i byloby pieknie jakby na wydruku bylo widoczne ze to jest pacjent z niemiec, jakis numer ekuza a nic takiego niema

wogole do tych unijnych mialy sie robic oddzielne szablony rachunkow, wyslalem typa jeszcze raz raportem, (wszedzie gdzie sie dalo wybralem UE)
wrocil zwrotny bez bledow i pomyslalem ze moze bedzie jakis szablon w zadaniu rozliczenia - niema
do funduszu mam wyslac kopie ekuza, no i rachunek w wersji electro
jak mam to zrobic bez szablonu? help (albo podpowiedzi co robie zle)

Paweł:
A wysłałeś do nich kalkulację kosztów? Do tego wybrałeś odpowiednie świadczenie i wpisałeś kwotę z kalkulacji?

spoon667:
nie nie wyslalem bo to mial ogarnac ksiegowy, ja juz o sprawie zapomnialem a dzis rano mi przylazi i zebym mu wystawil rachunek z ppsa
wiec pewnie tego nie wyslal

czyli jak to wysle to wygeneruja mi ten szablon ?
edit:w rozliczeniu produktow kontraktowych, mam 201, 208, 232 tu tez mam wpisywac ceny recznie?

Paweł:
Masz wypełnic kalkulację kosztów a później wybrać:

03.0002.001.14 ŚWIADCZENIA W IZBIE PRZYJĘĆ - UE
5.21.00.0000006 ŚWIADCZENIE W IZBIE PRZYJĘĆ - UE

i wpisać kwotę z kalkulacji.

spoon667:
dzieki, znalazlem jeszcze cos takiego to sobie wkleje tu na przyszlosc

"Świadczeniodawcy rozliczający świadczenia ryczałtowo, a posiadający w danym miesiącu sprawozdawczym pacjenta ze Wspólnoty Europejskiej (UE i EOG) powinni przesłać do NFZ następującą dokumentację
Kserokopia dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie (EKUZ / Certyfikat / poświadczenie E106)
Zestawienie świadczeń rozliczanych na podstawie przepisów o koordynacji
Kalkulację kosztów (dokument sporządzony w MS WORD zawierający dane osobowe pacjenta wraz z kalkulacją poniesionych kosztów wg własnego cennika)

Jednocześnie przypominamy, że Świadczeniodawca, który nie ma możliwości skopiowania dokumentu potwierdzającego prawo do świadczeń, może sporządzić ręczny odpis. Odpis, będący pisemną kopią oryginału EKUZ lub Certyfikatu, powinien zawierać wszystkie informacje znajdujące się na oryginale oraz być opatrzony pieczęcią świadczeniodawcy. Dokument musi być sporządzony w sposób czytelny, pismem drukowanym, umożliwiającym odczytanie danych zawartych w odpisie. Za poprawność danych zawartych w odpisie ponosi odpowiedzialność świadczeniodawca. Nieczytelne odpisy nie będą uznawane. "

ze strony http://www.nfz-rzeszow.pl/ue_swr.php

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej