Rozliczenia świadczeń > Unia Europejska

rozliczenie pacjent UE???

(1/7) > >>

mon:
Mam pacjentów z kartą EKUZ, nie wiem jakie dane powinni mieć oni wprowadzone w PPSie,  żeby móc ich rozliczyć. Gdy rozbiłam export  raportu do SZOI pacjenci Ci w ogóle nie zostali wysłani. Proszę o pomoc

Moni:
Musisz mieć kartę, adres pobytu tutaj i adres zamieszkania tam. Otwierasz kartę pacjenta zaznaczasz cudzoziemiec, państwo i w dokumentach uprawniających dodajesz dokument czyli tą kartę, zaznaczasz czy poświadczenie czy karta wpisujesz dane z tej karty: nr identyfikacyjny, datę ważności, symbol instytucji itp i dane pacjenta (adresy zamieszkania i pobytu) dalej wracasz do tej karty pacjenta i w ubezpieczeniu wybierasz "Ubezpieczony na podstawie przepisów o koordynacji" i ten dokument wskazujesz no i to wszystko w kartach pacjentów. No, a świadczenia wprowadzasz przez moduł Rozliczenia, w produkcie dodajesz np Świadczenie lekarza poz u pacjenta na podstawie przepisów o koordynacji, chyba że masz już wpisane normalnie to możesz poprawić dodawając  procedurę np "badanie lekarskie" i produkty edytując na te świadczenie u pacjenta na podstawie przepisów o koordynacji.  Po prawidłowej weryfikacji i żądaniu rozliczenia masz osobny szablon dla każdego pacjenta i ja do każdego rachunku imiennego dodaje ksero karty. Wprowadzania przez Rozliczenia nie dotyczą poświadczeń tylko kart i do tego nie ma osobnych rachunków. Tyle, że musisz te poświadczenia wpisać jak te karty EKUZ w kartach pacjentów.

Paweł:
Czasami trzeba też w odpowiednim dziale, a nie wejść i na pałę zakładać temat.

mon:
Dzięki MONI.  Ja tego nie wpisuję a jedynie rozliczam POZ, więc muszę jakoś ich uczulić jakie dane mają wprowadzać żeby było OK.

Moni:
Proszę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej