Problemy z aplikacjami > KS-PPS

Baza danych - osiągnięto koniec pliku

(1/4) > >>

andkac:
Witam serdecznie.

Podczas tworzenia kopii bezpieczeństwa pojawił mi się komunikat: I/O error file "C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB" Error while trying to read from file Osiągnięto koniec pliku.

Następnie przy zamykaniu KSPPS wyświetlił się komunikat Error KSPPS.EXE - Błąd aplikacji
Instrukcja spod "oxo2f2ccbO" odwołuje się do pamięci pod adresem "oxo2f2ccbbO". Pamięć nie może być "read".

Po ponownym uruchomieniu KSPPS wyświetla mi różne kody błędów kody: 902-002-027 Opis wewnętrzy Internal gds software consistency check (can't continue after bugcheck). Unsuccessful excecution caused by a system error that precludes successful excecution of subsequent elements. Error code: 13

oraz

I/O error for file "C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB" Error while trying to open file. Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces. Unsuccessful excecution caused by a system error that precludes successful excecution of subsequent statements Error Code: 24

oraz wiele innych, które blokują dostęp do bazy danych

Próba naprawy bazy programem fix.bat nie dała rezyultatu wyświetla się:
- bad checksum
- checksum error on database page 3753
gbak: ERROR: I/O error while trying to read from file.

Baza danych ma 514 Mb, na dysku jest dużo wolnego miejsca, program antywirusowy aktualny.

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Michał:
a czy nie masz przypadkiem problemów z dyskiem twardym? Sprawdziłbym go jakimś programem.

andkac:
Dysk sprawdzałem, program też instalowałem na drugim komputerze i to samo się dzieje.
Pozdrawiam

Norbert:

--- Cytat: andkac w Sierpnia 05, 2011, 11:25:44 am ---I/O error for file "C:\KS\KS-PPS\BAZA\KSPPS.FDB" Error while trying to open file. Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces. Unsuccessful excecution caused by a system error that precludes successful excecution of subsequent statements Error Code: 24

--- Koniec cytatu ---
Sprawdź czy w katalogu \ks-pps nie masz plików zaczynających się od małpy "@"
Jeżeli są to wywal  brutalnie i może będzie OK

andkac:
Plików zaczynających się od małpy "@" nie ma, więc to nie to, ale dzięki za podpowiedź.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej