collapse

Reklama


Autor Wątek: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit  (Przeczytany 17187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartsph

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« dnia: Czerwca 13, 2011, 10:12:01 am »
Witam serdecznie
Pracują w systemie Windows 7 64bit. W instrukcji programu NFZ-KO o instalacji w środowisku windows vista jest taka oto informacja:

2 Podstawowe zasady pracy z programem
2.1 Praca z programem w systemie Windows Vista
Praca w programie NFZ-KO na systemie Vista wymaga zapewnienia trzech opcji:
1. Należy pracować na systemie operacyjnym jako administrator systemu Windows (być zalogowanym do
systemu jako administrator).
2. Program NFZ-KO należy instalować, aktualizować i uruchamiać w trybie administratora  ? oznacza to,
że pliki Aktualizuj.exe i NFZKO.exe muszą mieć ustawione w atrybutach pliku zaznaczoną opcję "praca
w trybie administratora").
Aby na stałe wprowadzić administracyjny tryb uruchamiania aplikacji należy:
Kliknąć prawym przyciskiem myszy w plik uruchomienia aplikacji *.exe, i wybrać z menu
kontekstowego opcję 'Właściwości'
Przejść do zakładki 'Zgodność'
Zaznaczyć opcję 'Uruchom ten program jako administrator'
Wybrać OK w celu zapisania zmian.

Do tego miejsca sobie radzę  ;) natomiast dalej nie wiem ocochodzi

3.W BDE Administratorze (można go uruchomić z poziomu Panelu sterowania) należy ustawić ścieżkę do
katalogu założonego przez zwykłego użytkownika (np. użytkownika typu: Gość, a nie przez
administratora systemu). Musi tu być wskazany katalog posiadający wszystkie uprawnienia-czyli
utworzony przez zwykłego użytkownika. Ten katalog może mieć dowolną  nazwę i może być pusty (nie
musi zawierać żadnych danych). Może to być także katalog z danymi-ważne jest tylko to, żeby był
utworzony przez zwykłego użytkownika.
Aby to zrobić należy:
Utworzyć konto zwykłego użytkownika systemu i zalogować się jako zwykły użytkownik
Utworzyć podany wyżej katalog
Otworzyć program BDE Administrator (z Panelu sterowania Windowsa) i następnie wybrać
elementy:
BDE Administrator  -> zakładka Configuration  -> Drivers  -> Native  -> Paradox -> pole:  NET DIR
W polu NET DIR Administrator systemu musi wskazać katalog z pełnymi prawami dla wszystkich czyli
założony przez "zwykłego użytkownika" .
Zmiany w BDE należy zapisać klikając niebieską strzałkę na górnym pasku narzędzi (lub po wybraniu
menu Object/Aplly).

Nie mam u siebie "-> Paradox -> pole:  NET DIR" (tzn zakładka Configuration  -> Drivers  -> Native jest pusta)

Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione użytkownik podczas instalacji/aktualizacji lub
uruchamiania programu może napotkać następujące komunikaty błędów:
?Aktualizacja przerwana z powodu błędu?
Directory is loced
File is locked?
?Nie można zarejestrować biblioteki...Błąd dostępu do rejestru OLE?
?Network initialization failed. Permission denied. File ?.PDOXUSERS.NET. Directory??

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź, dodam jeszcze, że program NFZ-KO uruchamia się prawidłowo, lecz nie mam pewności jeśli pominę ten 3 punkt czy wszystko będzie ok. Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2011, 10:34:03 am »
Skoro działa to raczej jest ok. Opcja  NET DIR domyślnie wskazuje na C:\ gdzie jest PDOXUSERS.NET. Jeśli nie masz do tego pliku uprawnień to przy uruchamianiu programu by się pojawiał błąd.

Według opisu powinno być coś takiego jak w załączniku. Czy uruchamiasz "BDE Administrator" na koncie Administratora?

Offline bartsph

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 13, 2011, 10:51:35 am »
No właśnie w rozwinięciu Configuration --> Drivers --> Native   nie mam nic. ((Nie mogę również znaleźć na C:/ pliku PDOXUSERS.NET.))  Uruchamiam na profilu administratora jak i zwykłego użytkownika.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 13, 2011, 10:55:39 am »
ten plik może być ukryty. W WinXP nie jest ale może w 7 jest inaczej?

Właściwie strzelać to nie będę, a nie mam pod ręką komputera z Win7.
Jak działa to rób dokumentację akt. Albo żeby się nie napracować niepotrzebnie to najpierw na jakiejś kopii zatwierdź sobie byle jaką dokumentację, zobacz czy ją później będziesz mógł wyeksportować do pliku i wydrukować.

Offline bartsph

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 13, 2011, 11:46:04 am »
Zainstalowałem na XP i wszystko jest ok. Niestety będę musiał zrobić aktualizację oferty na windows 7 z nadzieją, że wszystko pójdzie ok. Dzięki i pzdr

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 13, 2011, 11:57:53 am »
testowałem na windows 7 64bit i po instalacji NFZ-KO wersji 2011.6.1.0 wszystko w BDE jest ok....sprawdź którą wersję instalowałeś i czy instalkę odpalałeś z prawami admina czy bez....dodatkowo jeśli będziesz instalował NFZ-KO raz jeszcze to upewnij się czy instaluje Ci razem z bazą borlanda...
Pozdrawiam

Piotr

Offline bartsph

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 13, 2011, 12:50:23 pm »
NFZ-KO wersji 2011.6.1.0 instalowałem na 100% tą wersję (razem z bazą borlanda), instalkę odpalałem prawami admina.... Nie wiem już sam czy to "olać" skoro program uruchamia się ok, czy nie będzie potem dziwnych problemów a czasu mało.....

Offline bartsph

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Instalacja NFZ-KO pod windows 7 64bit
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 28, 2011, 09:48:27 am »
Dla ciekawych -wszystko poszło ok. Wydruk prawidłowy, teraz tylko czekać na wyniki  :P

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]