collapse

Reklama


Autor Wątek: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO  (Przeczytany 5866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sinus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« dnia: Maja 11, 2011, 11:22:09 am »
Witam

Wiem, że jest to forum użytkowników KS-PPS, ale nie znalazłem innych stron/for z informacjami na temat programów do rozliczania z NFZ, ale stoję przed problemem wyboru takiego programu, ponieważ otrzymałem kontrakt (konkretnie to nie ja, ale moja mama) na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej(SPO) w jednym z powiatów w Małopolsce.
W tym momencie wiem o istnieniu programów do rozliczenia z NFZ takich jak:
- KS-PPS
- mMedica
- drEryk
- iMed24
Z tym, że z tego co przeczytałem to do rozliczania SPO można użyć tylko: KS-PPS lub mMedica. Istnieją jeszcze jakieś inne programy godne polecenia?
Teraz wiem tylko coś więcej o Medice, dzwoniłem to firmy, która ją rozprowadza i dowiedziałem się o paru rzeczach, np. że co rok muszę wykupić licencję oraz oprócz programu(240zł) można zamówić usługę instalacji, ale to kosztuje 300zł. Nie ukrywam, że najchętniej sam próbowałbym instalować/konfigurować oraz obsługiwać program, ale właśnie nie wiem czy jest to bardzo trudne (co nieco znam się "na komputerach", jestem programistą). Jak w tej kwestii wypada KS-PPS?
Czytając forum dowiedziałem się, że w KS-PPS nie trzeba opłacać licencji co rok, ale traci się możliwość aktualizacji programu. No, ale jak to jest z tymi aktualizacjami, często są jakieś krytyczne zmiany?

Nie do końca wiem czy w dobry dziale tworzę ten wątek, jeśli się pomyliłem to proszę o przeniesienie.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 11, 2011, 12:35:48 pm »
Witam
Czytając forum dowiedziałem się, że w KS-PPS nie trzeba opłacać licencji co rok, ale traci się możliwość aktualizacji programu. No, ale jak to jest z tymi aktualizacjami, często są jakieś krytyczne zmiany?
często są jakieś krytyczne zmiany? - co najmniej raz w roku  ;D
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2011, 08:34:02 am »
Zmiany mogą wynikać z zmiany przepisów ( i mogą być duże lub małe :) )

lub z prób ulepszeń K. ( i mogą być duże lub małe :) )

czyli loteria

Offline adamus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 2
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 16, 2011, 23:08:53 pm »
Rozliczam SPO na pps-ie i jesli o to chodzi to jest całkiem ok, ale aktualizacji raczej nie ominiesz, bo one właśnie głównie wynikają ze zmian przepisów. Przynajmniej te ważne. Skoro jesteś programistą to możesz sam coś stworzyć dla własnych potrzeb, format komunikatu xml jest ogólniedostępny.

Offline sinus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2011, 12:33:58 pm »
Skoro jesteś programistą to możesz sam coś stworzyć dla własnych potrzeb, format komunikatu xml jest ogólniedostępny.
W sumie powinienem zadać to pytanie wcześniej (jestem zielony jeszcze w systemach NFZu). Jak to jest z tymi programami do raportowanie/rozliczania? NFZ narzucane z góry kupno takiego programu(KS-PPS, mMedica)? W sensie czy nie ma innych(bezpłatnych) możliwości rozliczania?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2011, 12:45:08 pm »
Możesz nawet w notatniku napisać raport statystyczny, zapisać jako xml, spakować, zmienić rozszerzenie i voila.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2011, 13:08:40 pm »
Skoro jesteś programistą to możesz sam coś stworzyć dla własnych potrzeb, format komunikatu xml jest ogólniedostępny.
W sumie powinienem zadać to pytanie wcześniej (jestem zielony jeszcze w systemach NFZu). Jak to jest z tymi programami do raportowanie/rozliczania? NFZ narzucane z góry kupno takiego programu(KS-PPS, mMedica)? W sensie czy nie ma innych(bezpłatnych) możliwości rozliczania?
Nic nie ujmując  Twoim umiejętnością informatycznym, ale jeśli mało znasz się na temacie rozliczeń z NFZ
(a tak jakoś wynika z Twoich postów)  to proponuję nie kombinować, kupić KS-PPS-a (3-4 setki na rok to nie majątek raczej),
poczytać stosowne zarządzenia Prezesa NFZ , pośledzić fora takie jak to
i rozliczyć mamusię - bo w końcu o to chyba chodzi.
 

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 18, 2011, 13:11:02 pm »
Ewentualnie znaleźć kogoś kto się na tym zna, zapłacić mu i mieć z głowy problem.

Offline sinus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Wybór programu do rozliczania z NFZ. SPO
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 18, 2011, 13:24:08 pm »
Ok, to już wiem wszystko. dzięki  :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 146
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]