collapse

Reklama


Autor Wątek: Za dwa lata wr??cÄ? kasy chorych  (Przeczytany 4663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Za dwa lata wr??cÄ? kasy chorych
« dnia: Kwietnia 15, 2008, 11:57:31 am »
Pacjent??w zn??w czeka rewolucja. Od 2010 roku nie bÄ?dzie jednego Narodowego Funduszu Zdrowia, lecz sze??Ä? regionalnych. ChoÄ? ka??dy z tych funduszy bÄ?dzie mia?? siedzibÄ? w innym regionie, wszyscy Polacy bÄ?dÄ? mogli wybieraÄ?, do kt??rego chcÄ? nale??eÄ?. Ubezpieczanie pacjent??w bÄ?dzie wiÄ?c przypomina??o czasy, w kt??rych istnia??y kasy chorych.

 O rewolucji poinformowa??a szefowa resortu zdrowia Ewa Kopacz. W wywiadzie dla "Gazety Prawnej" powiedzia??a, ??e najp????niej na poczÄ?tku maja przedstawi projekt ustawy w tej sprawie.

"Ka??da osoba obecnie ubezpieczona w NFZ bÄ?dzie mia??a prawo wyboru, kt??ry fundusz bÄ?dzie zarzÄ?dzaÄ? jej sk??adkÄ? zdrowotnÄ?. BÄ?dÄ? one instytucjami niezale??nymi, prowadzÄ?cymi w??asnÄ? politykÄ? finansowÄ?. Te najlepsze przyciÄ?gnÄ? najwiÄ?kszÄ? liczbÄ? ubezpieczonych" - powiedzia??a Ewa Kopacz.

Projekt budzi kontrowersje, bo przypomina system z kasami chorych, kt??ry mia?? wiele zalet, ale te?? i wiele wad. Powszechnie krytykowano, ??e konkurencja miÄ?dzy kasami chorych jest fikcjÄ?. Mieszka??cy Mazowsza nie ubezpieczali siÄ? na ?šlÄ?sku, bo bali siÄ? problem??w z leczeniem na swoim terenie. Mazowiecka kasa chorych kontraktowa??a bowiem ??wiadczenia tylko na Mazowszu.

??r??d??o: Dziennik

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Za dwa lata wr??cÄ? kasy chorych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2008, 08:56:13 am »
Fajnie.
Nich wreszcie zacznie siÄ? co?? dziaÄ?, ale bez takiego fikcyjnego kontraktowania us??ug.
Jestem ubezpieczony i chcia??bym byÄ? traktowany na zdrowych zasadach:
1. Mam konto Ub. Zdrowotnego
2. Nie chorujÄ?c - konto mi siÄ? nabija
3. Na staro??Ä? w ramach mojego ubezpieczenia leczÄ? siÄ? lub np: w Szwajcarii usuwam sobie zmarszczki  ;D
4. Konto ubezpieczeniowe powinno podlegaÄ? dziedziczeniu lub cesji (to sÄ? moje pieniÄ?dze!)
Oczywi??cie to co napisa??em to du??y skr??t my??lowy

Kiedy?? by??a taka reklama w telewizji z Krzysztofem Kowalewskim jak wwo??Ä? go na salÄ? chorych i pytajÄ? o ubezpieczenie, a on wyjmuje co?? w rodzaju karty chipowej i m??wi z u??miechem w PZU
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Za dwa lata wr??cÄ? kasy chorych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2008, 09:07:45 am »
Ju?? to widzÄ?, jak wracajÄ? promesy na leczenie pomiÄ?dzy kasami.
A co do konta ubezpieczenia zdrowotnego to jestem za tym jak najbardziej. W tej chwili bez sensu p??acÄ? podw??jnÄ? sk??adkÄ? zdrowotnÄ?, ale za to podw??jnego leczenia nie mam. A dojdzie do tego jeszcze pewnie ubezpieczenie dobrowolne, wiÄ?c to ju?? bÄ?dzie trzecia sk??adka. Ju?? widzÄ? jakÄ? wysokÄ? sk??adkÄ? mi wyliczÄ?, bo w tej chwili nawet ubezpieczenia na ??ycie nie mogÄ? nigdzie wykupiÄ?.  :(

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 144
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]