collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym  (Przeczytany 6781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Witam.
Otrzymałem pismo z NFZ w sprawie rozliczenia umowy za 2009r.
W tej umowie były bledy , ktore trzeba było poprawic, czesc usunac a czesc rozliczyc z nadwykonań.
Wydawalo mi sie ze wszystko zrobilem dobrze, zwlaszcza ze zrezygnowalem z przesylania raportów rozliczeniowych, gdyz przechodzac na obecny Nowy system rozliczeniowy SZOI za mnie wygenerował raporty rozliczeniowe oraz wystawił szablony.
Okazało sie ze niestety SZOI to zle zrobił. Zle mi naliczył jednostki i do NFZ wyslalem zle rachunki.
System mi naliczył o 11 jednostek za duzo.
Otrzymalem informacje z NFZ ze musze wycofać te 11 punktów za usługi ktore były ujete i zapłącone w rachunkach.
Nie bardzo wiem jak to moge poprawic, gdyz juz przeszedlem na nowy system rozliczeniowy.
Obecnie jak  chcialbym wycofac te 11 jednostek, a majac umowe z Nowym systemie nie moge wyslac odpowiednim rapostem satystycznym tych danych z 2009r.
Jak mozna przejsc majac umowe z 2009r na nowy system rozliczeniowy ale po stronie KSPPS. Jak mozna wygenerowac taki raport statystyczny za umowy z 2009r aby uwzglednił te pozycje usuniete w wersji 5.2.0 czyli obowiazujacej w 2011.
Obecnie jak chce wygenerowac taki raport statystyczny to moge tylko za 2011, inne okienka sa poblokowane. Rozumiem ze nalezy sie zglosic do Kamsoftu , tylko czy Oni pomoga i jak temu zaradzic, Pozdrawiam i czekam na pomoc dzieki

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2011, 19:43:25 pm »
Straszny chaos.

Dlaczego nie możesz wysłać raportu statystycznego? Dlatego, że zmieniłeś model rozliczeń? Przecież to nie ma żadnego związku.
Co do wersji raportu statystycznego to może spróbuj zrobić raport w wersji 4.1.4.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 15, 2011, 19:54:15 pm »
Nie wiem jeszcze nie probowalem, ale jak bylem na szkoleniu tak to zrozumialem.
Mozna przejsc na Nowy Model Rozliczen, dla danej umowy ale wtedy trzeba wyslac to odpowiednim raportem statystycznym a konkretnie obowiazujacym obecnie czyli tym 5.2.0...
jesli to nie ma znaczenia to OK, Wtedy usunę dane pozycje, zrobie do nich raport statystyczny i bede mogl rozliczyc umowe nowym sposobem.
Rozumiem ze chcac usunac pozycje z SZOI nalezy usunac te pozycje z KSPPS, Bo kiedys to mialem jakies bledy i czasami modyfikowalem pozycje wysylajac dany rekord bez uslugi... usluga zerowa i takze mi sie to zerowalo...
Chyba wiec bede musial sprobowac. dotyczy to roku 2009r, wiec moze to obejmie wersja 5.1.5


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2011, 20:01:54 pm »
Obecnie jak chce wygenerowac taki raport statystyczny to moge tylko za 2011, inne okienka sa poblokowane.

Hmm u mnie normalnie można stworzyć taki raport za 2009 rok.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 15, 2011, 20:55:06 pm »
ok, mi chodziło tylko o wersje takiego raportu. Ja tez moge stworzyc takie raport ale na pewno nie w wersji obecniej tzn w 5.2.0.
A nie jestem pewny czy pozniej mozna bedzie rozliczyc w/g nowej wersji jak sie wczyta raport ze starą wersją, bo jak pisalem przeszedlem na nowy system rozliczeń umowa z 2009r.
dzieki

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 16, 2011, 20:33:10 pm »
ok, mi chodziło tylko o wersje takiego raportu. Ja tez moge stworzyc takie raport ale na pewno nie w wersji obecniej tzn w 5.2.0.
A nie jestem pewny czy pozniej mozna bedzie rozliczyc w/g nowej wersji jak sie wczyta raport ze starą wersją, bo jak pisalem przeszedlem na nowy system rozliczeń umowa z 2009r.
dzieki
też miałem taki problem - pomoc - telefon do kamsoftu który ci poda hasło 1dniowe do serwisu/admina gdzie będziesz mógł wyexportować świadczenia za lata ubiegłe w nowym formacie - gdyż pps generuje w starym formacie

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2011, 07:50:45 am »
Jeśli na SZOI masz nowy model naliczania do umowy z 2009 r. to taki sam model musisz ustawić w KS....obecnie nie trzeba dzwonić do Kamsoftu po hasło bo przycisk zmieniający model naliczania jest aktywny....

zmieniasz model w programie do umowy z 2009 r. i spokojnie generujesz raport w wersji 2.0 ... po wybraniiu oczywiście roku i umowy podczas tworzenia raportu SWX...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 21, 2011, 09:29:37 am »
Ok dzieki, tylko mozesz mi jeszcze podpowiedziec w ktorym miejscu nalezy jeszcze po stronie KSPPS zmienic ten tryb? bo szukalem i nic nie moge znalesc dlatego bede wdzieczny, dzieki pozdrawiam

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 21, 2011, 10:06:20 am »
w kontrakty>umowy jeśli najedziesz na umowę to masz niżej aktywny przycisk naliczanie NFZ....
Pozdrawiam

Piotr

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Nowy system rozliczeniowy a umowa z 2009. Problem z raportem statystycznym
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 21, 2011, 17:34:56 pm »
Ok dzieki, faktycznie jest cos takiego:) rozumiem ze wtedy bedzie mozna to wysalc z nowym raportem statystycznym wersja aktualna, dzieki Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]