collapse

Reklama


Autor Wątek: brak świadczeń przy ugodzie  (Przeczytany 13394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 0
brak świadczeń przy ugodzie
« dnia: Lutego 25, 2011, 13:36:25 pm »
Postępowanie zgodnie z instrukcją na SZOI, serwis - ugody - wybranie umowy źródłowej - wybranie umowy docelowej (ugody) i problem. Pod umową źródłową nie pojawiają się żadne świadczenia, z innych lat, a i owszem, z 2010 roku niestety. Po wybraniu ugody i próbie powiązania, system informuje, że umowy są z różnych zakresów świadczeń. Co robić?
Umowy z SZOI pobrałam jeszcze raz, okres rozliczeniowy mam odblokowany (2010)...

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2011, 16:55:33 pm »
A czy ugoda jest do 2010 roku? Kilkanaście dni temu realizowałem ugodę z AOS za 2009 rok.

Offline slana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 0
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2011, 17:37:44 pm »
PSY, tak, na razie mamy 2010, do 2009 jeszcze dojdziemy... mam nadzieję, najpierw muszę uporać się z tą. Co ciekawe, już raz przez tą procedurę przechodziłam, ale w nfz "podpięło" się pod 2011 rok, pod styczeń. I ugoda została rozliczona z kwotami i świadczeniami styczniowymi... w związku z tym pani ze statystyki poradziła, żebym zrobiła to ponownie. Bo tak czasem z systemem bywa. Tak powiedziała. Się pytam jak to teraz podpiąć i do czego. Ech, czarna rozpacz, najpierw walczyłam (czas przeszły chyba niekoniecznie uzasadniony:( z korektami, pacjentami z UE, którzy za cholerę nie chcą się dopiąć do rozliczeniowego, a teraz to. Pomóżcie, bo ręce opadają... oj jak nisko

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2011, 19:03:04 pm »
tzn. że jak? z tego co piszesz rozliczyłaś już nadlimity ze świadczeniami styczniowymi? to w jaki sposób bez ich usunięcia i korekty ze stycznia masz je jeszcze raz podpiąć pod ugodę? rozumiem że za nadlimity  masz zapłacone w styczniu? czyli rozliczyłać je bez ugody? czy jak ....bo się trochę pogubiłem .....
Pozdrawiam

Piotr

Offline slana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 0
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2011, 19:41:47 pm »
źle napisałam...
nie została rozliczona, po wysłaniu na SZOI umowy ugodowej, drogą standardową, tak jak ustawa przewiduje, otrzymałam raport zwrotny z szablonami zawierającymi świadczenia styczniowe za 2011. Nadlimity za 2010 rok nie zostały uwzględnione. I tak, dostałam dwa raporty rozliczeniowe na tą samą kwotę. Jeden poprzednią drogą, znaczy raportem rozliczeniowym, drugi żądaniem rozliczenia.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 25, 2011, 19:47:39 pm »
no to jeszcze raz....bo naprawdę się pogubiłem.....

1. dostałaś umowę ugodową..
2. przepięłaś produkty do umowy i wysłałaś rozliczeniowy...? według starego modelu naliczania....
3. dostałaś szablony za styczeń? ... nie rozumiem tego...
4. skąd się wzięło żądanie rozliczenia? wysłaś statystyczny jakiś?

z tego co wiem ugody rozliczane są w nowym modelu naliczania świadczeń i powinno się odpiąć produkty ze starej umowy i podpiąć je pod umowę ugodową ...wysłać statystyczny i żądać rozliczenia...no ale mogę się mylić bo co księstwo to....

Pozdrawiam

Piotr

Offline slana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 0
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 25, 2011, 20:32:03 pm »
po kolei
1. zrobione świadczenia za styczeń 2011, rap stat, żądanie rozliczenia, szablon na kwotę x
2. druk rachunku, eksport do ref (nawiasem mówiąc wiszą od trzech dni do zatwierdzenia)
3. dostałam ugodę, zgodnie z zaleceniami import do pps, przepięcie świadczeń, wysyłka raportu statystycznego
4. następnie raport rozliczeniowy (zgodnie z zaleceniem starym systemem, nie mam możliwości na SZOI zażądać niczego z 2010r)
5. zwrotka z informacją o wygenerowanych szablonach
6. import do pps
7. brak szablonu, mimo informacji o jego utworzeniu, w przeglądzie taka sama kwota jak w pkt 1, ta sama kwota, te same pozycje, znaczy styczeń 2011
a teraz nie mam możliwości przepięcia świadczeń, bo mimo kolejnego zaimportowania i umowy i ugody, świadczeń brak

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 25, 2011, 20:51:15 pm »
Trochę to wszystko dziwne co piszesz, wydaje mi się, że w ugodzie masz usługi z 2011 roku a nie jak powinno być z 2010. Sprawdź to.
Pozdrawiam!

Offline slana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 0
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 25, 2011, 21:22:58 pm »
w ugodzie mam usługi z 2010...

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 25, 2011, 21:35:19 pm »
7. brak szablonu, mimo informacji o jego utworzeniu, w przeglądzie taka sama kwota jak w pkt 1, ta sama kwota, te same pozycje, znaczy styczeń 2011

To masz w ugodzie pozycje ze stycznia 2011?
Pozdrawiam!

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 25, 2011, 22:59:07 pm »
7. brak szablonu, mimo informacji o jego utworzeniu, w przeglądzie taka sama kwota jak w pkt 1, ta sama kwota, te same pozycje, znaczy styczeń 2011
a teraz nie mam możliwości przepięcia świadczeń, bo mimo kolejnego zaimportowania i umowy i ugody, świadczeń brak

nie będziesz miała możliwości ponieważ pozycje te powinny mieć status rozliczone.....zgodnie z tym co widzisz w szablonach....
sprawdź w szablonach czy poprawnie masz ustawione filtry...tzn rok i takie tam...najlepiej ustaw szablony bez wystawionego rachunku...

a w podglądzie rozliczeniowego któr wysłałaś z ugody jakie masz pozycje? tylko te co powinny być z ugody? czy może właśnie się podpięły te styczniowe?
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2011, 23:00:38 pm wysłana przez Piotr29 »
Pozdrawiam

Piotr

Offline slana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 0
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 26, 2011, 10:55:15 am »
filtry w porządku, w podglądzie rozliczeniowego, wysłanego z ugody, pozycje z ugody, tylko, co prawda na nieco niższą kwotę niż wersja papierowa... ale brak jakiejkolwiek pozycji z 2011...?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 22, 2011, 11:35:25 am »
Witam, czy ktoś już wystawiał rachunek za nadlimity za pierwsze półrocze 2011. Aneksy podpisane i odesłane do NFZ Olsztyn, czy to będzie umowa do pobrania na SZOI i dopiero będzie można żądać rozliczenia
Edward z Kętrzyna

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 22, 2011, 11:59:19 am »
Wg mnie tak właśnie ma być ... najpierw aneks do pobrania a dopiero później żądanie rozliczenia....
Pozdrawiam

Piotr

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: brak świadczeń przy ugodzie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 22, 2011, 19:54:13 pm »
Wg mnie tak właśnie ma być ... najpierw aneks do pobrania a dopiero później żądanie rozliczenia....
no chyba jeszcze gdzieś w tym czasie - przepięcie produktów z umowy do ugody, I-sza faza itd...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]