collapse

Reklama


Autor Wątek: import świadczeń - błędy  (Przeczytany 5112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
import świadczeń - błędy
« dnia: Lutego 09, 2011, 03:38:51 am »
Nie wiem o co chodzi do końca, ale coś jest nie tak z importem świadczeń w ten najnowszej wersji: 2011.00.2.2
Naprawdę, oni muszą zawsze coś co działało zwalić i popsuć. Przez cały zeszły rok importowałem świadczenia, wszystko chodziło bez zająknięcia.
Około 6000 tys. świadczeń co miesiąc się importowało w POZ. Jedyny - logiczny zresztą komunikat - jaki się pojawiał - to to, że niezgodność danych pacjenta - w bazie np. Kowalska a w świadczeniach Nowak (sytuacja kiedy kobieta zmienia np. nazwisko). Na ok. 6 tys. porad było ok. 15 ostrzeżeń. Cały rok wszystko było OK aż do aktualizacji wersji.

Po wczytaniu umowy na 2011 do starszej wersji, coś 2010.0.5.1 (tak na szybko piszę z pamięci) - wszystkie porady się importują za styczeń 2011!!!

Po aktualizacji do 2011.00.2.2 te same świadczenia, które bez zająknięcia przeszły w 2010.0.5.1, około 80 świadczeń wywala z komunikatem - istnieje już taki pacjent z tym samym PESELem. Normalnie makabra jakaś. Reszta pacjentów dobrze a jakieś 80 pacjentów źle. Ciekawe według jakiego klucza  wybiera. Oczywiście, że istnieje ten sam pacjent z tym samym PESELem. A jak ma nie istnieć skoro Kowalski jest najpierw rejestrowany, wyraportowany w deklaracjach to nie dziwne że istnieje i potem ten sam PESEL jest importowany w świadczeniach - ten sam PESEL czyli ten sam Kowalski.

Ściągnałem nówkę z ftpa, zarejestrowałem świadczeniodawce w czystej bazie 2011.00.2.2 i na nówke, bez niczego zacząłem importować te same ok. 6 tys. świadczeń. Baza pusta, listy DEKLARACJI i pacjentów nie ma, błędów nie było no ale tym razem masa komunikatów typu: niezgodność pacjenta w pliku z pacjentem w bazie danych. Nazwisko: (tutaj pusto), imię (tutaj pusto) i nazwisko pacjenta z pliku. Kilkadziesiąt pozycji.
Jak może być niezgodność pacjenta jak baza była PUSTA???!!!

Normalnie brak słów.  :-\

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 09, 2011, 07:41:56 am »
Sprawdź raz jeszcze kolumny w pliku z którego importujesz....
Pozdrawiam

Piotr

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2011, 22:14:31 pm »
Miałem podobny przypadek. W jedenastej kolumnie masz PESEL opiekuna. gdy go wyrzuciłem było OK. Pacjent jest identyfikowany po swoim Peselu a pesel opiekuna tylko coś mieszał i właśnie wywalało mi taki błąd.

Offline skryptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 1
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2011, 23:01:20 pm »
Zmień identyfikatory zewnętrzne na swoje np. IMPORT201101 i zaimportuj powinno być ok. To identyfikatory zewnętrzne mieszają w imporcie. Ten komunikat i kilka innych znaczą tylko tyle, że świadczenie o tym identyfikatorze zewnętrzny istnieje już w bazie. Aby te problemy się nie powtarzały dobrze jest zmieniac identyfikatory każdego miesiąca według jakiegoś schematu. Ja stosuje jak wyżej.
Skryptor
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2011, 23:11:21 pm wysłana przez skryptor »

Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2011, 13:21:05 pm »
Zmień identyfikatory zewnętrzne na swoje np. IMPORT201101 i zaimportuj powinno być ok. To identyfikatory zewnętrzne mieszają w imporcie. Ten komunikat i kilka innych znaczą tylko tyle, że świadczenie o tym identyfikatorze zewnętrzny istnieje już w bazie. Aby te problemy się nie powtarzały dobrze jest zmieniac identyfikatory każdego miesiąca według jakiegoś schematu. Ja stosuje jak wyżej.
Skryptor
Raczej nie. Tak jak na szybko widzę, kolega wyżej ma zdaje się rację. Rzeczywiście, masa osób posiada dawny PESEL OPIEKUNA, potem noworodek dorósł, minęło parę lat i PESEL OPIEKUNA pozostał. NIe zmienia to faktu, że jest to poważny błąd ze strony kamsoftu.

Co do identyfikatorów zewnętrznych to raczej nie ma takiej opcji. Generowane są automatycznie i tu nie ma mowy, żeby coś było nie tak.
Zresztą jak napisałem, w wersji poprzedniej wszystko hulało jak trzeba, wszystko się zrąbało po aktualizacji do wersji *2.2.

Ale te PESELE opiekuna sprawdzę. Dzięki za wskazówkę

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2011, 16:14:27 pm »
Zmień identyfikatory zewnętrzne na swoje np. IMPORT201101 i zaimportuj powinno być ok. To identyfikatory zewnętrzne mieszają w imporcie. Ten komunikat i kilka innych znaczą tylko tyle, że świadczenie o tym identyfikatorze zewnętrzny istnieje już w bazie. Aby te problemy się nie powtarzały dobrze jest zmieniac identyfikatory każdego miesiąca według jakiegoś schematu. Ja stosuje jak wyżej.
Skryptor
Raczej nie. Tak jak na szybko widzę, kolega wyżej ma zdaje się rację. Rzeczywiście, masa osób posiada dawny PESEL OPIEKUNA, potem noworodek dorósł, minęło parę lat i PESEL OPIEKUNA pozostał. NIe zmienia to faktu, że jest to poważny błąd ze strony kamsoftu.

Co do identyfikatorów zewnętrznych to raczej nie ma takiej opcji. Generowane są automatycznie i tu nie ma mowy, żeby coś było nie tak.
Zresztą jak napisałem, w wersji poprzedniej wszystko hulało jak trzeba, wszystko się zrąbało po aktualizacji do wersji *2.2.

Ale te PESELE opiekuna sprawdzę. Dzięki za wskazówkę

Miałem kilka dni temu ten sam problem i komunikat i jak zauważyłem dotyczył on pacjentów zdublowanych w bazie (uboczny efekt importu danych deklaracji z Pakietu Świadczeniodawcy do PPS-a ).
U mnie pomogła konsolidacja pacjentów(Serwis->[C5 Konsolidacja]).
Koszmarnie długi proces, bo jeszcze każdego konsolidowanego
trzeba potwierdzać Enter-em ;-( ... ale po tym import danych przeszedł bez problemu.

 
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2011, 16:17:49 pm wysłana przez bart »

Offline XMAN

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 2
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:54:31 pm »
u mnie po konsolidacji w logach jest

Message log (2011-06-08 18:46:49)
Błąd: PUP Obecny: 30106;998161 Poprzedni:31036;998161 MSG: violation of PRIMARY or UNIQUE KEY constraint "PUP_IDUP_UK" on table "PUP"
Invalid insert or update value(s): object columns are
constrained - no 2 table rows can have duplicate column values
Error Code: 345
Błąd: PUP Obecny: 25249;-2 Poprzedni:33306;998161 MSG: violation of PRIMARY or UNIQUE KEY constraint "PUP_IDUP_UK" on table "PUP"
Invalid insert or update value(s): object columns are
constrained - no 2 table rows can have duplicate column values
Error Code: 345

baza sie wiszala i wolniej chodzila. sprawdzilem czy swiadczenia sie importuja. niestety ale mialem blad punktu umowy ?!. przywrocilem kopie i glowie sie nadal co z tym g* zrobic.

Offline XMAN

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 2
Odp: import świadczeń - błędy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:26:36 pm »
można tak:
- odszukac pacjęta po peselu z pliku błędy.csv w bazie,
- jezeli bedzie widniał 2 razy zły wpis usunąc,
- wykonać dla wszystkich błędów z csv ( tam gdzie jest błąd "W bazie danych istnieje już pacjent o podanym numerze PESEL.Debug27" )
- w nowym pliku csv usunąc pesel z 11 kolumny "pesel opiekuna".
- import

po ty import powinien wskoczyc bez problemu.

swiadczen juz zaimportowanych nie da sie zaimportowac, tak ze nie trzeba zmieniac numerów zew i wew.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 134
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]