collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 246550 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #165 dnia: Stycznia 19, 2013, 20:53:41 pm »
w którym OW tak było? i co zakwestionowali w tych adresach?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #166 dnia: Stycznia 19, 2013, 22:38:15 pm »
w którym OW tak było? i co zakwestionowali w tych adresach?

Mpi chcesz powiedzieć, że wpisujesz miejscowość x ulica x mimo, że jej nie ma ?
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #167 dnia: Stycznia 19, 2013, 22:59:15 pm »
u nas swego czasu fundusz odrzucił ogromna ilość deklaracji ze względu na niepoprawne adresy, także taka opcja odpada
Powinien być wpisany taki adres jaki jest w podawany w Dowodzie Osobistym. Chyba to jest podstawa sposobu wpisywania adresu. Nic innego nie może żadać NFZ. Chyba że mają własny podział terytorialny i spis miejscowości niż ten obowiązujący

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2951
  • Pomógł? 155
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #168 dnia: Stycznia 20, 2013, 09:41:39 am »
W NFZ może być inaczej, przykład w SIMP jak nie uzupełni się w adresie pozycji ulica chociaż jej fizycznie nie ma to się nie zatwierdzi ankiety z cytologii. Dlatego w ulicy wpisuję jeszcze raz miejscowość i jest OK
Edward z Kętrzyna

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #169 dnia: Stycznia 20, 2013, 11:37:05 am »
Ja osobiście nie wpisuję adresów, ale widzę że w przychodniach wpisują miejscowość i miejscowość w ulicy. Ja tak nawet mam w danych jednej przychodni - ponieważ zostało tak w rejestrze ZOZ wpisane.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #170 dnia: Stycznia 24, 2013, 16:26:31 pm »
Swego czasu pisałem miejscowość w polu ulicy, z zamierzchłych czasów (KS-SWD) gdzieniegdzie mam wpisane zamiast ulicy "." lub "/". Obecnie jeżeli na deklaracji jest tylko miejscowość to w polu ulica wpisuję "BRAK".

Co do aptek to na ~6000 recept wydrukowanych z PPS'a nie przypominam sobie żeby ktoś się czepiał błędnych danych adresowych, ale najlepiej pogadać z jakimś farmaceutą.

Offline Grumens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
  • warmińsko - mazurski NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #171 dnia: Stycznia 28, 2013, 15:57:30 pm »
Zrobiłem kopię szablonu recepty, ponieważ kod świadczeniodawcy nie mieścił się na recepcie. Zmniejszyłem napis "Świadczeniodawca" i przesunąłem kod w lewo, żeby cały się mieścił. No i dzisiaj pielęgniarka zgłosiła, że dzwoniono z dwóch aptek z powodu błędnego kodu kreskowego świadczeniodawcy. Podobno ten kod jest za długi, za dużo kresek, tak twierdzi aptekarka. Nie wiem w czym problem, w opcjach zmieniłem na wydruk recepty 2012 ale widzę, że kod jest taki sam. Sprawdzałem jak wygląda kod recepty 2012 i kod mojego szablonu i wyglądają podobnie. Co robić?


EDIT: Sprawdziłem w szablonie i w kodzie jest REGON, ale kod zajmuje prawie całą szerokość recepty, natomiast na receptach wydrukowanych z SNRL kod jest krótki. Zajmuje około 1/3 szerokości recepty. No i na szablonie kod wygląda normalnie a na wydruku jest szeroki.

EDIT2: Narobiłem paniki ale udało się rozwiązać problem. W danych świadczeniodawcy wpisałem nowy numer REGON, dłuższy i był problem. Zmieniłem na stary i wszystko gra.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2013, 18:07:21 pm wysłana przez Grumens »
Pozdrawiam
Grumens

Offline Rozliczenia NFZ w SERUM

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #172 dnia: Stycznia 31, 2013, 00:41:56 am »
Z adresami na receptach to jest jazda. W Warszawie na Ursynowie jest Aleja Komisji Edukacji Narodowej ale wszyscy używają skrótu Al. KEN. Po Warszawie krąży opowieść, że jeden lekarz własnie za to, za używanie skrótu nazwy ulicy, dostał karę.
Podobno sprawa trafiła do sądu i dopiero tam chłopina się wybronił udowadniając, że zapis Al. KEN jest jak najbardziej prawidłowy. Dowodem na poprawność adresu miał być fakt, że sam mieszka przy Alei Komisji Edukacji Narodowej a Fundusz decyzje o nałożeniu kary przysłał na adres domowy pisząc na kopercie Al. KEN a korespondencja dotarła ...

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #173 dnia: Stycznia 31, 2013, 15:49:14 pm »
Witam... Oczywiście małe zapytanie do konfiguracji szablonu RECEPTY, mianowiście posiadam 13 końcówek licencji KS-PPS - oraz serwerek który udostępnia bazę - potrzebuje małej pomocy do skonfigurowania RECEPTY dla każdego lekarza aby drukować na recepcie IMIĘ NAZWISKO (lekarza) oraz NUMER WYKONYWANIA ZAWODU....

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #174 dnia: Stycznia 31, 2013, 15:56:59 pm »
zmienna RECEPTA_LEKARZ na Tak

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #175 dnia: Lutego 28, 2013, 12:06:27 pm »
Czy zna ktoś sposób na drukowanie dawkowania leku robionego?
W lekach gotowych nie ma żadnego problemu.
A w recepturowych nie mogę znaleźć żadnej opcji dodania takiej informacji.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #176 dnia: Marca 16, 2013, 17:43:40 pm »
Witam!

Proszę o informacje:
czy powinny się drukować (jest to obligatoryjne) cyferki przy kodach kreskowych dot. świadczeniodawcy (regon z prefiksami) i pesel (pesel plus dodatkowa cyfra na końcu) ?
Jesli tak, to jak to ustawić w PPS-ie?

W przychodni, która z Eryka drukuje recepty cyferki przy w/wym. kodach kreskowych się drukują. Tylko, że w Eryku nie ma możliwości włączenia/wyłączenia tych cyferek.

Dziękuje z góry za pomoc.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #177 dnia: Marca 16, 2013, 23:35:00 pm »
Rozporządzenie w sprawie recept nie narzuca takiego wymogu dla REGON i NPWZ.
(Wymaganie co do drukowania oznaczenia cyfrowego może się pojawić w PN,
ale nawet jeżeli tam jest to będzie dotyczyło jedynie numeru recepty).

Jak wejdziesz do edycji szablonu, to w inspektorze obiektów,
dla wskazanego obiektu z kodem kreskowym, kliknij właściwości barcode (takie trzy kropki po prawej).
Będziesz wtedy mógł zaznaczyć checkbox - "drukuj wartość kodu".

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #178 dnia: Marca 17, 2013, 11:19:07 am »
Dzięki za kompleksową informacje "Lastryko".

Mam jeszcze jeden dylemat dot. tego, co powino być drukowane (wg rozporządzenia o receptach) w polu świadczeniodawca. Jeżeli przychodnia nazwijmy ją (dla zilustrowania problemu) podstawowo-specjalistyczna ma dwie jednostki organizacyjne: 01 Poradnia POZ (komórka:gabinet lekarza) w mieście A i 02 Poradnia Specjalistyczna w mieście B (komórka: gabinet aos), to co powinno być drukowane w polu świadczeniodawca dla jednostki organizacyjnej 02.
Główna siedziba placówki jest w mieście A.

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #179 dnia: Marca 19, 2013, 10:08:35 am »
Witam,
Kupiłam drukarkę HP Deskjet Ink 3525, no i mam problem z ustawieniem wydruku aby recepta się poprawnie wydrukowała ( drukuje tylko ścietą na pół receptę). czy ktoś się orientuje czy wymiary wydruku trzeba gdzieś ustawić w PPSie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 285
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]