collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed  (Przeczytany 5154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« dnia: Stycznia 27, 2011, 09:22:11 am »
Witam,

Pierwszy to mój post tutaj, więc przywitam się najpierw :)

Mam problem na niektórych stanowiskach z zalogowaniem się do systemu. Na niektórych (różnych, bez reguły) przy próbie zalogowania się użytkownik dostaje komunikat, np taki:

Liczba osób pracująca w tej chwili w systemie to 22. Nie można zalogować kolejnej osoby.
---
Aby wejść do systemu inna osoba musi zostać wylogowana. Jeśli któreś ze stanowisk komputerowych zakończyło swoją działalność w sposób niekontolowany, zaleca się zalogowanie na tym stanowisku celem odświeżenia listy logowań. Jeśli konieczna jest praca większej liczby osób, prosimy o zakup kolejnych licencji.

Opis wewnętrzny:
PL-L0059;Liczba osób pracująca w tej chwili w systemie to 22. Nie można zalogować kolejnej osoby.

Na przykład, bo ta liczba zalogowanych osób wg systemu jest różna, tu akurat 22. A posiadamy wykupionych 10 stanowisk...

Niektóre stanowiska wg menedzera sesji są zalogowane kilkakrotnie i stąd problem, tylko czemu tak się dzieje? Nie zależy to od nieprawidłowego zamknięcia systemu, sam to sprawdziłem.
I co gorsze jest tak, że tydzień dwa jest spokój, a potem przez dwa, trzy dni znowu...

Wydaje mi się (bo pewny nie jestem), ze problemy zaczęły sie od aktualizacji, gdzie trzeba było zająć się widokiem V$S (chyba 2010.03.0.04).
Wgrywanie pliku licencji było gdzieś w maju, więc znaczenia raczej nie ma...

Z góry dzięki za pomoc!

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2011, 13:29:25 pm »
Witam!

1. Twoje końcówki łączą się lokalnie z serwerem, czy przez serwer terminali/pulpit zdalny ?

Wydaje mi się (bo pewny nie jestem), ze problemy zaczęły sie od aktualizacji, gdzie trzeba było zająć się widokiem V$S (chyba 2010.03.0.04).

Tak, widok spowodował problemy z logowaniem tylko, że ta zmiana (dot. V$S) raczej ma za zadanie naprawić niekiedy niepoprawnie działające logowania.

Sprawdź, czy numery stanowisk (moduł INNE) kolejnych końcówek masz wpisane jako tekst, czy jako liczby - szczególnie jeśli się łączysz przez serwer terminali/pulpit zdalny.

Offline eel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2011, 23:51:27 pm »
Końcówki łączą się lokalnie i 3 zdalnie.

Nie do końca rozumiem:
Sprawdź, czy numery stanowisk (moduł INNE) kolejnych końcówek masz wpisane jako tekst, czy jako liczby - szczególnie jeśli się łączysz przez serwer terminali/pulpit zdalny.

Nr stanowisk sa wpisane jako kolejne nr (np. 1, 2, 3...). Mam wpisać "jeden", "dwa" itd?

Dzisiaj zauważyłem, że wiele sesji narobiło stanowisko (pulpit zdalny), na którym liczyły się porady do ZD-3. Po zakończeniu liczenia liczba sesji z tego stanowiska spadła do 1.

Być może jakieś zadanie szczególnie obciążające bazę powoduje dublowanie sesji?

----Edit ----
W rejestrze NR_STANOWISKA ma typ "Wartość ciągu", czyli tekst. Może tutaj pozmieniać na liczbę?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2011, 08:25:26 am wysłana przez eel »

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2011, 19:44:24 pm »
W rejestrze NR_STANOWISKA ma typ "Wartość ciągu", czyli tekst. Może tutaj pozmieniać na liczbę?

Nie zmieniaj, ma być właśnie jako tekst. Przypuszczałem, że możesz mieć NR_STANOWISKA typu liczba. MK to wyjaśnił w innym poście dot. kłopotów z logowaniem: http://forumpps.pl/index.php?topic=3574.0

Offline eel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2011, 20:03:44 pm »
Śledziłem ten post, ale tam jest inna sytuacja - u mnie jest trzech userów na zdalnym pulpicie i korzystają HKCU i każdy ma swój nr stanowiska i to działa.

Problem tylko z dublowaniem tych... sesji bazy. :/

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2011, 21:06:37 pm »
Sprawdzałeś jak to wygląda w module Serwis (Serwis->Sesje bazy danych), nie ma tam np. zablokowanych sesji ?

Inna przyczyna (poza Somedem) problemów jaka przychodzi mi do głowy to funkcjonowanie sieci lub urządzenia/urządzeń aktywnych w niej działających. Jeśli masz sieć np. częściowo bezprzewodową to czasami zdarzają się 'podwieszenia' powodujące blokowanie sesji.

Zgłaszałeś temat do Kamsoftu? Na początku czasami zbywają lakoniczną odpowiedzią, a jeśli jest się cierpliwym (w podsyłaniu kolejnych pytań) to Ktoś wreszcie 'pochyli' się nad problemem.

Offline eel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z zalogowaniem sie do KS-Somed
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2011, 21:18:24 pm »
 :)

No to będę ich naciskał.

Zastanawiające dla mnie jest to, że kilka stanowisk się loguje i jest ok. W pewnym momencie jedno ze stanowisk wykonuje jakąś operację, która sporo obciąża serwer (np. ja generując dane do ZD-3) i to stanowisko nagle w menedżerze sesji pojawia sie kilkanaście razy.

Aha i nie da się zamknąć sesji z poziomu menedżera. W komunikacie błędu jest, że SYSDBA ma błędne hasło, ale sprawdzałem, hasło jest prawidłowe...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]