Rozliczenia świadczeń > Problemy dotyczące wszyskich rodzajów świadczeń

Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja

<< < (2/22) > >>

Monia:
Byłam na szkoleniu i jestem pod wrażeniem, a tak na prawdę to wyszłam głupsza niż weszłam. Brawo- Pan prowadzący, chcemy więcej takich szkoleń! Dzięki dla mpi, dobre streszczenie szkolenia. Po powrocie nie mogłam się otrząsnąć, lecz po dogłębnej analizie i konsultacji zagadnienia dochodzę do wniosku, że szkolenie na ten temat mogło trwać jakieś 10 min. Ważne punkty dla Nas świadczeniodawców to:
-wprowadzenie uprawnień w SZOI( uwaga: żeby zadziałało trzeba po zatwierdzeniu zamknąć SZOI i ponownie otworzyć, doszłam do tego sama- cieszyłam się jak dziecko)
-utworzyć raport statystyczny( modlić się żeby nie było błędów)
-żądać rozliczenia( pięknie brzmi) gdy nie ma błędów w raporcie stat. zwrotnym
-zaimportować szablon rachunku
-utworzyć rachunek
to wszycho według mnie
Mam dwa pytania: primo- co zrobić gdy: raport zwrotny stat. jest z błędami. Czy korygować do skutku i dopiero żądać rozliczenia?
secundo- co zrobić gdy status  rachunku będzie: sprawdzony-oczekuje na korektę
Proszę o wyjaśnienie krok po kroku. Dziękuję z góry Wszystkim którzy pokuszą się o wyjaśnienie oraz Tym którzy zrobili tą niesamowitą frekwencję na szkoleniu.

mpi:
Jeszcze w międzyczasie pobrać zwrotny statystyczny do programu.


--- Cytat: Monia w Stycznia 25, 2011, 23:17:24 pm ---co zrobić gdy: raport zwrotny stat. jest z błędami. Czy korygować do skutku i dopiero żądać rozliczenia?

--- Koniec cytatu ---

jeżeli masz nadwykonania, to możesz zignorować te błędy i poprawić je po rozliczeniach. Wyślesz je w następnym statystycznym za miesiąc. Jeśli nie masz nadwykonania a zależy Ci na jak największym rachunku to poprawasz do skutku i dopiero "żadasz"


--- Cytat: Monia w Stycznia 25, 2011, 23:17:24 pm ---co zrobić gdy status  rachunku będzie: sprawdzony-oczekuje na korektę

--- Koniec cytatu ---

zgaduję... "zażądać" szablonu do korekty i ją utworzyć? Albo może powstał przy okazji rozliczenia miesiąca szablon do korekty ale nie jej nie utowrzyliśmy i nie przesłaliśmy. Okaże się "w praniu"

Edit:
Niedługo w materiałach ofertowych zamiast pacjent będzie system, operacja to reset, choroba to awaria, lekarze będą serwisantami a psycholodzy programistami...

Paweł:
U nas szkolenie jak zwykle. Czyli czytanie prezentacji, któe wszyscy mieli na kartach :D Nawet ktoś się zapytał czy ma to jakiś sens ale został zbyty milczeniem :D . Już widzę, te tematy na forum, które pojawią sie od początku lutego:
- ratunku nie mam uprawnień w SZOI
- pomocy wysyłam raport rozliczeniowy a SZOI go nie przyjmuje
- pomóżcie bo byłam/byłem na szkoleniu a nie wiem o co chodzi
i najlepsze:
- witam. czy coś się zmieniło w rozliczeniach w tym roku :D

Z tego szkolenia wyniosłem to, że pod koniec miesiąca trzeba sobie profilaktycznie robićżądanie rozliczenia bo jak będą korekty które nie są wystawione to nie wyjdzie rachunek na następny miesiąc. No chyba, że coś źle zrozumiałem :D

Piotr29:
Z tym że takie żądanie możesz wystawić najwcześniej z dniem ostatnim miesiąca który chcesz rozliczyć chyba że masz zgodę na wcześniejsze rozliczenie.....

wojciech.re:

--- Cytat: Paweł w Stycznia 26, 2011, 12:39:51 pm ---Z tego szkolenia wyniosłem to, że pod koniec miesiąca trzeba sobie profilaktycznie robićżądanie rozliczenia bo jak będą korekty które nie są wystawione to nie wyjdzie rachunek na następny miesiąc. No chyba, że coś źle zrozumiałem :D

--- Koniec cytatu ---

ja zrozumiałem że jeżeli ktoś nie przyślę korekty (dostanie szablon a nie wystawi) to nie zapłacą rachunku -  jak wiadomo korekta będzie wychodzić sama. Korekta tak jak do tej pozy blokuje limit do swojej wysokości do momentu przyklepania przez pracownika NFZ.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej