collapse

Reklama


Autor Wątek: Porady POZ od sierpnia  (Przeczytany 60514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 14, 2008, 15:44:47 pm »
Aneksowanie um??w w rodzaju: POZ

W nawiÄ?zaniu do komunikatu z 30.07. br. dotyczÄ?cego aneksowania um??w w rodzaju: POZ informujemy, i?? po w??Ä?czeniu nowej funkcjonalno??ci systemu, ostateczne rozliczenie ??wiadcze??  za lipiec 2008 nastÄ?pi po zako??czeniu procesu aneksowania um??w. Po wczytaniu aneks??w do um??w i pobraniu najnowszej wersji oprogramowania rozliczeniowego, nale??y wystawiÄ? dokumenty rozliczeniowe (korekty) w zwiÄ?zku ze zmianÄ? stawki kapitacyjnej. 

Jednocze??nie przypominamy o sprawozdawczo??ci w formie komunikat??w SWX, kt??ra obowiÄ?zuje od 01.05.2008 r. Nowe us??ugi, kt??re wprowadza ZarzÄ?dzenie nr 51/2008/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 29 lipca 2008 r., bÄ?dÄ? mog??y byÄ? sprawozdawane dopiero po pobraniu aneks??w do um??w. Sprawozdawczo??Ä? za lipiec 2008 powinna byÄ? sporzÄ?dzona w formie dotychczas obowiÄ?zujÄ?cej.
Na Pa??stwa wniosek termin sk??adania sprawozdawczo??ci za sierpie?? 2008 zostaje przed??u??ony do 30 wrze??nia 2008 r.


Kwalifikacja porad udzielanych przez lekarza POZ dla cel??w sprawozdawczo??ci w zwiÄ?zku z ZarzÄ?dzeniem Nr 51/2008/DSOZ Prezesa NFZ zmieniajÄ?cym warunki zawierania i realizacji um??w o udzielanie ??wiadcze?? opieki zdrowotnej w rodzaju POZ

Zachodniopomorski OW NFZ  przedstawia Pa??stwu wytyczne zawarte w pi??mie z Centrali NFZ CF/DSOZ/HKL/2008/075/0613/W/14197 z dnia 11.08.2008 r.:

"Porady udzielane przez lekarza POZ pacjentom nale??y kwalifikowaÄ? dla cel??w sprawozdawczo??ci, zgodnie z poszczeg??lnymi opisami ??wiadcze?? zawartymi w kolumnie "Nazwa jednostki sprawozdawanej", w wierszach oznaczonych L.p. 1.1 - 1.4 za??Ä?cznika nr 4 do zarzÄ?dzenia Nr 51/2008/DSOZ z dnia 29 lipca 2008r. zmieniajÄ?cego zarzÄ?dzenie w sprawie okre??lenia warunk??w zawierania i realizacji um??w o udzielanie ??wiadcze?? opieki zdrowotnej w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna (za??Ä?cznik nr 5 do umowy), tj. wed??ug przyczyny danego kontaktu pacjenta z lekarzem i udzielonej w zwiÄ?zku z tym porady.
Zatem, w odniesieniu np. do pacjenta z zapaleniem p??uc, kt??remu przy okazji aktualnie udzielonej porady - przyczyna: infekcja - zosta??y powt??rzone leki w zwiÄ?zku ze zdiagnozowanÄ? u niego wcze??niej chorobÄ? przewlek??Ä? (np. cukrzyca i/lub CHUK), w raporcie z realizacji umowy powinien byÄ? on zakwalifikowany do jednej z grup porad opisanych w punktach 1.3 i 1.4 w/w za??Ä?cznika do umowy, czyli do grupy porad udzielonych z przyczyn  innych  ni?? cukrzyca  i/lub CHUK. Analogicznie nale??y kwalifikowaÄ? wszystkie porady udzielone przez  lekarza poz w okresie sprawozdawczym. Dotyczy to tak??e sytuacji, w kt??rej cukrzyca i CHUK sÄ? chorobami wsp????istniejÄ?cymi."


I to tyle z ZOW NFZ

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 14, 2008, 19:38:48 pm »
I to tyle z ZOW NFZ

czyli jak zwykle ... narabia burdelu a wy sobie radzcie :-/
u mnie oczywiscie jeszcze zadnych aneksow na POZ nie ma (ostatni byl z 01.07.2008 ale nie zauwazylem zeby cos zmienial),
POZ za lipiec rozliczylem ok 4-5.08.2008

a wczoraj po wyslaniu I fazy miedzy innymi ze swiadczeniami POZ za sierpien dostalem zwrotke ze wykazane produkty sa niezgodne z tymi w NFZ ... czyli .. u nich juz sie zmienilo a my dalej w d...

pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 20, 2008, 10:49:59 am »
Napisa??em ??opatologicznÄ? instrukcjÄ? dla jednego z lekarzy, zmiany ??wiadcze?? na zgodne z zarzÄ?dzeniem 51/2008/DSOZ, mo??e komu?? forumowicz??w siÄ? przyda.

Widocznie potrzebujÄ? urlopu :). Najwy??szy czas odpoczÄ?Ä?  ;D
A ja rozpoczynam od jutra  ;D, czas na hard reset  :D. Mam nadzieje tylko ??e rzeczywisto??Ä? NFZ-towska, nie zmieni siÄ? tak ??e, po urlopie bÄ?dÄ? musia?? i??Ä? na chorobowe.  ;D

Zmiana ??wiadcze?? na zgodne z nowym zarzÄ?dzeniem 51/2008/DSOZ:

1.Ustawiamy w filtrach w module rozliczenia -> ??wiadczenia:
•   Filtr umowa: umowa POZ
•   Filtr produkt kontraktowy: ?šwiadczenia lekarza POZ
2.Eksport ??wiadcze?? do pliku *.xls
3.Usuwamy ??wiadczenia. Wyczy??Ä? -> usu?? wszystkie ??wiadczenia,
4. W arkuszu Excel, zmieniamy:
•   w kolumnie BZ – kod produktu jednostkowego, dla ??wiadcze?? z rozpoznaniem wg klasyfikacji ICD10: I00-I99 (Choroby uk??adu krÄ???enia) i E10-E14.9 (Cukrzyca) zmieniamy kodu z 501000000044 na 501000000075
•   w kolumnie BZ – kod produktu jednostkowego, dla pozosta??ych ??wiadcze?? zmieniamy kod z 501000000044 na 501000000077
•   w kolumnie BZ – kod produktu jednostkowego, dla ??wiadcze?? z rozpoznaniem wg klasyfikacji ICD10: I00-I99 (Choroby uk??adu krÄ???enia) i E10-E14.9 (Cukrzyca) zmieniamy kodu z 501000000045 na 501000000076
•   w kolumnie BZ – kod produktu jednostkowego, dla pozosta??ych ??wiadcze?? zmieniamy kod z 501000000045 na 501000000078
Zapisujemy plik.
5. W programie KS-PPS importujemy umowÄ? z aneksem zmieniajÄ?cym porady lekarza POZ.
6. Importujemy plik *.xls ze ??wiadczeniami lekarza POZ.

witam

2 pytanka
- czy jezeli czesc tych swiadczen POZ poszlo juz "po staremu" w I fazie to tez moge postapic wg tej procedury ?
- probowalem zrobic export do xlsa (i csv) swiadczen POZ w Rozliczenia->Swiadczenia ale otrzymuje plik wynikowy tylko z naglowkami kolumn ale bez swiadczen .. na innych zakresach umow swiadczenia sie exportuja .. ma ktos pomysl o co biega ?
za to bez problemu robi sie export w module POZ, moze mozna z niego wyeksportowac, w Rozliczeniach usunac i potem ponownie zaimportowac po poprawce ? (tylko w POZ czy w Rozliczeniach ?

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 20, 2008, 17:12:34 pm »
2 pytanka
- czy jezeli czesc tych swiadczen POZ poszlo juz "po staremu" w I fazie to tez moge postapic wg tej procedury ?
- probowalem zrobic export do xlsa (i csv) swiadczen POZ w Rozliczenia->Swiadczenia ale otrzymuje plik wynikowy tylko z naglowkami kolumn ale bez swiadczen .. na innych zakresach umow swiadczenia sie exportuja .. ma ktos pomysl o co biega ?
za to bez problemu robi sie export w module POZ, moze mozna z niego wyeksportowac, w Rozliczeniach usunac i potem ponownie zaimportowac po poprawce ? (tylko w POZ czy w Rozliczeniach ?

1. Tak,  zostaniesz przy pr??bie wyczyszczenia ??wiadcze?? poinformowanym komunikatem, ??e ??wiadcze?? bÄ?dÄ? usuniÄ?te i przes??ane w raporcie statystycznym.

UWAGA! Wykonanie tej funkcji usunie wpisy o wykonanych ??wiadczeniach spe??niajÄ?ce wybrane warunki wyszukiwania i filtry. DO POZYCJI ROZLICZONYCH ZOSTANÄ? UTWORZONE STORNA I WYS?ANE NAJBLI??SZYM RAPORTEM STATYSTYCZNYM, CO SPOWODUJE ICH USUNIÄ?CIE W NFZ. Czy na pewno chcesz kontynuowaÄ??

2. Ja wybiera??em u g??ry w filtrach rozliczenia->??wiadczenia, pola produkt kontraktowy i umowa i wszystko by??o eksportowane do pliku *.xls. A w module POZ, nie pr??bowa??em wyeksportowaÄ? ??wiadcze?? i importowaÄ? ich w rozliczeniach.

 
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 21, 2008, 10:33:07 am »
1. Tak,  zostaniesz przy pr??bie wyczyszczenia ??wiadcze?? poinformowanym komunikatem, ??e ??wiadcze?? bÄ?dÄ? usuniÄ?te i przes??ane w raporcie statystycznym.

UWAGA! Wykonanie tej funkcji usunie wpisy o wykonanych ??wiadczeniach spe??niajÄ?ce wybrane warunki wyszukiwania i filtry. DO POZYCJI ROZLICZONYCH ZOSTANÄ? UTWORZONE STORNA I WYS?ANE NAJBLI??SZYM RAPORTEM STATYSTYCZNYM, CO SPOWODUJE ICH USUNIÄ?CIE W NFZ. Czy na pewno chcesz kontynuowaÄ??

ok testowalem to na boku na virtualnej maszynie z kopia PPSa i to samo sie pojawilo

Cytuj
2. Ja wybiera??em u g??ry w filtrach rozliczenia->??wiadczenia, pola produkt kontraktowy i umowa i wszystko by??o eksportowane do pliku *.xls. A w module POZ, nie pr??bowa??em wyeksportowaÄ? ??wiadcze?? i importowaÄ? ich w rozliczeniach.

no to robilem to samo ..
i na virtualnej wyszedl mi plik tylko z naglowkami kolumn (robil sie 2-3 sekundy)
a na roboczej wyszedl mi plik z jakimis ok 150 swiadczeniami zamiast ponad 2200 ...
grrrr

pozdrawiam



Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 24, 2008, 07:58:49 am »
Czy kto?? (zw??aszcza w Kujawsko-Pomorskim) ma ju?? aneks zawierajÄ?cy nowe ??wiadczenia?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 24, 2008, 11:08:07 am »
W ??adnej z przychodni, kt??re majÄ? zawartÄ? umowÄ? na ??wiadczenia lekarza w POZ i kt??re obs??ugujÄ?, nie majÄ? wystawionych aneks??w z nowymi poradami. A czekam jeszcze na aneksy z REH, OPD, otrzyma??em tylko aneks na PSY. A do ko??ca miesiÄ?ca jeszcze zosta?? tylko tydzie??.  >:(
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:29:04 pm »
MALOPOLSKA
ja mam aneks na POZ mniej wiecej od polowy sierpnia
na REH mam juz 2 aneksy ale to jeszcze nie koniec bo bedzie conajmniej jeden jeszcze
na STM mam 2 aneksy ale tez bedzie conajmniej jeden jeszcze

pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 29, 2008, 15:54:18 pm »
Dzisiaj na SZOI wreszcie pojawi?? siÄ? aneks do POZ zawierajÄ?cy nowe ??wiadczenia (szybcy sÄ? ;) ). Teraz to dopiero bÄ?dzie zabawa.

Mam jeszcze pytanko. Po jednej z aktualizacji PPS'a w module POZ ??wiadczenia, kt??re musimy wpisywaÄ? (wcze??niej 2 teraz 4) przeskoczy??y mi na koniec listy (za tymi, kt??rych nie musimy wpisywaÄ? bo wystarczy tylko ilo??Ä? wpisywana w za??Ä?czniku nr 5). Czy u was jest podobnie i czy jest jaki?? spos??b ??eby zmieniÄ? kolejno??Ä? wy??wietlania ??wiadcze?? do wyboru?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Agnieszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 29, 2008, 19:23:12 pm »
Ja zauwa??y??a to samo z rozpÄ?du zaczÄ???am wpisywaÄ? jakie?? bilanse :), ale mnie od pewnego czasu denerwujÄ? co?? innego. Mianowicie przy wpisywaniu rÄ?cznie ??wiadcze?? czy to stomatologii czy specjalistyczne przy wpisywaniu produkt??w po wej??ciu w pozycje umowy zaczynajÄ? siÄ? lasowaÄ? pozycje umowy, trzeba poczekaÄ? i dopiero mo??na wybraÄ? odpowiednie ??wiadczenie z umowy. Pisa??am ju?? wielokrotnie do Kamsoftu, ??e jest z tym problem ale za ka??dym razem odpisujÄ? to samo: ProszÄ? zaktualizowaÄ? program do najnowszej wersji - oczywi??cie to nic nie daje. Czy te?? macie takie problemy? Ja mam kilka PPS i na ka??dym mam takie same objawy.
Pozdrawiam
Agnieszka

Offline keylogger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Pomógł? 0
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 29, 2008, 19:44:26 pm »
u mnie r??wnie?? sÄ? poprzestawiane. zwiÄ?zane jest to z aktualizacjÄ? programu (u mnie po akt. do wer. 2008.03.3.1) a nie z wczytaniem aneksu. kolejnym udogodnieniem jest to ??e na pierwszym miejscu w menu jest ??wiadczenie, kt??re dotyczy wizyty domowej a wiadomo ??e tych jest stosunkowo ma??o.

na koniec ciekawostka - bÄ?dÄ? drÄ???y?? od poniedzia??ku kamsofciarzom dziurÄ? w g??owie -

po zaczytaniu nowego aneksu nie mo??na wyeksportowaÄ? ??wiadcze?? POZ z modu??u Rozliczenia / ?šwiadczenia. Generuje siÄ? plik xls z samym nag????wkiem bez ??wiadcze?? - zresztÄ? b??yskawiczny czas jego generacji zwiastuje k??opoty.

Specjalnie przetestowa??em powy??szÄ? ciekawostkÄ?, tzn. wczyta??em backup zrobiony przed importem aneksu - wszystkie ??wiadczenia POZ siÄ? wyeksportowa??y, nastÄ?pnie po wczytaniu aneksu i ustawieniu tych samych filtr??w, eksport generuje niespodziankÄ? jak wy??ej...
my??lÄ?, ??e cdn.

pozdrawiam ;-) PPS - Poszkodowanych Problemem ?šwiadczeniodawcy

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 29, 2008, 20:07:08 pm »
na koniec ciekawostka - bÄ?dÄ? drÄ???y?? od poniedzia??ku kamsofciarzom dziurÄ? w g??owie -

po zaczytaniu nowego aneksu nie mo??na wyeksportowaÄ? ??wiadcze?? POZ z modu??u Rozliczenia / ?šwiadczenia. Generuje siÄ? plik xls z samym nag????wkiem bez ??wiadcze?? - zresztÄ? b??yskawiczny czas jego generacji zwiastuje k??opoty.

Specjalnie przetestowa??em powy??szÄ? ciekawostkÄ?, tzn. wczyta??em backup zrobiony przed importem aneksu - wszystkie ??wiadczenia POZ siÄ? wyeksportowa??y, nastÄ?pnie po wczytaniu aneksu i ustawieniu tych samych filtr??w, eksport generuje niespodziankÄ? jak wy??ej...
my??lÄ?, ??e cdn.

czyli nie wydawalo mi sie i u mnie bylo to samo ;-)

a co do drazenia dziury w glowie kamsoftowcom od poniedzialku to moze byc niewesolo .. moj serwisant wlasnie poszedl na urlop i nie wiem kto sie tym bedzie zajmowal (obiecywal ze ktos go zastapi ..)
no i mam nadzieje ze on tam sam nie siedzial ;-)

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 29, 2008, 23:05:52 pm »
To ??e nie mo??na eksportowaÄ? ??wiadcze?? do excela spowodowane jest brakiem w umowie produkt??w 5.01.00.0000044 i 5.01.00.0000045 w pakiecie w miesiÄ?cu sierpniu. W pakiecie lipcowym mam produkty 5.01.00.0000044 i 5.01.00.0000045 w umowie. Ja sobie edytowa??em umowÄ? i dopisa??em do pakietu te dwa produkty i program wyeksportowa?? ??wiadczenia do excela. Czyli wynika z tego ??e umowÄ? importuje po eksporcie ??wiadcze??. Bo nie da siÄ? poprawiÄ? ??wiadcze?? w excelu, chyba ??e w kamsofcie co?? wymy??lÄ?.

Mianowicie przy wpisywaniu rÄ?cznie ??wiadcze?? czy to stomatologii czy specjalistyczne przy wpisywaniu produkt??w po wej??ciu w pozycje umowy zaczynajÄ? siÄ? lasowaÄ? pozycje umowy, trzeba poczekaÄ? i dopiero mo??na wybraÄ? odpowiednie ??wiadczenie z umowy.
Te?? mia??em podobne problemy i okaza??o siÄ? ??e  w mia??em na li??cie pozycji wybranej umowy (produkt kontrakatowy) ustawione szukaj wg: kod, zmieni??em na L.p i pomog??o.

Pisa??am ju?? wielokrotnie do Kamsoftu, ??e jest z tym problem ale za ka??dym razem odpisujÄ? to samo: ProszÄ? zaktualizowaÄ? program do najnowszej wersji - oczywi??cie to nic nie daje.

Czasami mi siÄ? wydaje ??e Panie na infolinii innej odpowiedzi nie znajÄ? ni?? zaktualizowanie programu do najnowszej wersji. Bo bez sensu tak rozmowa z nimi. Dlatego od pewnego czasu ju?? nie piszÄ? na og??lny adres kspps@kamsoft.pl tylko bezpo??rednio do programist??w.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2008, 23:19:13 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 30, 2008, 10:39:08 am »
A propos wpisywania ??wiadcze?? z nowymi kodami. Robimy to w Przychodni w module poz (bo szybciej). Dop??ki by??y tylko dwa ??wiadczenia (z ko??c??wkÄ? 44  i 45) w module rozliczenia wpisane porady pojawia??y siÄ? z kodami ministerialnymi (2.4 itp).

Niestety, po zaimportowaniu aneksu i wpisaniu ostatniego tygodnia sierpnia okaza??o siÄ?, ??e nie w module rozliczenia nie pojawiajÄ? siÄ?  kody ministerialne ???

Jak to teraz poprawiÄ?? Przecie?? poprawa rÄ?czna nie wchodzi w grÄ?, za du??o tego.
I co zrobiÄ?, ??eby to siÄ? nie powt??rzy??o?

A teraz inna sprawa... czyli eksport ??wiadcze?? ze starymi kodami by je poprawiÄ? w excelu, wyrzuciÄ? z ppsa i wgraÄ? na nowo (wg instrukcji z formu :) ). Wszystko idzie piÄ?knie do momentu, kiedy trzeba zaimportowaÄ? dane z poprawionymi kodami. PojawiajÄ? siÄ? cuda  ;)

Na pr??bÄ? zrobi??am import jednego pocjenta. Jedna linijka w excelu. W ppsie pojawi??y siÄ? dwa ??wiadczenia, jedno z excela oraz jeszcze jedno, kt??re jest jednak wpisane tylko na poziomie produktu kontraktowego, nie ma  produktu jednostkowego  ??? Domy??lam siÄ?, ??e to jaka?? pozosa??o??Ä? po wyrzuconym ??wiadczniu ze starym kodem. I teraz nie wiem, co robiÄ? dalej - importowaÄ? ca??o??Ä? czy co... wys??a??am maila do kamsoftu, ale ich odpowiedzi sÄ? bardzo pow??ciÄ?gliwe i najczÄ???ciej nie do ko??ca na temat.

Mo??e kto?? z was co?? poradzi?
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 30, 2008, 11:25:56 am »
To ??e nie mo??na eksportowaÄ? ??wiadcze?? do excela spowodowane jest brakiem w umowie produkt??w 5.01.00.0000044 i 5.01.00.0000045 w pakiecie w miesiÄ?cu sierpniu. W pakiecie lipcowym mam produkty 5.01.00.0000044 i 5.01.00.0000045 w umowie. Ja sobie edytowa??em umowÄ? i dopisa??em do pakietu te dwa produkty i program wyeksportowa?? ??wiadczenia do excela. Czyli wynika z tego ??e umowÄ? importuje po eksporcie ??wiadcze??. Bo nie da siÄ? poprawiÄ? ??wiadcze?? w excelu, chyba ??e w kamsofcie co?? wymy??lÄ?.

no i wyjasniles w czym problem !
pytanie co z tym w Kamsofcie zrobia bo to oni powinni sie teraz zajac tym problemem ... niestety ja juz mam od dawna wczytana ta nowa umowe i dlatego nie moge zrobic eksportu ... grrr ..

Cytuj
Czasami mi siÄ? wydaje ??e Panie na infolinii innej odpowiedzi nie znajÄ? ni?? zaktualizowanie programu do najnowszej wersji. Bo bez sensu tak rozmowa z nimi. Dlatego od pewnego czasu ju?? nie piszÄ? na og??lny adres kspps@kamsoft.pl tylko bezpo??rednio do programist??w.

heh skad ja to znam ... jak dzwonie na komorke serwisowa to od razu prosze o mojego serwisanta i nawet z Pania nie rozmawiam ..
maile tez sle do Pana Gawrysia, niestyty w najblizszym czasie bedzie z tym problem bo poszedl na urlop i prosil zeby slac maile na ogolny adres ... ehh .. juz widze jak mi sie tym zajma ... no chyba ze bede mial naprawde powazny problem a ci mnie splawia to mam jeszcze maila ostatniej szansy ... do glownego programisty PPSa ;-) ale staram sie go nienaduzywac

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]