collapse

Reklama


Autor Wątek: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011  (Przeczytany 4909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« dnia: Stycznia 12, 2011, 16:44:30 pm »
Mam już nową umowę POZ na 2011. Zaimportowałem ją do PPS'a. Skonfigurowałem moduł POZ (usunąłem poprzednią umowę i dodałem nową, ptaszek na lata 2008 i następne zaznaczony). Pojawił się jednak problem. Kiedy dodajemy nową wizytę domyślnie wybrana jest poprzednia umowa i świadczenie dodawane jest na starą umowę. Czy ktoś się z tym spotkał? Czy aby moduł POZ działał prawidłowo i była wybierana nowa umowa muszę najpierw zmienić okres obowiązywania starej umowy (ustawić ponownie do 31 grudnia 2010)?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2011, 16:30:23 pm »
Mam już nową umowę POZ na 2011. Zaimportowałem ją do PPS'a. Skonfigurowałem moduł POZ (usunąłem poprzednią umowę i dodałem nową, ptaszek na lata 2008 i następne zaznaczony). Pojawił się jednak problem. Kiedy dodajemy nową wizytę domyślnie wybrana jest poprzednia umowa i świadczenie dodawane jest na starą umowę. Czy ktoś się z tym spotkał? Czy aby moduł POZ działał prawidłowo i była wybierana nowa umowa muszę najpierw zmienić okres obowiązywania starej umowy (ustawić ponownie do 31 grudnia 2010)?
Wydaje się to dość logiczne ;-)  ... taki opis był do tej opcji (z przedłużniem) w KS-MEDIS
(żeby po wczytaniu nowej umowy zmienić ten wydłużony okres z 2010)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2011, 17:08:45 pm »
Tylko, że chyba nie ma jeszcze odpowiedniej funkcji w PPS'ie aby to zrobić. Oczywiście można zrobić to "ręcznie" ale osobiście wolę żeby później Kamsoft nie twierdził, że to moje poczynania spowodowały jakieś błędy.
Właśnie odebrałem maila z kamsoftu, że należy raz dodać świadczenie wybierając nową umowę i będzie ona wybierana domyślnie. Problem polega na tym, że muszę dotrzeć do każdego użytkownika i sprawić żeby przy mnie dodał tak chociaż jedno świadczenie. Jest to strasznie upierdliwe. Przecież po to w module Admin mogę ustawić każdemu użytkownikowi domyślny numer umowy w module POZ żeby nie trzeba było "działać na piechotę".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2011, 18:36:56 pm »
No właśnie stanąłem w tym samym miejscu. W przychodniach gdzie czekali na umowy nie ma problemu - pojawia się komunikat, że data niezgodna z umową i użytkownicy zmieniają sobie umowę na właściwą i potem już nie ma problemów. W przychodniach gdzie używany jest moduł wizyta (rejestracja i lekarze) przedłużyłęm umowę a teraz się zastanawiam co zrobić, żeby każdy z użytkowników zmienił umowę.
Albo kontynuować do końca miesiąca... jedynie listę POZ zrobić na nowej umowie. Jednak chciałem "porządek" zrobić...

EDIT: a opcja "Ostatnio wybrana umowa...." nie działa?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2011, 18:38:37 pm wysłana przez mpi »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2011, 18:59:55 pm »
U mnie działa ta opcja.

Co trzeba zrobić żeby na 2011 nie pokazywała się przedłużona stara umowa? Nie pamietam co robiliśmy w ubiegłym roku ale najprostszym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy to wczytać ponownie starą umowę, ale... co z tymi usługami z kilku dni?
Ja chyba narazie nie będę "skracał" okresu obowiązywania starej umowy do czasu jak nie przeniosę świadczeń do nowej.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2011, 19:35:55 pm »
Gdzie jest ta opcja i co ona powoduje?
Ja też nie chcę nic kombinować póki kamsoft nie wyda oficjalnego komunikatu.

edit: już znalazłem (dla zainteresowanych: zmienna w module admin nazywa się NUMN). Jutro sprawdzę czy u mnie zadziała.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2011, 19:40:12 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2011, 20:33:22 pm »
Jest jeszcze opcja dotycząca ostatniej zmiennej w module POZ (jak się wpisze "umowa" i przestawi na nazwa to wyjdą obie) ale t chyba nie jest używana. W tej pierwszej po podaniu odpowiedniego modułu u mnie zadziałało.
W tej opcji pozmieniałęm dla wszystkich modułów i użytkowników jacy byli umowę aktualną i np. podczas aktywowania deklaracji czy też dodawania produktu w module WIZYTA pomimo dówch umów zaznaczona domyślnie jest zawsze ta aktualna na 2011r
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2011, 20:35:15 pm wysłana przez mpi »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wpisywanie porad w module POZ na umowę 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2011, 03:36:48 am »
Aby przepisać świadczenia ze stycznia 2011 na przedłużonej umowie (umowa musi być przedłużona), należy wejść do modułu serwis i użyć narzędzia serwisowego Ugody i wybrać umowę 2010 przedłużoną jako źródłowa i umowę z 2011 jako docelową. I wybrać z listy rozwijanej na dole ... no właśnie powinno tu być opcja "cały styczeń 2011", ale na razie nie ma. Trzeba to zgłosić do KS. Wtedy będzie można cofnąć umowę.

Ja sobie poradziłem w sposób
Właśnie odebrałem maila z kamsoftu, że należy raz dodać świadczenie wybierając nową umowę i będzie ona wybierana domyślnie.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 143
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]