collapse

Reklama


Autor Wątek: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń  (Przeczytany 8065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2010, 10:24:55 am »
hej

wstawilbym wam linki do moich z MOW NFZ ale leza na ISI na ktore sie trzeba zalogowac ..
no chyba ze moge gdzies na forum wstawic kilka plikow csv ?

    * Typy sprzętu
    * Cechy sprzętu
    * Kompetencje
    * Doświadczenie
    * Wykształcenie
    * Stanowiska

pozdrawiam

ps.: napisalem wlasnie pytanie do MOW NFZ czy te slowniki sa jeszcze aktualne do konkursu na 2011 bo leza tam conajmniej od roku .. ;-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 06, 2010, 08:19:39 am »
Czy jeżeli cały czas przyjmuje ten sam personel w POZ to dodajecie nowe kompetencje, które pojawiły się w słowniku? Czy ktoś może mi przypomnieć różnicę pomiędzy tymi kompetencjami?

Cytuj
LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ)- art. 5 pkt 13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
lekarz podstawowej opieki zdrowotnej ? lekarza:
a) posiadającego tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej lub
b) odbywającego szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny rodzinnej, lub
c) posiadającego specjalizację II stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej ? udzielającego świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo który jest zatrudniony lub wykonuje zawód u  świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie  świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej;

Cytuj
LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ)- art. 14 ust. 1 ustawy zmieniającej
Lekarz:
  1)   który posiada specjalizację I stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej lub specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, lub specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii,
  2)   inny niż wymieniony w pkt 1, udzielający nieprzerwanie przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, przez okres nie krótszy niż 10 lat, świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej
- zachowuje po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prawo do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Cytuj
LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ) - art. 14 ust. 3 ustawy zmieniającej
Lekarz, który nie posiada wymaganego okresu doświadczenia zawodowego określonego w ust. 1 pkt 2, a który w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy udzielał świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo będąc zatrudnionym lub wykonując zawód u świadczeniodawcy, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, zachowuje prawo do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej do dnia 31 grudnia 2017 r.

edit:
znalazłem. tylko niech mi teraz ktoś powie czy wpisujecie te kompetencje?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2010, 09:07:33 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 06, 2010, 10:57:47 am »
Ja na początku miałem zamiar, nawet podrukowałem wszystkim to co jest na SZOI i te słowniki niech mi uzupełnią. To było we wrześniu kiedy myślałem, że POZ będzie podobnie jak AOS i NFZ będzie miał sporo czasu na weryfikowanie. Biorąc pod uwagę, że dziś jest 6 grudnia i narazie o POZ nic nie wiadomo to pewnie będzie jak co roku na wariackich papierach i nawet konflikty w harmonogramach będą olewać, żeby tylko umowy wygenerować.
W związku z tym narazie nie dopisuję tych kompetencji "lekarz uprawniony..."

Chyba że okaże się to niezbędne - np. dla tych lekarzy bedzie trzeba wprowadzić wizyty domowe w NFZ-KO czy coś podobnego. Ale wiem w każdej przychodni na kogo zbierają to najwyżej na szybko sobie zmienię w ostatniej chwili.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:14:19 am »
W biurze konkursu ofert stwierdzili, że skoro się pojawiły na szoi takie kompetencje, to trzeba je uzupełnić bo być może będzie to jeden z kolejnych parametrów weryfikujących.
Mam pytanko. Czy i jakie zmiany w potencjale świadczeniodawcy (personel, sprzęt, harmonogram itd.) wymagają zatwierdzenia przez pracownika NFZ zanim pojawią się w nowowygenerowanym profilu świadczeniodawcy, który sobie wyeksportuję z SZOI?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:19:21 am »
A po cóż masz czekać na zatwierdzenie zmin w potencjale. Chcesz coś zmieniać o obowiązującej umowie?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:21:45 am »
Po to, że jeśli ta zmiana nie pojawi się profilu od razu a termin do oddania wniosków bedzie się zbliżał to lepiej zrobić to teraz :)

Poczekajcie, zaraz sprawdzę - dodam jedenmu lekarzowi kompetencję i sprawdzę czy w profilu się ta zmiana doda

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:24:29 am »
Dodanie kompetecji nie wymaga zatwierdzenia przez Fundusz. Edycja/usunięcie danych, które są wpisane tego wymaga.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 06, 2010, 11:32:57 am »
Paweł ma rację - dodałem lekarzowi kompetencję, wygenerowałem profil, zaimportowałem do NFZ-KO i tam kompetencja była widoczna i lekarza. Nie wiem jak z edycją.

Pytanie: jakie daty wpisywać w polu [data uzyskania kompetencji] ???
Lekarz, któremu teraz dopisywałem kompetencję ma medycynę rodzinną od 1999r (Michał mam nadzieję, że dobrze wpisałeś wyjaśnienia do każdej kompetencji?) więc wybieram pierwszą pozycję. Pytanie czy datę specjalizacji wprowadzam? Ja wprowadziłem datę ustawy i tak chyba będę robił we wszystkich przypadkach.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:12:17 pm »
Ja też będę wprowadzał datę ustawy. Sprawdziłem jeszcze raz i wydaje mi się że wyjaśnienia kompetencji wpisane są prawidłowo.
To że ktoś ma medycynę rodziną od 1999 roku nie oznacza, że ma uprawnienia wynikające z art. 5 pkt 13 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. (czyli pierwsza pozycja w moim poście) bo może mieć "tylko" specjalizację I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych i wtedy trzeba wybrać uprawnienia wynikające z art. 14 ust. 1 ustawy zmieniającej (czyli druga pozycja w moim poście).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:48:01 pm »
Michał niebardzo Ciebie rozumiem. Lekarz o którym pisałem ma rodzinną od 1999 roku a od 2007 choroby wewnętrzne (obydwa to specjalista czyli stara II). Ja wybrałem pierwszą kompetencję, ponieważ Medycyna rodzinna jest w tym przypadku "ważniejsza".
Dlaczego mam wybierać inną kompetencję?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Słowniki wykorzystywane na Portalu SZOI przy kontraktowaniu świadczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 06, 2010, 12:55:27 pm »
Mój błąd. Zrozumiałem, że "rodzinna" to POZ a nie specjalizacja lekarza (rok 1999 mnie jakoś ku temu skłonił bo wtedy weszły kasy chorych i nowy ład w służbie zdrowia). Masz rację (jak zawszę, no prawie ;) )
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 235
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]