collapse

Reklama


Autor Wątek: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS  (Przeczytany 12954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« dnia: Listopada 17, 2010, 14:35:39 pm »
Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób na prowadzenie list pacjentów oczekujących (poza pps)? Istnieje może jakiś darmowy program do gromadzenia takich informacji i zliczania czasu oczekiwania? Czy pozostaje tylko excel? Pytam, bo nie we wszystkich komórkach, w których prowadzona jest rejestracja, jest dostęp do pps'a. Ma ktoś jakiś pomysł, jak to rozwiązać?
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 14:40:06 pm wysłana przez Pawel »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2010, 16:00:09 pm »
Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób na prowadzenie list pacjentów oczekujących (poza pps)? Istnieje może jakiś darmowy program do gromadzenia takich informacji i zliczania czasu oczekiwania? Czy pozostaje tylko excel? Pytam, bo nie we wszystkich komórkach, w których prowadzona jest rejestracja, jest dostęp do pps'a. Ma ktoś jakiś pomysł, jak to rozwiązać?

a możesz mi powiedzieć jak w Excelu chcesz ogarnąć liczenie kolejki i rzeczywistego czasu oczekiwania który jest od 1 października bodajże liczony jako czas oczekiwania
pacjentów którzy skończyli czekać w ciągu ostatnich 6-miesięcy ?
no chyba ze to jakaś mała poradnia i pacjentów można ręcznie policzyć ..

nie znam niestety żadnego softu którego jedynym zadaniem byłoby prowadzenie kolejki

pozdrawiam

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 18, 2010, 20:49:30 pm »
Myślę, że temat jest warty przedyskutowania. Mam podobyny problemjak Manjak i niestety nie wiem jak go ogarnąć.

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 18, 2010, 22:07:07 pm »
też jestem zainteresowany, jak namierzycie to dajcie znak - ja również szperam - jak znajde to dam znak
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 18, 2010, 22:39:42 pm »
Programu tylko do prowadzenia kolejek oczekujących raczej nie nie znajdziecie na rynku. Zatem zostaje darmowy LibreOffice (OpenOffice) i wchodzące w jego skład programy. Lista oczekujących jest prosta do zrobienia, a sam mechanizm wyliczenia też nie jest skomplikowany. Może macie gdzieś ambitnego informatyka co wam napisze program do prowadzenia listy oczekujących, bo program nie byłby skomplikowany.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 19, 2010, 12:21:07 pm »
Myślę, że kupił bym taki programik za jakieś niewielkie pieniądze :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 19, 2010, 14:44:09 pm »
Programu tylko do prowadzenia kolejek oczekujących raczej nie nie znajdziecie na rynku. Zatem zostaje darmowy LibreOffice (OpenOffice) i wchodzące w jego skład programy. Lista oczekujących jest prosta do zrobienia, a sam mechanizm wyliczenia też nie jest skomplikowany. Może macie gdzieś ambitnego informatyka co wam napisze program do prowadzenia listy oczekujących, bo program nie byłby skomplikowany.

Bartosz - powstaje tylko jeden problem
kiedys liste sie liczylo na podstawie tych pacjentow ktorzy jeszcze czekaja - czyli w teorii sprawa prosta bo bierzemy wszystkich pacjentow od jakiejs daty i liczymy dla nich czasy
ale w tej chwili czasy liczy sie dla pacjentow ktorzy skonczyli czekac ..
i tutaj wg mnie PPS obslugujacy rejestracje kolejek i realizacje pacjentow ze zdjeciem z kolejki jest dla mnie niezastapiony !
zakladajac oczywiscie ze poprawnie liczy .. ;-)

pozdrawiam

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 19, 2010, 16:41:16 pm »
Jedno pytanie, jaką wartość ma przyjąć osoba skreślona z listy (odmówiła bądź nie przyszła) ? 0 dni czy ilość dni którą miała czekać ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2010, 15:00:42 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 22, 2010, 09:40:50 am »
Jedno pytanie, jaką wartość ma przyjąć osoba skreślona z listy (odmówiła bądź nie przyszła) ? 0 dni czy ilość dni którą miała czekać ?

to jest jedna z wieeeelu ciekawostek nierozwiazanych do tej pory w tym temacie :-/
inne bardzo istotna jest to ... kogo wpisywac na kolejke oczekujacych ..
odpowiedzi na to pytanie sa rozne zaleznie od tego z kim w NFZ rozmawiam ;-)
jedni twierdza ze tylko pacjenci pierwszorazowi (pierwszy raz w danej poradni)
inni ze tylko pacjenci pierwszorazowi (ale z zaznaczeniem ze pierwszy raz z danym problemem zdrowotnym)
a w przypadku rehabilitacji to mi mila pani powiedziala zeby wszystkich ktorzy sie rejestruja wpisywac ..
i badz tu czlowieku madry .. :-/

a wlasnie sie NFZ zaczal coraz bardziej czepiac kolejek .. narazie sie dzielnie bronimy bo racja po naszej stronie ale kiedys moze wyjsc jakis babol :-(

pozdrawiam

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 22, 2010, 11:56:18 am »
W poradniku, do którego link zamieścił Bartosz stoi tak:
"Pacjenci objęci leczeniem planowym (kontynuacją leczenia) nie są umieszczani na listach oczekujących, choć muszą być uwzględniani przy planowaniu pracy personelu medycznego, oddziału szpitalnego. Plan leczenia dotyczy procedur medycznych, w przypadku których sekwencja opieki klinicznej jest wyznaczana przez kryteria kliniczne jako kontynuacja leczenia np. usunięcie elementów metalowych zespalających układ kostny."

Ja to odbieram tak, że pacjenci rejestrujący się po raz kolejny do danej poradni, powinni być umieszczani na listach oczekujących, ponieważ nie są objęci planem leczenia, a data kolejnej wizyty zależy od wolnego miejsca w kolejce i nie jest wyznaczona przez kryteria kliniczne. Myślę tutaj o zwykłym AOS-ie. Ale i tu są wyjątki, np. zdjęcie gipsu... Sprowadza się to do tego, że jedna osoba powinna się praktycznie zajmować tylko kolejkami, czego NFZ najwyraźniej oczekuje. :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 22, 2010, 12:06:19 pm »
W poradniku, do którego link zamieścił Bartosz stoi tak:
"Pacjenci objęci leczeniem planowym (kontynuacją leczenia) nie są umieszczani na listach oczekujących, choć muszą być uwzględniani przy planowaniu pracy personelu medycznego, oddziału szpitalnego. Plan leczenia dotyczy procedur medycznych, w przypadku których sekwencja opieki klinicznej jest wyznaczana przez kryteria kliniczne jako kontynuacja leczenia np. usunięcie elementów metalowych zespalających układ kostny."

Ja to odbieram tak, że pacjenci rejestrujący się po raz kolejny do danej poradni, powinni być umieszczani na listach oczekujących, ponieważ nie są objęci planem leczenia, a data kolejnej wizyty zależy od wolnego miejsca w kolejce i nie jest wyznaczona przez kryteria kliniczne. Myślę tutaj o zwykłym AOS-ie. Ale i tu są wyjątki, np. zdjęcie gipsu... Sprowadza się to do tego, że jedna osoba powinna się praktycznie zajmować tylko kolejkami, czego NFZ najwyraźniej oczekuje. :)

Czyli np pacjent który ma cukrzycę lub chore serce i regularnie chodzi do diabetologa czy kardiologa chociażby po leki ma za każdym razem być wpisany do kolejki ? ;-)

pozdrawiam

Offline NOTER

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 22, 2010, 12:11:02 pm »
Mam coś takiego- zainteresowanych zapraszam na priv



Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 22, 2010, 12:16:21 pm »
Napisz ile czy to jakaś tajemnica?

Offline Manjak

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 22, 2010, 12:42:31 pm »
Czyli np pacjent który ma cukrzycę lub chore serce i regularnie chodzi do diabetologa czy kardiologa chociażby po leki ma za każdym razem być wpisany do kolejki ? ;-)

pozdrawiam

Zależy, jaki jest ogólny cel prowadzenia kolejek. Jeżeli ma to obrazować stopień "obciążenia" danej placówki, to uważam, że powinno być tak, jak napisałeś. Uważasz, że bardziej logiczne jest, że kolejka w jakiejś dużej placówce składa się tylko z kilku osób, bo reszta to stali bywalcy?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sposób prowadzenia kolejek poza KS-PPS
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 22, 2010, 12:51:11 pm »
Dla mnie to tak wygląda:
Lista oczekujących powinna być prowadzona wspólnie dla wszystkich pacjentów natomiast do Funduszu powinna iść kolejka z pacjentów pierwszorazowych.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]