collapse

Reklama


Autor Wątek: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu  (Przeczytany 21311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 07, 2010, 18:29:21 pm »
No to ja mam sprawdzony raport i niby jest ok a sytuacja wygląda tak:
Dziecko mieszkające w Polsce i ubezpieczone w Norwegii.
Wpisałem:
- w danych pacjenta zaznaczyłem uprawniony do świadczeń i kraj: Polska
- w dokumencie wpisałem tylko adres w państwie stałego zamieszkania (w Polsce)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 07, 2010, 20:23:06 pm »
sorry za lekkie namieszanie ..

"moj" sposob rozliaczania dotyczy pacjentow ktorych ja mam najwiecej a wiec Polakow mieszkajacych na stale w PL ale pracujacych i ubezpieczonych w UE !

pozostalych (czyli chyba wszystkich ze stalym zamieszkaniem poza Polska) rozliczamy "po staremu"

pozdrawiam

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 14, 2010, 15:37:56 pm »
Czy ktoś  mógłby mi wyjaśnić, jakie w końcu adresy podajemy przy poświadczeniu 106? Chodzi mi o rodzinę mieszkającą w Polsce a ubezpieczoną przez pracownika np . w Norwegii. W kwietniu mi zaliczyli wszystko dobrze, teraz mam zwrotkę z błędem,  wymagają ,żeby podać adres stałego zamieszkania w Norwegii. Do EKUZ to rozumiem jeszcze , ale do poświadczenia to już nie bardzo wiem o co chodzi. Na druku to pole jest puste, wiadomo,ze rodzina mieszka na stałe w Polsce. Czy trzeba się dodatkowo dopytywać pacjenta ,żeby podał adres męża/ ojca, gdzie tam sobie mieszka?

W koncu załapałam o co chodzi i to znowu dzięki Wam. Instrukcje udzielane przez "miłe panie" mogą każdego doprowadzić do kompletnego rozstroju nerwowego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2010, 23:55:23 pm wysłana przez marela »

Offline Kamil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? -1
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 02, 2010, 23:00:49 pm »
Witam!
Mam problem ze świadczeniem u pacjenta ubezpieczonego w Norwegii: na SZOI błąd importu 50301009 Brak adresu pacjenta w państwie stałego zamieszkania. Tego samego pacjenta rozliczyłem w marcu i wszystko było OK, a od tego czasu nic nie zmieniałem w karcie pacjenta ani karcie dokumentu uprawniającego UE. Jest to Polak na stałe mieszkający w Polsce, ubezpieczony przez małżonka pracującego w Norwegii. Pacjenta mam wprowadzonego w następujący sposób:
- na karcie pacjenta wypełnione imię, nazwisko, PESEL, płeć, pole cudzoziemiec NIE JEST zaznaczone, zaznaczone uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji, tytuł ubezpieczenia to ubezpieczony na podstawie przepisów o koordynacji (UE); zakładka adres nie jest wypełniona.
- na karcie dokumentu uprawniającego mam wypełnione kompletnie następujące części: dokument, osoba której wydano dokument, ADRES W PAŃSTWIE STAŁEGO ZAMIESZKANIA; natomiast adres przebywania w Polsce jest pusty.
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć, gdzie tkwi błąd?

Wersja KS-PPS 2010.02.0.4

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 03, 2010, 11:01:18 am »
Witam!
Mam problem ze świadczeniem u pacjenta ubezpieczonego w Norwegii: na SZOI błąd importu 50301009 Brak adresu pacjenta w państwie stałego zamieszkania. Tego samego pacjenta rozliczyłem w marcu i wszystko było OK, a od tego czasu nic nie zmieniałem w karcie pacjenta ani karcie dokumentu uprawniającego UE. Jest to Polak na stałe mieszkający w Polsce, ubezpieczony przez małżonka pracującego w Norwegii. Pacjenta mam wprowadzonego w następujący sposób:
- na karcie pacjenta wypełnione imię, nazwisko, PESEL, płeć, pole cudzoziemiec NIE JEST zaznaczone, zaznaczone uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji, tytuł ubezpieczenia to ubezpieczony na podstawie przepisów o koordynacji (UE); zakładka adres nie jest wypełniona.
- na karcie dokumentu uprawniającego mam wypełnione kompletnie następujące części: dokument, osoba której wydano dokument, ADRES W PAŃSTWIE STAŁEGO ZAMIESZKANIA; natomiast adres przebywania w Polsce jest pusty.
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć, gdzie tkwi błąd?

jezeli pacjent mieszka na stale w Polsce to wypelnij mu wszedzie ten polski adres
skoro pole nazywa sie "adresw panstwie stalego zamieszkania" a stale zamieszkanie jest w Polsce to ten adres bedzie poprawny!
na karcie pacjenta rowniez wypelnij adres

a dlaczego przeszlo w marcu ? bo wtedy tego tak bardzo NFZ nie weryfikowal ...
ja mialem ostatnio korekty do swiadczen UE z pierwszej polowy roku i byly podobne jaja .. wtedy przeszlo bez problemu a teraz wraca z bledem .. pouzupelnialem adresy i jest OK

Cytuj
Wersja KS-PPS 2010.02.0.4

hmm .. a moze tak czas pomyslec o aktualizacji programu ? aktualna wersja to juz 2010.05.0.0 i bez niej prawdopodobnie nie rozliczysz juz nic w NFZ po 1.11.2010

pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 03, 2010, 11:13:05 am »
hmm .. a moze tak czas pomyslec o aktualizacji programu ? aktualna wersja to juz 2010.05.0.0 i bez niej prawdopodobnie nie rozliczysz juz nic w NFZ po 1.11.2010

Ja mam wszędzie tak stare wersje i idzie bez problemów.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 03, 2010, 11:24:48 am »
hmm .. a moze tak czas pomyslec o aktualizacji programu ? aktualna wersja to juz 2010.05.0.0 i bez niej prawdopodobnie nie rozliczysz juz nic w NFZ po 1.11.2010

Ja mam wszędzie tak stare wersje i idzie bez problemów.

pewnie tylko dlatego ze oddzialy NFZ nie zaktualizowaly jeszcze swoich systemow ..
no chyba ze recznie podmieniasz wersje komunikatow z XMLach przed ich wyslaniem ;-)

pozdrawiam

Offline Kamil

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Pomógł? -1
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 03, 2010, 20:31:43 pm »
Mea culpa. Błąd nie dotyczył pacjenta z Norwegii, lecz innego pacjenta, gdzie podstawą ubezpieczenia był inny dokument potwierdzający uprawnienia do świadczeń. Pacjent z Norwegii "przeszedł" zaskakująco gładko. Dzięki za chęć pomocy.

Offline km49

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 0
Odp: Ubezpieczenie na podstawie przepisow o koordynacji - blad przy dodawaniu
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 27, 2010, 22:04:21 pm »
W W-M NFZ potrzebne są dwa adresy. Miałam taki sam problem, że brak adresu w ......Okazuje się, że też miałam dwa adresy i nadal były błędnie odrzucane świadczenia. Co było przyczyną? Brak kodu pocztowego z zagranicy. Oczywiście nie sposób było zdobyć kod pocztowy jakiś tam z zagranicy- to sposobem zastępowałam X, np. 11-110 to XX-XXX i wierzcie mi przechytrzyłam ich takim sposobem. Zawsze stawiam X jak nie mamy kodów pocztowych.
W przypadku pacjenta zamieszkałengo na stałe poza Polską należy wypełniać powyższe pola jak dotychczas, wskazując właściwe państwo zamieszkania na karcie pacjenta.
Ścieżka: Rejestracje->Dokumenty uprawniające UE
To jest mój przypadek (Polak mieszkający na stałe poza Polską i ubezpieczony w innym kraju UE). Pogubiłem się więc totalnie. Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję. Wg tego co pisze kamsoft powinienem tak jak dotychczas na karcie pacjenta zaznaczyć cudzoziemiec i uprawniony do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji oraz wybrać kraj, w którym jest ubezpieczony i obok dodać dokument uprawniający (tak robiłem dotychczas i było ok), ale Piotr pisze że teraz już się tego nie robi, więc jak to powinno być?
No i oczywiście dodał bym poniżej tytuł uprawnienia: ubezp. na podst. przep. o koordynacji. a w dokumencie uprawniającym podałbym tylko adres w państwie stałego zamieszkania czyli tego poza Polską (prócz danych dotyczących karty EKUZ).

edit:
i jeszcze pytanie, który adres i gdzie w drugiej zakładce pacjenta wpisać? Dla mnie to jakaś bzdura totalna. Skoro pacjent podaje adres zamieszkania w kraju tymczasowego pobytu i stałego zamieszkania to powinienem móc je wpisać a program powinien wysyłać wymagane dane do NFZ, a nie że jest kilka przypadków.

mam jeszcze jednego unijnego pacjenta odrzuconego z błędem: brak adresu przebywania w Polsce. Czyżby jednak były niezbędne dwa adresy?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]