collapse

Reklama


Autor Wątek: Sprawdzenie XML  (Przeczytany 19577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9315
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 03, 2010, 11:01:04 am »
Ja robię raporty do każdego miesiąca osobno i wychodzą mi szablony z miesiącem sprzedaży styczeń, luty, marzec... i z datą wystawienia aktualną. Tak więc u nas nie jest tak źle. Wcześniej robiłem tak jak piszesz to też księgowość się o to rzucała.

A co do Portalu to chyba jednak macie gorzej niż my. Już nawet sama nawigacja po tym potworze letko mnie denerwuje.

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 03, 2010, 11:57:51 am »
Z tym zeszytem w kratkę, to oczywiście był żart  :) Piotrze, trochę się nie zrozumieliśmy. W WOW ogólna filozofia jest taka sama. Jeśli chciałbym poprawić "stare" świadczenia, to również najpierw I faza, II itd. Tak jak u Ciebie. Mój problem był taki, że nie miałem żadnych!! danych za rok 2008  >:( Ponieważ niestety pewne "super" opcje pps'a okazały się porażką, swoje dane przywracałem na podstawie danych przesłanych do nfz. Otrzymałem kompletnie wszystkie świadczenia jakie wysyłałem do nfz w roku 2008. Musiałem zrobić korekty wszystkich wystawionych rach. do "0". To podstawa aby móc się poprawnie rozliczyć! Potem I faza, weryfikacja i poprawianie błędów, potem II faza i rozliczenie. Z rachunkami jest też tak jak piszesz. Korekty na "-" do każdego m-ca w którym było rozliczenie, natomiast rach. na "+" wszystkie świadczenia w m-cu w którym robiłem rozliczenie. Może za bardzo zagłębiłem się w szczegóły techniczne z tym usuwaniem szablonów, może w MOW technicznie wygląda to inaczej ale myślę, że efekt miałbyś podobny.

Pav - masz rację że ze "skarbowego" pkt. widzenia powinno wystawić się rach. w m-cu kiedy była sprzedaż. U mnie też się baaaardzo burzyli ale stwierdzili, że tak czy siak będzie źle. Dlatego zamiast wystawiać np. 12 rachunków z tą samą datą wyst. i różnymi okresami sprzedaży, wystawiłem jeden rach. gdzie okres sprzedaży był grudzień 2008 a data wystawienia z sierpnia 2010. Nie znam się za bardzo na księgowości, bo to działka mojej drugiej połowy ale póki co chodzę spać spokojnie  ;D

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2010, 12:08:37 pm wysłana przez pawel747 »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 03, 2010, 13:54:19 pm »
Pawel - od razu dokladnie zrozumialem o co chodzilo i nie mialem z tego powodu zadnej urazy ;-)
jezlei chodzi o sposob rozliczen w Otwartym Formacie czyli tzw I i II faze to w calej Polsce teoretycznie wyglada to tak samo
glowna roznica jest we wspomagaczach(przeszkadzaczach) do rozliczen czyli u Ciebie SZOI a u mnie PŚ

co do fakturowania to wlasnie o to mi chodzilo o czym w ostatnim poscie napisales !

pozdrawiam

Offline e.liber

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 03, 2010, 22:39:08 pm »
Witam
Pewnie nie pomogę za bardzo tym razem ale...
Parę m-cy temu miałem wielki bur...  (znaczy nie miałem bazy) i musiałem zrobić korekty. Ponieważ ilości nie były duże więc postanowiłem kombinować z xml'ami. Zaczął robić się jeszcze większy bałagan, szczególnie jeśli chodziło o pozycje rozliczone i w grę wchodziły korekty rach. W końcu gdy miałem już dość dłubania z pojedynczymi pozycjami zrobiłem porządek. Przywróciłem całą bazę wszystkich świadczeń. Niestety trzeba przekonać księgową do tego manewru, bo polega to na tym, że usuwamy wszystkie szablony z szoi, robimy korektę wszystkich rach na "0". Wysyłamy rap. stat., zwrotka, poprawiamy błędy, potem rozliczeniowy, wystawienie rachunku i koniec roboty. Plus tego rozwiązania jest taki, że mamy uporządkowaną bazę, obraz taki jak w nfz, pozycje o które czepia się nfz wyprostowane. I prawdę mówiąc po kilku dniach pracy święty spokój i w razie gdyby nfz znów się czegoś czepił, można to sprawnie wyprostować. Dlatego polecam wszystkim mający problemy właśnie takie rozwiązanie. Minus jest taki, że trzeba w zasadzie wystornować wszystkie rach za cały rok i wystawić nowy - księgowość b.krzyczy, no i trzeba mieć przyjazną duszą w nfz aby pomogła "przepychać" raporty i wspólnie kontrolować sytuację.
Pozdrawiam
Witam
Rozwiązanie, o którym piszesz byłoby dla mnie idealne. Mam jednak pytanie: Jak zrobić korektę rachunków na zero, nie mając bazy?
Nie moge sobie poradzić z uporządkowaniem 2007 roku, ponieważ nie mam części bazy, a to co mam też jest totalnie pogmatwane. Jestem w stanie odtworzyć swiadczenia, bo mam w Excelu, ale nie mam pojęcia jak zrobić korekty do rachunków, skoro nie mam instalacji, z których były wysyłane raporty i rachunki. Załóżmy, że usuwam z SZOI wszystkie świadczenia wysłane raportami SWX (administrator->serwis->lista przesłanych komunikatów SWX). Aby usunąć te rozliczone, muszę najpierw usunąc szablony. nigdy tego nie robiłam, więc nie mam pojęcia jaki bedzie stan widoczny dla NFZ. Pewnie nadal w NFZ będą rachunki tworzone w 2007r. i NFZ bedzie chciał korekt. Jak zrobić korekty na  zero do tych rachunków?
Bardzo proszę o odpowiedź. Mam "nóż na gardle".

Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 03, 2010, 23:06:11 pm »
Przede wszystkim musisz ten cały proces uzgodnić z pracownikiem NFZ (np. informatykiem - najlepiej). Następnie musisz odczepić rachunki. Do tego nie potrzebna jest utracona baza danych. Ponieważ odbywa to się na takiej zasadzie że tworzysz rachunek korygujący z tzw. ręki. Przesyłasz na wersję elektroniczną na SZOI i do NFZ wersję papierową. Po zaksięgowaniu pracownik NFZ odłącza szablony od rachunków. Następnie musisz usunąć szablony do raportów rozliczeniowych to już robisz sam. I na samym końcu usuwasz świadczenia za pomocą raportów usuwających.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline e.liber

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 05, 2010, 10:00:19 am »
Bartosz, bardzo dziękuję za podpowiedź

Offline e.liber

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 05, 2010, 18:30:38 pm »
Przede wszystkim musisz ten cały proces uzgodnić z pracownikiem NFZ (np. informatykiem - najlepiej). Następnie musisz odczepić rachunki. Do tego nie potrzebna jest utracona baza danych. Ponieważ odbywa to się na takiej zasadzie że tworzysz rachunek korygujący z tzw. ręki. Przesyłasz na wersję elektroniczną na SZOI i do NFZ wersję papierową. Po zaksięgowaniu pracownik NFZ odłącza szablony od rachunków. Następnie musisz usunąć szablony do raportów rozliczeniowych to już robisz sam. I na samym końcu usuwasz świadczenia za pomocą raportów usuwających.
Witam
Niestety na razie nie udało mi sie niczego konkretnego ustalić w NFZ. Wysłałam pismo z prośbą o odpięcie szablonów od rachunków i muszę czekać do poniedziałku, aż będzie w pracy osoba, która zajmuje się naszą umową. Nie udało mi się nawet zdobyć informacji, czy mogę najpierw sporządzić rachunki korygujące. Chciałabym coś robić, bo czasu mało....

Co to właściwie znaczy stworzyć rachunek korygujący z ręki?
Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 05, 2010, 19:03:56 pm »
Co to właściwie znaczy stworzyć rachunek korygujący z ręki?

Po prostu:
W module rozliczenia -> kontrakty -> rachunki refundacyjne -> dodaj -> RUM - do umowy.

Odtwarzasz rachunki z SZOI, a następnie robisz do nich korektę.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline e.liber

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 05, 2010, 19:49:08 pm »
Odtwarzasz rachunki z SZOI, a następnie robisz do nich korektę.
Wówczas będę miała korekty odwołujące się do numerów wysłanych wcześniej rachunków, nie powiązane jednak z żadnymi szablonami. Tak właśnie ma być? I oczywiście przesyłam do NFZ tylko te korekty zerujące? Czy mogę je wysłać zanim będą "odpięte" szablony?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 05, 2010, 21:04:57 pm »
Tak nie będą one właśnie powiązane z szablonami rachunków wcześniej wysłanych. I po przesłaniu i zaksięgowaniu przez NFZ korekt, pracownik NFZ będzie miał możliwość odpięcia tych szablonów.

Jeszcze jedno te korekty rachunków będą miały błąd importu po przesłaniu na SZOI o ile dobrze pamiętam, ale tym się nie przejmuj pracownik OW NFZ sobie je zaimportuje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2010, 21:07:19 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline e.liber

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 06, 2010, 08:42:27 am »
Witam
Bartoszu, dziękuję bardzo.
Zastanawiam się, dlaczego wczesniej ani informatycy z NFZ, ani ludzie z KAMSOFT-u nie wspomnieli, że taka możliwość istnieje. Wielokrotnie telefonowałam, wysyłałam maile, opisując skomplikowaną sytuację (że mam bazę niekompletną, ze kilka instalacji, że pousuwane produkty rozliczone, a ja nie mam tej wersji bazy.....), wysyłałam zrzuty ekranu, kiedy nie mogłam zaimportować zwrotnych SWZ i albo nie otrzymywałam odpowiedzi, albo odpowiedzi zbywające, nie wnoszące niczego nowego. Zdaję sobie sprawę, że informatycy i ludzie z działu monitoringu w NFZ mieli "urwanie głowy" przez ostatnie tygodnie, ale może tymbardziej  w przypadkach piętrzących się trudności w uporządkowaniu, mogliby zaproponować takie drastyczne rozwiązanie......
Mam jeszcze jedną wątpliwość:
Jeżeli w do faktur wystawionych w 2007r "podpięte" są produkty, które w późniejszym czasie były usunięte, to nie będę miała problemów w zastosowaniu tego rozwiązania? Nie pojawią sie jakieś problemy w usuwaniu komunikatów SWX? Niby wydaje się oczywiste, że nie, jednak po miesiącu "dłubania" w tych raportach niczego nie jestem pewna.
Pozdrawiam
e.liber

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 07, 2016, 12:09:53 pm »
Pytam tutaj bo to w temacie. Koledzy może ktoś zobaczy co trzeba zmienić w pliku xml aby przeszedł na SZOI (robiłem już różna zmiany i nic). Jest taki komunikat: "W bazie płatnika istnieje nowsza lub taka sama wersja przekazywanego zestawu świadczeń"
A to xml:
<?xml version="1.0" encoding="WINDOWS-1250"?>
<komunikat xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns="www.csioz.gov.pl/xml/swd-platnik/1" xmlns:nfz="www.nfz.gov.pl/xml/swd-platnik/1" typ="SWIAD" wersja="8" nfz:wersja="7.0" id-odb="14" id-nad="140000543" id-inst-nad="B464-0058-AB3E-2CAC-3C07" nr-gen="178" czas-gen="2016-05-06T19:24:54" nfz:info-aplik-nad="DrEryk 5.20.0.0 - Ericpol">
  <swiadczeniodawca typ-id-swd="X" id-swd="140000543" id-inst="B464-0058-AB3E-2CAC-3C07"/>
  <zestaw-swiadczen id-inst="B464-0058-AB3E-2CAC-3C07" id-zest-swiad="1018540" nr-wersji="2" typ="A" usun="T" mom-wprow="2016-01-05T17:38:46.030000" mom-modyf="2016-05-07T09:44:34" nfz:nr-wersji-rozl="2"/>
</komunikat>
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 07, 2016, 12:29:14 pm »
W elemencie zestaw-swiadczen chodzi o atrybut nr-wersji="2". Wygląda na to, że ten zestaw jest już w NFZcie z wersją 2 (wysłany wcześniej, a tutaj nie wiadomo z jakiego powodu pokazał się jeszcze raz w raporcie, a nie podniosła wersja). Zestaw musi iść z wersją przynajmniej 3 - chyba, że już w NFZcie taka też jest.

W PPSie wystarczy na epizodzie F4 i enter i podnosi nam się wersja. W Somedzie F5 Odśwież w rejestrze świadczeń. W Eryku nie wiem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 07, 2016, 12:46:03 pm »
A tu nfz:nr-wersji-rozl="2" też zmieniamy na wyższą
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Sprawdzenie XML
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 07, 2016, 12:54:06 pm »
Wg spisu walidacji NFZ mamy
Kod/opis sprawdzenia:
50201001 / Sprawdzenie czy w bazie płatnika nie istnieje nowsza lub taka sama wersja zestawu świadczeń (zestaw-swiadczen/nr-wersji)   
dla kod/opis błędu:
50201001 / W bazie płatnika istnieje nowsza lub taka sama wersja przekazywanego zestawu świadczeń

Także raczej nie ma takiej potrzeby.
Dawniej wersja rozliczeniowa na zestawie świadczeń zwiększona powodowała korektę finansową, teraz jest trochę inaczej (dokładnie nie wiem), ale dla korekty finansowej musi być zwiększona wersja produktu.

Inna sprawa, że masz tutaj usun="T", czyli chcesz usunąć cały zestaw, także nie powinno mieć znaczenia jeśli podniesiesz jedną i drugą wersję.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 199
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9315 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]