collapse

Reklama


Autor Wątek: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??  (Przeczytany 18021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #15 dnia: Września 27, 2010, 09:04:45 am »
Dwa oddzielne harmonogramy w stomatologii na jednym lekarzu to duży problem.
Nie możesz rozpisać każdego dnia po 3 godziny u dzieci i dorosłych. Miałem rok temu podobny problem, żeby rozpisać pół etatu to żeby było dobrze musiałem wpisać 3 dni - 2 razy 6 godzin i raz 3 godziny, z czego raz te 6 h muszą być po południu.

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2010, 09:07:23 am »
Nie wszystkie świadczenia zrobione u dzieci mozesz rozliczyć u dorosłych.
a jakich nie można ? spojrzałem do katalogu i nie widzę takich.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2010, 09:17:53 am »
W 16R - w obu komórkach (1800, 1801) ma być identyczny harmonogram, sprzęt, itd. Konflikt ignorować.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #18 dnia: Września 27, 2010, 09:18:57 am »
Nie wszystkie świadczenia zrobione u dzieci mozesz rozliczyć u dorosłych.
a jakich nie można ? spojrzałem do katalogu i nie widzę takich.

Z tego się wycofuję  ;)

Skoro ogłosili dwa konkursy - na dorosłych i dzieci, to trzeba tak złożyć. Jeżeli złożysz tylko na dorosłych na 15 tys. pkt., a dadzą tylko 12 tys. To co wtedy? Jest od cholery nowych świadczeniodawców i dla każdego nie starczy. Dlatego lepiej wziąźć z dwóch pól kasę.
Analogicznie zrobili dla przykładu w specjalistyce w świadczeniach gruźlicy i chorób płuc. Najpierw ogłosili jeden zakres na kwotę ok 800 tys. Później odwołali i dali 500 tys i do tego ogłosili dla dzieci na 326 tys. I co wtedy zrobisz? Machniesz ręką i bedziesz składał tylko na jeden zakres?

Offline Kermit

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #19 dnia: Września 27, 2010, 09:29:13 am »
Dwa oddzielne harmonogramy w stomatologii na jednym lekarzu to duży problem.
Nie możesz rozpisać każdego dnia po 3 godziny u dzieci i dorosłych. Miałem rok temu podobny problem, żeby rozpisać pół etatu to żeby było dobrze musiałem wpisać 3 dni - 2 razy 6 godzin i raz 3 godziny, z czego raz te 6 h muszą być po południu.


Wiem - dokładnie tak muszę zrobić w każdym świadczeniu oddzielnie 1 dzień do południa , 1 dzień do 18, jeden dzień podzielić na 3 godziny

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #20 dnia: Września 27, 2010, 09:42:32 am »
I co wtedy zrobisz? Machniesz ręką i bedziesz składał tylko na jeden zakres?

Ja nie kwestionuję zasadności składania na obydwa zakresy, stwierdzam tylko iż zakres ogólnostomatologiczny jest szerszy od zakresu stomatologicznego dla dzieci.
pozdrawiam

Offline Kermit

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #21 dnia: Września 27, 2010, 10:14:49 am »
Jak się okazało nie da się wprowadzić 2 różnych harmonogramów do tej samej komórki w tym samym czasie tj od 01.01.2011

Po ponownych konsultacjach z NFZ kazano zrobić jeden harmonogram komórki na cały etat (30 godzin / tydzień) natomiast podzielić godziny pracy w NFZ KO pomiędzy świadczeniami

Pozdrawiam Mazowiecki

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #22 dnia: Września 27, 2010, 11:20:28 am »
Przyjmując obecne zapytania ofertowe to składamy dwie oferty, na dwa zakresy dzieci i dorośli (później będzie to jedna umowa)
Dzieci i dorośli w oddzielnych komórkach 1800 i 1801, a co do harmonogramów to trzeba  rozpisać jeżeli jeden lekarz robi to i to np. :
1800 - 15h w tyg
1801 - 15h w tyg (godziny nie mogą się pokrywać), oczywiście wszystko wg przepisów :)
sugestia była żeby pisać 15/15 :) ale nikt oczywiście się pod tym nie podpisze.

Info uzyskałem dziś w Mazowieckim OW NFZ
W latach poprzednich pisałem jednakowe harmonogramy na oba zakresy i szło bez problemu. Szukanie dziury w całym.

Teraz pytanie :) Czy jeżeli złożę tylko na ogólnostomatologiczną na 2011 to mogę nadal robić dzieci w tym zakresie i nie muszę składać na dzieci do 18 r.ż. ??
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2010, 18:53:09 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #23 dnia: Września 27, 2010, 12:50:22 pm »
witam

My w Malopolskim OW NFZ od lat mamy zakontraktowane i ogolnostomatologiczna i dzieci na jedna komorke 1800 (ale z dwoma profilami HC.1.3.2. - 76 i 77)
Harmonogram mamy wspolny
Raz przedobrzylismy i zrobili osobny to trzeba bylo robic poprawki (ale to na szczescie aktualizacja a nie konkurs wtedy byl)

Po raz kolejny widac ze co księstwo to inne ksiezniczki ustalaja zasady ;-)

pozdrawiam

Offline Kermit

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #24 dnia: Września 27, 2010, 14:27:52 pm »
Przyjmując obecne zapytania ofertowe to składamy dwie oferty, na dwa zakresy dzieci i dorośli (później będzie to jedna umowa)
Dzieci i dorośli w oddzielnych komórkach 1800 i 1801, a co do harmonogramów to trzeba  rozpisać jeżeli jeden lekarz robi to i to np. :
1800 - 24h w tyg
1801 - 6 w tyg (godziny nie mogą się pokrywać), oczywiście wszystko wg przepisów :)
sugestia była żeby pisać 15/15 :) ale nikt oczywiście się pod tym nie podpisze.

Info uzyskałem dziś w Mazowieckim OW NFZ
W latach poprzednich pisałem jednakowe harmonogramy na oba zakresy i szło bez problemu. Szukanie dziury w całym.

Teraz pytanie :) Czy jeżeli złożę tylko na ogólnostomatologiczną na 2011 to mogę nadal robić dzieci w tym zakresie i nie muszę składać na dzieci do 18 r.ż. ??


Jak chcesz napisać 6 godzin w tyg na 1801 skoro minimalna oferta (kontrakt) może być na 0,5 etatu czyli 15 godzin na tydzień??

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #25 dnia: Września 27, 2010, 18:57:55 pm »
pół na pół - a na początku stycznia (w sumie na końcu jak pojawią się umowy) szybkie pismo o zmianę struktury
wcześniej warto zapytać czy to wypali - kiedyś się udawało.

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #26 dnia: Września 28, 2010, 00:46:45 am »
Dwa oddzielne harmonogramy w stomatologii na jednym lekarzu to duży problem.
Nie możesz rozpisać każdego dnia po 3 godziny u dzieci i dorosłych. Miałem rok temu podobny problem, żeby rozpisać pół etatu to żeby było dobrze musiałem wpisać 3 dni - 2 razy 6 godzin i raz 3 godziny, z czego raz te 6 h muszą być po południu.


Nie udało mi się znaleźć zapisu, w którym byłoby określone, jak ma wyglądać rozkład dni przy połówce etatu (poza warunkiem, że na każde pół etatu ma być jeden dzień pracy do 18:00). Z tego, co kojarzę, to kiedyś było to jawnie określone, ale teraz załącznik 4 do Zarządzenia 55/2010/DSOZ narzuca tylko minimalna liczbę dni pracy w przypadku całego etatu przeliczeniowego. Rozbicie na pół etatu wg. mnie można interpretować na wiele możliwości.
Dzisiaj zapytałem u siebie (księstwo lubelskie) panią z komisji, która stwierdziła, że też takiego zapisu znaleźć nie może, w związku z czym mamy dowolność: może być 2 x 6 (w tym 1 raz do godz. 18) plus 1 x 3 , ale dopuściła też 5 x 3, w tym 1 raz do 18 (na pytanie, czy od 15 do 18 się liczy, odpowiedziała twierdząco).

Pozdrawiam

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #27 dnia: Września 28, 2010, 07:57:52 am »
Oczywiście masz rację że nie jest to nigdzie tak wyraźnie określone, jest tylko zapis który mówi o min liczbie pracy wynoszącej 15 godzin.
Ja pisałem na swoim własnym przykładzie (księstwo mazowieckie), jeśli chciałem rozpisać pół etatu to musiałem 2x6 i 1x3, inaczej Pani ze stomatologii nie chciała zaakceptować.

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #28 dnia: Września 28, 2010, 09:32:03 am »
O tyle mamy dobrze, że z prywatnym widzimisię pracowników NFZ można jeszcze dyskutować :)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Dwa rodzaje Świadczeń w jednym miejscu - Problem z harmonogramami??
« Odpowiedź #29 dnia: Września 28, 2010, 13:04:54 pm »
Też się dodzwoniłem do mazowieckiego i nie dowiedziałem się nic nowego. "Dobrze by było gdyby godziny nie pokrywały się." (chodzi o harmonogramy dla dwóch zakresów w jednej komórce) Ale Pani na pewno to też nie wie. A co najgorsze można tak złożyć ofertę i po konkursie fundusz przyjmie tylko jeden zakres i mamy punktów na pół etetu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 110
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]